Přejít na obsah

Káva


Doporučené příspěvky

Za tie prachy ako Rancilio s PIDom uz mozes mat Nuova Simonelli Oscar 2, co je niekde uplne inde ako zaklad vo forme Silvia. Ale nesmies sa bat nakupit zo zahranicia.

Tym nevravim ze zo Silvie nepojde vyborne espresso. Ale moze byt o dost lepsie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oscara jsem z Italie objednaval pro brachu a mel jsem ho asi mesic na lince vedle sveho Lelitu PL41 PlusT. Cena super a kavovar taky fajn. Ale ciste na espresso to v nicem neni (a ani nemuze byt) lepsi nez dobry single-bojler s PIDem. S Oscarem budes tak 3x dele cekat na nahrati a pred kazdym shotem resit spravnou teplotu odpoustenim prehrate vody z vymeniku. Krome toho je u takoveho kavovaru slozitejsi odvapnovani a ma vic potencialnich poruchovych mist a opravy jsou slozitejsi/drazsi.

Jinak tam je stejne cerpadlo a temer stejna hlava kavovaru (zadna preinfuze apod jako treba u E61 kavovaru). Takze pokud nedelas moc mlecnych napoju, aby ti chybela okamzita para a nedelas velke mnozstvi espress po sobe, aby te omezovala kapacita a vykon bojleru, tak ti velky HX kavovar spis jen pridela starosti.

Volil bych spis tu Silvii s PIDem nebo Lelit s PIDem a 58mm hlavou.

 

Odesláno z mého SM-J530F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé, psal jsem si o výše uvedené volbě s jedním kolegou. Jeho návrh mne překvapil, ale cenově a výkonem to dost dává smysl:

 

https://www.elektros.it/cz/en/coffee_machines_bezzera/bezzera-unica-pid.html

 

a pokud by byl potřeba mlýnek, vzal bych to v setu:

 

Klikněte dole na Extra Discount Packages.

 

Jedna informace ze zákulisí: dá se s nima i po mailu vyjednávat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sam sis odpovedel...dobre to vypada :-)

Ale je to užitečné, kdyz se espresso nedari - dobre se diky tomu diagnostikuji problemy jako nerovnomerna extrakce a hlavne kanalkovani. A v neposledni rade to u tehle mensich kavovaru urychluje nahrati, protoze posledni se nahreje prave paka, ale u nahe paky to tolik netrva a ani ti teoreticky nevadi, ze je studena, protoze neprijde do styku s kavou...

 

Odesláno z mého SM-J530F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, vicemene estetika, vypada to pekne a muzes sledovat tu extrakci a ten channeling - jak pise Ace

Delal jsem to hlavne proto abych se zbavil tech "pressurized" filtrů s dvojtým dnem. Neslo mi to poradne vymejt-myslim ze to ani nejde. Kafe melo pak takovou pachut.

A vadilo mi ze se to všechno tlačí přes jednu malinkatou dírku:-)

 

Tak jsem si rekl ze to jeste zkusim - je to obyc levnej kavovar s 51mm prumerem paky, takze zadnej vyber jako pro normalni 58 filtry.

Chvíli to s ním ještě vydržím a pak udelam upgrade, na to ze je to muj prvni kavovar tak udelal hodne prace za malo muziky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud bys chtel jeste pred upgradem trosku zaexperimentovat, tak IMS dela precizni misky i v rozmeru 51mm.

Precizni miska vetsinou neudela zadny zazrak, ale zlepseni je to urcite znatelne. Minimalne proto, ze ti vetsinou umozni jemnejsi mleti a rovnomernejsi extrakci...

 

Odesláno z mého SM-J530F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja mam prave hranateho predchudce te dedicy a tak nejak zatim laboruju a zkousim. Ucim se. Jeste jsem asi nedosel k tomu, abych poznal na kave rozdil v tom jestli byla nebo nebyla predehrata paka atd.

 

Spis tak nejak nevim s jak velkou silou na tamper. Prijde mi ze tlacim pokazdy stejne (spis vic nez min) ale kazda kava je jina.

Jednou tece od zacatku "blond" a je hodne slaba (to vetsinou kdyz cerstve umelu).

Podruhy je tmava a ma krasne cokoladovou cremu (to vetsinou kdyz melu den predem).

 

Vim ze je to cele rukama a mam se jeste hoodne co ucit.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Ace: Díky za tip, už na ně koukám.

to Pepino, jestli tam mas taky ty filtry/košíky s tím dvojtým dnem tak to zase takovej vliv nemá - včechno se to pasíruje přes tu jednu dírku co je na tom druhém dnu a pak to ještě teče takovým plastovým tobogánem. To spíš bude jaký kafe a jak ho nameleš. Pořádnej mlejnek/nastavení mlet je základ. Já výměnou mlejnku udělal velikej skok.

Upraveno uživatelem Jan Procházka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja mam prave hranateho predchudce te dedicy a tak nejak zatim laboruju a zkousim. Ucim se. Jeste jsem asi nedosel k tomu, abych poznal na kave rozdil v tom jestli byla nebo nebyla predehrata paka atd.

 

Spis tak nejak nevim s jak velkou silou na tamper. Prijde mi ze tlacim pokazdy stejne (spis vic nez min) ale kazda kava je jina.

Jednou tece od zacatku "blond" a je hodne slaba (to vetsinou kdyz cerstve umelu).

Podruhy je tmava a ma krasne cokoladovou cremu (to vetsinou kdyz melu den predem).

 

Vim ze je to cele rukama a mam se jeste hoodne co ucit.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aky mas mlyncek? Ten je v principe dolezitejsi nez kavovar. So slusnym mlynom mi aj z blbej Rowenty adagio (obycajny thermoblock) s vykuchanym pretlakovym sitkom liezlo pitelne espresso. Ale ked si vezmes na mletie nejaky krups (znama to firma v "klamani" vyzorom mlynceka) tak nevylezie espresso ani z Rocketu R58.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...