Přejít na obsah

Káva


Doporučené příspěvky

To, co Primacafé dělá (klasicky pražená káva hlavně na klasické espresso), dělá výborně. Káva je čerstvá, bez defektů, pražená konzistentně a za relativně dobrou cenu. Kdo má tenhle typ kávy rád, tak je pro něj opravdu dost zbytečné hledat jinde. S danou surovinou a daným stupněm pražení se to moc jinak vymyslet nedá - dá se to jen pokazit.

Mě tohle kafe moc nechutná, tak hledám jinde, ale to už je čistě subjektivní názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si u PC nejvíce cením toho, že každá várka pražené kávy je stejná. Nestane se vám tak jak u jiných pražíren to, že si objednáte 5x po sobě stejný druh kávy a to jak arabica, robusta i směsky a pokaždé máte jinou chuť. Tady je to skutečně vždy stejné. Jediná pražírna, která mi ještě vyhovuje svým sortimentem a poměrem-výkon/cena, je kavaprolabuzniky. Nicméně v čerstvosti a kvalitě vede jednoznačně PC. Není nad to, když si osobně přijedu do pražírny pro čerstvě upraženou, voňavou kávu. Dostanu jedno pořádné presso na cestu domů a příjemný pokec. Já už jsem těch obchodů skutečně prolezl hodně, ale do PC se vracím vždy, protože zjišťuji, že pro mne je to tady TOP pražírna. Sice jsou dražší než ostatní, ale stojí to za to. A to vůbec nechci spekulovat o tom, co mají v nabídce, nebo tady řešit chutě zákazníků. Tím v podstatě souhlasím se všema a dávám Effemu za pravdu :)

Upraveno uživatelem olson21
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si u PC nejvíce cením toho, že každá várka pražené kávy je stejná. Nestane se vám tak jak u jiných pražíren to, že si objednáte 5x po sobě stejný druh kávy a to jak arabica, robusta i směsky a pokaždé máte jinou chuť. Tady je to skutečně vždy stejné. Jediná pražírna, která mi ještě vyhovuje svým sortimentem a poměrem-výkon/cena, je kavaprolabuzniky. Nicméně v čerstvosti a kvalitě vede jednoznačně PC. Není nad to, když si osobně přijedu do pražírny pro čerstvě upraženou, voňavou kávu. Dostanu jedno pořádné presso na cestu domů a příjemný pokec. Já už jsem těch obchodů skutečně prolezl hodně, ale do PC se vracím vždy, protože zjišťuji, že pro mne je to tady TOP pražírna. Sice jsou dražší než ostatní, ale stojí to za to. A to vůbec nechci spekulovat o tom, co mají v nabídce, nebo tady řešit chutě zákazníků. Tím v podstatě souhlasím se všema a dávám Effemu za pravdu :)

 

Nejde než souhlasit.U první objednávky mi p.Konečný z PC zavolal jaký mám kávovar/mlýnek aby to pražení sedělo.

Nestane se ,že by tě po vysypání čekalo nějaké nepříjemné překvapení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Další věcí které si na PC cením mimo kávy jako komodity, je ochota podělit se o zkušenosti a snaha poradit. Když jsem vybíral jak espresso i mlýnek, tak jsem si ušetřil díky p.Konečnému spoustu zkoušení a vyvaroval se tak zbytečných chyb. Navíc to fórum o kávě je super se spoustou informací, včetně sekcí prodeje a koupě strojků a příslušenství. O pražení kávy se stará především p. Konečná :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Vyrábí se ledacos. Někdo jde cestou supermoderní techniky a elektronické profilace tlaku/teploty, někdo sází na starý dobrý ruční pohon a cit baristy. Stroje od Keese jsou spíš takové zakázkové lahůdky, ale v nižší třídě to dělá třeba to La Pavoni, ve vyšší je potom oblíbená třeba Bezzera Strega, kde je páka v kombinaci i s pumpou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...