Přejít na obsah

Káva


Doporučené příspěvky

Zdravíčko,

 

máte prosím typ na kávovar na zrnkovou kávu do kanclu - cca 12 lidí.

Asi není potřeba aby to dělalo srandy s mlékem, jeden z hlavních požadavků je jednoduchá údržba. Cena kolem 15k.

 

 

Díky ;]

https://www.alza.cz/krups-espresseria-auto-pisa-black-ea815070-d2411078.htm

Mám od loňského března a naprostá spokojenost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Tikal: A nebo už Ti s přibývajícím věkem ochabují chuťové pohárky...  :P

...i když je fakt že při absťáku a hnusném počasí jeden vysrkne kdejakou břečku, přinejhorším se do toho hodí mlíko/frťan  :speak_cool:

 

Přesně a ještě když vezmeš v potaz mou přirozenou lenost dojet do přístavu pro moje kafe......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď mi začaly na Ksichtoknize vyskakovat reklamy na nějaký údajně supersilný kafe Black Insomnia, jakási směs s vysokým obsahem kofeinu (udávají asi 140mg na jedno espresso). Neochutnal to už někdo z vás? A jestli, jak vás to oslovilo?

Jj, zkoušel jsem, chuťově není špatná, ale že bych potom byl nějak nastřelenej a nespal, tak to vůbec. A o tom by to asi mělo být?! Testoval jsem to i na návštěvách a nikomu srdce z hrudi nevylítlo...

Takže nadále taky zůstávám v přístavu. ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ECM profiler je doma, včetně ujištění prodejců, že to na Rocketa půjde. Už to na svém vyzkoušeli. Teď už jen namontovat, zkalibrovat, a hrát si :-)

 

Podelíš sa o skúsenosti ako funguje? Ja som to už skoro kúpil, ale na home-baristovi sú rozporuplné reakcie, tak váham, či kúpť toto, alebo radšej Cafelat Robot.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od mezzo beru směs, která není na E-shopu, ale stačí tam napsat, nebo zajet a chtít 70/30 a oni už vědí. Základem je jejich mezzo mix Arabica doplněná o 15% Indonézské a 15% Ugandské Robusty. Snad jsem ty země nepopletl, jsem hlava otevřená. Je to silná, trochu drsná a hutná káva plné chuti, bez moderní kyselosti.

 

Nicméně jsem experimentoval dál. Dostal jsem dva vzorky Arabik, které prý stojí za košt, tak jsem to včera poladil.

 

Vzorek první byla Costa Rica Tarrazu

 

20191014_170724.jpg

20191014_170913.jpg

20191014_170941.jpg

20191014_171159.jpg

 

Příjemně vonící káva, řídká crema, chuťově nebyla špatná, lehce do oříšků a ovoce, ale pro mě nepitelná, díky kyselosti..

 

Druhý vzorek Guatemala Tres Maria

 

20191014_171442.jpg

20191014_171624.jpg

20191014_171638.jpg

20191014_171635.jpg

20191014_171655.jpg

20191014_171759.jpg

 

Tohle byla jiná káva, :lol2:  už při mletí se nesla užasně temná kávová vůně s něčím, co po dvou šálcích nemohu identifikovat, snad časem. Každopádně byla velmi příjemná.

První vzorek co mi z toho vylezl měl rezervy v přípravě, tak jsem to trochu poladil a lezly z toho neuvěřitelné věci. Hustá crema, nádherná vůně a chuť, úplné Bonpari.

Krásná ovocná, plnotučná chuť, které jsem měl plnou hubu a krásný dlouhý chuťový dozvuk, ale co je hlavní - minimum kyselosti.

Tak tahle Arabica rozhodně stojí za bližší průzkum a už se těším na další šálek.

Pro mě zatím nejlepší Arabica, co jsem ochutnal, ale ještě to chce čas...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď mi začaly na Ksichtoknize vyskakovat reklamy na nějaký údajně supersilný kafe Black Insomnia, jakási směs s vysokým obsahem kofeinu (udávají asi 140mg na jedno espresso). Neochutnal to už někdo z vás? A jestli, jak vás to oslovilo?

Taktéž sem to zkusil... Kafe dobrý za ty prachy... Spím normálně... Nějaký hyper super stav se nedostavil... Tak sem více googlil a našel porovnání třeba s nespressem...

 

https://www.caffeineinformer.com/the-caffeine-database

 

Drink fl oz Caffeine (mg) mg/ floz

 

Black Insomnia Coffee 12 1105 92.1

 

Nespresso Coffee Capsules 1.35 60 44.4

Upraveno uživatelem Lion
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...