Přejít na obsah

Káva


Doporučené příspěvky

před 6 hodinami, Gustaf napsal:

Tak nějak jsem si to myslel... manželka se na mě obrátila s dotazem, že to chce do práce. A dělat si tam presso, co máme doma není čas....no, tak prostě si bude muset vystačit s běžně dostupnou produkcí...

pokud je čas si zalít rozpustilou, tak by se french press taky určitě snesl, jen je toho víc na umývání než jen opláchnout hrnek po instant šumáku. Tak to řeší v práci brácha, než aby chodil s mytím přes celou halu, tak vaří instant a pak jen vypláchne hrnek zbytkem vody z konvice a vylije na beton kde se to mezi flekama od oleje ztratí.

 

Chce to zkoušet pár značek, něco se dá, něco s mlíkem a cukrem :-), něco holt ne a každý to má jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja si pamatuju jak nekdo, tusim z Doubleshotu zminoval, jak byl hrozne prekvapenej kolik pestitelu "vyberove" kavy pije instatntni kavu ;)

Ja to piju v praci taky, rano do sebe doma kopnu dve espressa a pak jen doplnuju kofein instantni sragorou :D

Ale delam jen cca 7 dennich do mesice tak se da prezit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rychle se ani pes nevysere...

... na french pressu není nic složitého, zaleješ kafe horkou vodou, za chvilku zamíchat, po další chvilce přelít do hrnku. Takovou lenost (na brutální úkor kvality) opravdu nechápu.

Upraveno uživatelem redd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, OndraPod napsal:

Ja si pamatuju jak nekdo, tusim z Doubleshotu zminoval, jak byl hrozne prekvapenej kolik pestitelu "vyberove" kavy pije instatntni kavu ;)

To mě ani nepřekvapuje. Prodávají vlastně polotovar, který musí být někde ještě upražen - často v mnohem bohatších zemích. Farmáři žijí v horách a prodej kávy je jejich základní příjem obživy a proto se snaží celou úrodu prodat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opláchnout sítko a nádobu je tak 5-10 vteřin. Stačí vodou, nic víc. Pokud ti v sítku zůstávala káva, tipuju, že jsi tam dával příliš jemně mletou. Na french press se mele opravdu hodně hrubě. Každopádně končím s osvětou na toto téma, pokud někdo chce pít sračky, jeho volba...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zrovna si delam aeropress a premyslim, kolik kroku to je :)

pred par lety jsem si cetl knizku od nejakeho vegana co dela dlouhy triatlon, jak si pripravuje vsechny gely i jontaky sam... moc se mi to libilo, ale sam jsem si energy tycku a nejaky napoj udelal jen dvakrat. pak jsem si zas koupil chemicky jontak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spíš úplně zapomínáme na fázi mletí, točit 3 minuty před fabrikou na french press není jednoduché zaliti a mě osobně to štvalo i doma, kolikrst jsem se na to vykašlal. Ale o tom, že za to stojí dát přípravě těch 5 minut navíc, podle mě v tomto vlákně není sporu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Existují výběrové instantní kávy, ale nevím, jak je to s jejich dostupností u nás. A cenou.

Jinak aeropress s kávou namletou doma je akce na 2 minuty bez jakéhokoliv oplachování. Nedokážu si moc představit situaci, kde bych instant zvládnul a tohle ne...

Odesláno z mého M2003J15SC pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...