Přejít na obsah

Káva


Doporučené příspěvky

fyi, reagoval jsem na jovaniho. :)

 

Berte, kde ses kdyz te potrebujem, voni tu strkaj kafe do mrazaku a rikaj ze za ctvrt roku je furt cerstvy. Jdu si prilepit lunetu chemoprenem aby necvakala.

 

Ne, jdu dat kafe do mrazaku. 20g, za tejden ho vytahnu a udelam dva salky, jedno fresh a jedno frozen. Pak to ochutnam a pokud nepoznam rozdil mezi fresh a frozen, prodam jedny hodinky.

Na nete sa da najst velmi obsiahly test. Ziaden rozdiel nezistili.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Takze side to side comparison. Normální čerstvý kafe přes V60 bylo v pohodě. Zmražený (13 dní při - 23°C) nemá tolik chutí, jako kdybych neměl srovnání s čerstvym tak bych to asi nepoznal, vůně je hnus (zvětralý starý kafe z obchoďáku). Když to piju tak je tam tak 1/3 tónů co v čerstvym kafi. Takžetak krátkej report.

 

Edit: Oproti benzínkovýmu speciálu za pade je to dobrý, ale čerstvý kafe to prostě neni.

Upraveno uživatelem zceyee
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, zkusím se zeptat .... hledám nějaký levnější elektrický mlýnek .. dosud melu na nějakém ručním Lodosu a nějak mě to točení klikou přestává bavit.

Trochu jsem tu hledal a celkem tu někdo doporučoval Baratza Encore, jsou ještě jiné možnosti v řekněme podobné ceně, celkem by se mi líbilo, kdyby

to umělo i vážit, což ten Encore neumí. (Příprava primarně filtr V60 event. french press). Díky za případné tipy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, zkusím se zeptat .... hledám nějaký levnější elektrický mlýnek .. dosud melu na nějakém ručním Lodosu a nějak mě to točení klikou přestává bavit.

Trochu jsem tu hledal a celkem tu někdo doporučoval Baratza Encore, jsou ještě jiné možnosti v řekněme podobné ceně, celkem by se mi líbilo, kdyby

to umělo i vážit, což ten Encore neumí. (Příprava primarně filtr V60 event. french press). Díky za případné tipy

Horní mlecí kámen je uložen v plastu. To mi nepřijde jako dobrý nápad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, zkusím se zeptat .... hledám nějaký levnější elektrický mlýnek .. dosud melu na nějakém ručním Lodosu a nějak mě to točení klikou přestává bavit.

Trochu jsem tu hledal a celkem tu někdo doporučoval Baratza Encore, jsou ještě jiné možnosti v řekněme podobné ceně, celkem by se mi líbilo, kdyby

to umělo i vážit, což ten Encore neumí. (Příprava primarně filtr V60 event. french press). Díky za případné tipy

Za me Baratza Preciso. Encore tu sluzbu udela taky, ale Preciso me o neco lepsi kameny ale hlavne o kus robustnejsi konstrukci. Furt je tam hodne plastu a neni to mlynek na 3 generace jako Mazzer, ale vydrzi to dost, spoustu dilu (hlavne prevodovka) se da levne koupit a vymenit a kvalita mleti je velmi slusna. Co se alternativ tyce, tak strci do kapsy vyrazne drazsi mlynky a pokud pominu rucni varianty (Comandante, Lido, Kinu) a pokusy s nejakym starym velkokapacitním mlynkem, tak lepsi mlynek bude radove drazsi.

 

Odesláno z mého SM-J530F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muzu ti dat tip na sebe :-) Pripadne doporuceni necham na ostatnich, ale urcite muzem neco vymyslet ;-)

Jinak historicky jsem mel dlouho predplatne u Doubleshotu a La Boheme Cafe a oboje spokojenost.

Bude mi končit předplatné u "Čerstvá káva", plánuji obnovení, ale rozhlížím se i po jiné dobré firmě v Praze. Máte někdo nějaký tip? Díky.

Odesláno z mého SM-J530F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, zkusím se zeptat .... hledám nějaký levnější elektrický mlýnek .. dosud melu na nějakém ručním Lodosu a nějak mě to točení klikou přestává bavit.

Trochu jsem tu hledal a celkem tu někdo doporučoval Baratza Encore, jsou ještě jiné možnosti v řekněme podobné ceně, celkem by se mi líbilo, kdyby

to umělo i vážit, což ten Encore neumí. (Příprava primarně filtr V60 event. french press). Díky za případné tipy

 

v rozumné cenové hladině bych určitě doporučil Wilfu Svart CGWS-130B. Je to spolehlivý mlýnek na domácí použití naprosto bez problému. Pár našich odběratelů jej má i v kavárně v provozu a dlouhodobě ok. Určitě oproti Baratze Encore lepší volba.

 

Tady i pár tipů k použití: http://www.squaremileblog.com/2018/06/26/wilfa-grind-size-guide/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v rozumné cenové hladině bych určitě doporučil Wilfu Svart CGWS-130B. Je to spolehlivý mlýnek na domácí použití naprosto bez problému. Pár našich odběratelů jej má i v kavárně v provozu a dlouhodobě ok. Určitě oproti Baratze Encore lepší volba.

 

Tady i pár tipů k použití: http://www.squaremileblog.com/2018/06/26/wilfa-grind-size-guide/

 

Díky ta tip, ten vypadá (podle toho co jsem vygooglil) dobře, asi zatím vyhrává :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky ta tip, ten vypadá (podle toho co jsem vygooglil) dobře, asi zatím vyhrává :)

 

Určitě dobrá volba!

Na konzistenci mletí ručního comandante sice nedosáhne, ale taky je o polovinu levnější a elektrický :D

 

 

adamg: A v jake firme pracujes, kdyz od tebe odebiraji kavarny? Z toho cos uvedl do te kavarny muzete dodavat i zachodove stetky. :) (Fakt me to zajima, jestli delas v prazirne tak sem dej rovnou link.)

 

 

zatím je to v rozběhu, budu informovat, až budeme připraveni ke spuštění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v rozumné cenové hladině bych určitě doporučil Wilfu Svart CGWS-130B. Je to spolehlivý mlýnek na domácí použití naprosto bez problému. Pár našich odběratelů jej má i v kavárně v provozu a dlouhodobě ok. Určitě oproti Baratze Encore lepší volba.

 

Tady i pár tipů k použití: http://www.squaremileblog.com/2018/06/26/wilfa-grind-size-guide/

Jak sám výrobce uvádí, je to první typ s kamenama. Také to, že se chlubí rychlostí mletí mi moc nevoní ...

Každý svého štěstí strujcem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak sám výrobce uvádí, je to první typ s kamenama. Také to, že se chlubí rychlostí mletí mi moc nevoní ...

Každý svého štěstí strujcem.

 

Tak jasně, že to není profi mlýnek :) Baratza Forte už je za desetinásobek..

 

Pokud se ale pohybujeme v poptávané cenové úrovni Baratzy Encore, na nic lepšího se asi nedostaneme. Jako varianta k ní je to rozhodně trvanlivější a spolehlivější. Jen uvádím vlastní zkušenosti. (Tady pozor - k dostání jsou dva modely Wilfa WSCG-2 je první. Mnou zmiňovaný CGWS-130B je již inovovaný a s pomalejším motorem. Adorovaný a užívaný i na mnohých kávových soutěžích.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...