Přejít na obsah

Káva


Doporučené příspěvky

minulý týden jsem dostal "espresso" které dělali na automatu delongi za 20tis a nic moc to teda nebylo.... spíš nic než moc.

Máma má doma automat delongi za myslím 8tis a výsledek je stejný, akorát ten dražší dělá lepší pěnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Automat nikdy dobrý espresso neudělá. Ze slušný suroviny může udělat slušný "kávový nápoj". Dobrá surovina na espresso dnes stojí tak od 0,8 Kč/g, spíš víc. Automat nebo i kapsle bych doporučil někomu, kdo nechce dělat echt espresso a nebaví ho příprava kafe. Za mě, než automat, tak radši slušnej ruční mlýnek a aeropress.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vstupni surovina urcite zaklad je, ale neni vsespasna. Musi to fungovat vsechno v celem retezci. Lepsi surovina na vstupu ti zajisti lepsi kavu na vystupu pouze v pripade, ze ten proces funguje spravne a je schopny potencial suroviny vyuzit. Takze plati, ze z hovna bic neupletes, ale soucasne plati, ze kdyz budes 96+ kavu sypat do levneho automatu s integrovanym mlynkem, bude to mit podobne vysledky jako s obycejnou komoditkou (a z mnoha duvodu dokonce horsi).

Ja tohle vidim v tom retezci jeste o krok dale pri prazeni. S dokonalym vybavenim a pripravou dokaze clovek MAXIMALNE vyuzit potencialu kavy. Realne ji v kazdem kroku postupne tak trochu ku*vi a doufa, ze ji nezku*vi moc a bude z toho dobry napoj.

 

Odesláno z mého SM-J530F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že já sem sem lezl, začal jsme jezdit do Kolumbie, takže si vozím tamní kávu, v podstatě jsem uplně ustoupil od Nespressa a doma si dělám french press, mám ruční mlýnek Hario a elektrický Sage, ale jak tady čtu, tak je ruční lepší? že to kafe je namletý pomalu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Ad automat:

Ruční mlýnek a french provozuju a jako jo. Ale ráno, když mám na výpravu půl hodiny a musim stihnout nakrmit i domácí zvěř tak to nedávám. Tady mi ten automat dává smysl. 

Chuťově by to snad mohlo jít taky trochu vyladit vhodným zdrojem.

Už i páka je na dlouho.  A prekapávaná, to už snad ani neuvažovat.

I přez nedoporučení to asi vyzkouším.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kromě stroje na espresso a elektrického mlýnku používám ruční mlýnek Handground. S tím melu kávu na aeropress (velmi rychle). Pokud bych mlel na french press, tak to bude ještě rychlejší (mele se hruběji, takže tipuju max půl minuty). Mezitím horká voda, zalít, počkat a hotovo. Nic dlouhého :) (na cesty pak mám hario mini slim - s ním to trvá déle)

 

Příprava espressa je mnohem delší, a to z důvodu nahřívání stroje, následného čištění atd...

Upraveno uživatelem redd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kromě stroje na espresso a elektrického mlýnku používám ruční mlýnek Handground. S tím melu kávu na aeropress (velmi rychle). Pokud bych mlel na french press, tak to bude ještě rychlejší (mele se hruběji, takže tipuju max půl minuty). Mezitím horká voda, zalít, počkat a hotovo. Nic dlouhého :) (na cesty pak mám hario mini slim - s ním to trvá déle)

 

Příprava espressa je mnohem delší, a to z důvodu nahřívání stroje, následného čištění atd...

 

Mám mlýnek Handground taky a mile mne překvapil jejich přístup .Chtěl jsem objednat náhradní díl , tu průhlednou část u které se polámaly dvě ze tří "nožek" se závitama . Přiznali , že původní materiál nahradili kvalitnějším a zdarma mi poslali nový .

Takový přístup se dnes moc nevidí .  :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

... ale jak tady čtu, tak je ruční lepší? že to kafe je namletý pomalu?

Vo vseobecnosti nie. Ale elektricky musi mat dost velke kamene aby sa pre rozumnu rychlost mletia (citaj - objem namletej kavy v case) nemuseli tocit moc rychlo a nezohrievali (neprehrievali) tu kavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vo vseobecnosti nie. Ale elektricky musi mat dost velke kamene aby sa pre rozumnu rychlost mletia (citaj - objem namletej kavy v case) nemuseli tocit moc rychlo a nezohrievali (neprehrievali) tu kavu.

Máme tenhle, myslim, ze je dobrej

 

https://www.mall.cz/mlynky-kava/sagemcom-bcg600?gclid=Cj0KCQiAgebwBRDnARIsAE3eZjTLebNSFvdBJFokR8CjlwdpGKz4gctjH4wogKnIWw_ntqgMEiQFTsoaAofgEALw_wcB

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem. Mám kávovar JURA Z6 a občas se prostě sám vypne. Klidně uprostřed "výroby". Má někdo nápad na co mrknout nebo rovnou do servisu?

Díky M.

 

Po jaké době máš nastaveno automatické vypnutí? Původně jsem si myslel,že když nastavíš třeba 3 hodiny, tak se nevypne 3 hodiny po přípravě poslední kávy. Ale ono to funguje tak, že se vypne 3 hodiny od zapnutí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...