Přejít na obsah

Káva


Doporučené příspěvky

Tohle jsou holesovicky prazirny... vubec nedokazu soudit co za tyhle penize jsou schopni nabidnout, tak jestli maji nekteri z vas osobni zkusenost, budu rad za info. Uprimne neverim, ze je nekdo schopnej za tyhle penize nabidnout neco suprovyho, ale clovek nikdy nevi;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to už musi ta robusta bejt dobra, kdyz ji dvas na espresso:-) to chce odvahu... a jinak ty arabicy jsou tedy pražený jak světle, city?

s robustou to je relativní , každému chutná něco jiného , chuťově je samozřejmě zemitá , dokud jsem si nepražil sám tak jsem na espresso používal jen robustu , krásná kréma , tygři jen přecházeli , kladivo ja c.p.... :-) Už jsem to tu asi psal , ale nedokázal jsem z arabik udělat pitelné espresso , pokud nebyly hodně tmavě vypražené .

Ano myslím , že to praží tak na City...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem šel tuhle kolem obchodu Tchibo a chlubili se tam že ke dni kávy mají Blonde roast, světle praženou. Tak si říkám že to zkusím, zrovna mi v práci došla. Dělám french nebo vietkong plecháč a mám rád světlý, ovocný. No stručně řečeno, je to světlý, je to málo hořký a to je tak všechno. Vlastně to nemá dohromady žádnou chuť. Nejspíš vzali nějakou běžnou směsku co z ní dělají klasický hořčáky a upražili to do světla. Nuda. Jako ne že by to bylo nepitelný, nevyhodím to ale za ty prachy to fakt nestojí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja si ty kavy mezzi na zkousku objednal, sem zvedavej, vzal sem svetle prazenou, pak nakou tu etiopii, ekvador, vietnam a brazil, tak sem fakt zvedavej, uz jen to ze nedelaj 250g baleni nebo testovaci 100g pytle me trochu stve, jestli to bude stat za kokos tak me ty 2kg budou asi stvat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na espresso beru robustu Vietnam , za cenu 150Kč za kilo je to sranda :-) Známí v práci si z toho dělají i turka .Myslím ,že robusta je obecně hodně zastoupená  v supermarketových směsích díky nízké ceně.

Z těch holešovických arabik jsem vyzkoušel kdeco a nic mně vyloženě neurazilo. Škoda , že zelené , nepražené kávy je tam málo .Na espresso beru Ethiopii a na alternativu Santos a Costa Ricu .Jihoamerické kávy moc neobjednávám , zdají se mi více kyselé .

Dá se s nimi domluvit i menší množství ,ale nejsem si jistý jestli u všech káv .Já zkusil po 100gramech tu jejich cibetku a Jamaicu .Ta mi chutnala prozatím nejvíce co jsem kdy kde zkusil .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja si ty kavy mezzi na zkousku objednal, sem zvedavej, vzal sem svetle prazenou, pak nakou tu etiopii, ekvador, vietnam a brazil, tak sem fakt zvedavej, uz jen to ze nedelaj 250g baleni nebo testovaci 100g pytle me trochu stve, jestli to bude stat za kokos tak me ty 2kg budou asi stvat...

A jak je budeš připravovat ? Espresso nebo alternativa ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja jim psal zda jdou 250g tak uvidim co odpovi. Bylo by to lepsi. Ja prave rad kysely kavy, v tom me bavi nejvic etiopie a rwanda. Tu jamaicu sem nebral, skoda. Kdyztak priste.

Robusty jsou na me mooc drsny, zemity, kofeinovy, to ja nemam rad.. ale chapu. Ale dnes uz jsou i ultra kvalitni robusty s cenovkou vysoko nad nej arabikama, akorat sem jeste nemel tu moznost to zkusit. To by me zajimalo jestli je to fakt dobry

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu robustu ti muzu splnit - mam zajimavou vyberovku z Myanmaru. Od pestovani a sber po trideni a zpracovani stejny pristup jako vyberove arabiky. Zkousim ji davat do smesi na espresso a i 50:50 je to vynikajici a plne chuti. Jako single origin to pro me porad jeste neni ale ve smesi jako flat white pro me v soucasnosti top!

 

Jinak Balirny Holesovice - cena odpovida kvalite. Zrno je proste klasicka komoditni kava slusne kvality a hlavne cerstve prazena. Pro me sice prilis tmave, ale to uz je kazdeho vec. Jsou mi treba sympatictejsi nez Primacafe, ktery ma prakticky stejnou kavu, ale 3x drazsi...

A pokud se teda hodne nezmenili, tak rozhodne neprazi City. To nazvoslovi je sice trosku na vode, ale obecne se City bere v podstate jako nejsvetlejsi bezne pouzivane prazeni. To i ja prazim o neco vic.

No ja jim psal zda jdou 250g tak uvidim co odpovi. Bylo by to lepsi. Ja prave rad kysely kavy, v tom me bavi nejvic etiopie a rwanda. Tu jamaicu sem nebral, skoda. Kdyztak priste.

Robusty jsou na me mooc drsny, zemity, kofeinovy, to ja nemam rad.. ale chapu. Ale dnes uz jsou i ultra kvalitni robusty s cenovkou vysoko nad nej arabikama, akorat sem jeste nemel tu moznost to zkusit. To by me zajimalo jestli je to fakt dobry

Odesláno z mého SM-J530F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dekuju Martas a urcite rad vyzkousim, jeste tady mam tu Indonesii Manggarai a proste sem se to neodvazil dat na mlejn;-)) ale ono se to jednou zlomi;-)

Mezzo taky myslim, ze to prazeni nebude uplne city, tak sem jeste schvalne vzal z jejich nabidky svetle prazenych kav, proste dalsi z rady praziren co vyzkousim;-) necekam zazraky ale clovek nikdy nevi;-)

Brzoo se ozvu a pokecame;-) mej se!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...