Přejít na obsah

Káva


Doporučené příspěvky

Do Sage bych se nepoustel - je to firma vic designova nez kavova...

Dobre domaci mlynky vhodne na alternativy dela Baratza (Mahlkoenig). Uz nejlevnejsi Encore je OK. Virtuoso je super a pouziva ho rada kavaren jako doplnkovy mlynek na filtr.

A pokud opravdu nezalezi (tolik) na rozpoctu, poridil bych Vario Home s ocelovymi kameny (byva znacen BG). Jednak je to spickovy mlynek na alternativy (v ramci domacich moznosti) a navic ma tu vyhodu, ze pokud bys casem chtel presedlat na espresso, koupis kameny keramicke a mas porad vyborny univerzalni mlynek. To s Virtuosem neudelas.

 

Odesláno z mého SM-J530F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, potřeboval bych radu ohledně mlýnku. Děláme teď doma hlavně aeropress, V60, semtam espresso. Na rozpočtu moc nezáleží, ale nějaký profi za raketu asi nebude třeba.

 

Pro představu jsem koukal jsem na Sage BCG820

https://www.alza.cz/sage-bcg820-d5237713.htm?o=1

 

Budu rád za jakoukoliv radu :) Díky.

Mam ho doma a je naprosto v pohode. Jako jasne, jsou znacky zamerene vyslovene jen na kavu, takze to asi budou mit zmaknute lepe, ale ja jsem naprosto spokojeny a nejak jsem si nevsiml z fotek, co jsem tu tak videl (pravda moc lidi tu sve vytvory nedava, jen o nich mluvi), ze bych s kombem mlynku a espressa prave od Sage neudelal kavu jako jini...nepocitam teda Tikala, co ten dokaze vykouzlit je nehoraznost :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

RefAce: mas skusenosti s Vario Home? Rozmyslam nad upgrade toho co mam (ascaso + jeden stary rr45 prerabka) a mahlkonig mi je sympaticky. Vsade vidim len verziu s keramickymi kamenmi. Pouzitie - vylucne espresso. Mozes ho odporucit?

S Variem zkusenosti nemam - pouze zprostredkovane a tu a tam jsem mel kavu (filtr) z kavarny, kde ho maji. Vicemene vsechno pozitivni.

Pokud ho chces na espresso, zvolil bych asi spis Sette. Ten jsem kupoval pro brachu a nejakou dobu jsem ho mel doma vedle Mazzeru a musim rict, ze krome vyssi hlucnosti je to vynikajici mlynek.

 

Odesláno z mého SM-J530F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S Variem zkusenosti nemam - pouze zprostredkovane a tu a tam jsem mel kavu (filtr) z kavarny, kde ho maji. Vicemene vsechno pozitivni.

Pokud ho chces na espresso, zvolil bych asi spis Sette. Ten jsem kupoval pro brachu a nejakou dobu jsem ho mel doma vedle Mazzeru a musim rict, ze krome vyssi hlucnosti je to vynikajici mlynek.

 

Odesláno z mého SM-J530F pomocí Tapatalk

Diky moc. Sette vyzera vyborne, so zabudovanou mikrovahou by to mohlo byt presne to co hladam. Ani som o nom nevedel. Chcem vacsiu rovnomernost mletia ako ma Ascaso, tak sa obzeram. Cenovo hladam cca tam kde stoji Sette. A musi to byt samozrejme fresh mlyncek.

Ta vstavana vaha by mi ubrala jeden krok pri priprave (vazenie na zlatnickej vahe). Idem to studovat, dik!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem vypozoroval, /ostatní možná vědí, ale já jdu cestou pozorování,pokusů a omylů/ že mírná oxidace kávy je asi žádoucí.

Vždy když otevřu čerstvou kávu, tak první dva dny se tomu nějak nechce, třetí den je to už ono.

Přijde mi, jako když jsou zrna plná oleje a potřebují si vydýchnout. Nechce se tomu do cremy a kresba je taková jiná a potrhaná.

 

Co myslíte ?

 

Po srovnání distributorem

20200118_140550.jpg

 

po tempování

20200118_140702.jpg

 

a takhle se to vyvinulo

20200118_140832.jpg 20200118_140936.jpg 20200118_141021.jpg 20200118_141111.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zalezi, jak cerstvou tu kavu mas. Pokud je opravdu hodne cerstva (mene nez cca 3-4 dny po prazeni), tak je na espresso opravdu lepsi ji jeste nechat vydychnout. Jen nejde o oxidaci - ta je vzdycky spatna. Ale po prazeni je v zrnech velke mnozstvi CO2, ktere brani spavne extrakci (to kafe pri extrakci zacne "penit" a nepusti k sobe vodu). Na espresso se tvrdi, ze je idealni 5-7 dni pockat. Behem te doby kava sice oxiduje, ale pozitivni vliv vypousteni CO2 prevazi.

Kvuli tomu se mimochodem kava dava do sacku s jednocestnym ventilem.

 

Odesláno z mého SM-J530F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele jako ty mě s těma fotkama fakt drtíš :D Od určité chvíle mam za cíl udělat taky takového tygra, jednou jsem měl takový náznak a už jsem si říkal, že to půjde, ale ne, prostě ne. V práci si ze mě akorát dělají prdel pokaždé, když se o to snažím a laboruju. Ve tvé vs. mé mašině je teda propastný rozdíl, ale právě když už jsem jednou měl náznak, tak jsem věřil, že to z ní taky vytáhnu, ale asi ne.

Jinak jsem koukal, že u tebe taky frčí Mezzo, zkoušel jsi toho od nich víc? Já mám vyzkoušeno cca 10 různých a zasekl jsem se na 2 Brazíliích, které mi sedí chutí zatím nejvíc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také to byla dřina, než to takhle začalo chodit :lol2:

 

K stálým a uspokojujícím výsledkům s minimální odchylkou mě posunul až distributor a ten momentový temper. Používím přesnou misku a to všechno dohromady dá ten zvěřinec.

Laboroval jsem s přesnou sprchou, konickou miskou a prd. Obloukem jsem se vrátil k osvědčené sestavě, ta nemá slabiny.

 

Mezzo je super. Zkoušel jsem od nich pár vzorků, ale 70/30 je můj jasný favorit. Navíc poměr cena/výkon je naprosto nepřekonatelný. Melu to i manželce na turka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také to byla dřina, než to takhle začalo chodit :lol2:

 

K stálým a uspokojujícím výsledkům s minimální odchylkou mě posunul až distributor a ten momentový temper. Používím přesnou misku a to všechno dohromady dá ten zvěřinec.

Laboroval jsem s přesnou sprchou, konickou miskou a prd. Obloukem jsem se vrátil k osvědčené sestavě, ta nemá slabiny.

 

Mezzo je super. Zkoušel jsem od nich pár vzorků, ale 70/30 je můj jasný favorit. Navíc poměr cena/výkon je naprosto nepřekonatelný. Melu to i manželce na turka.

mozem sa opytat kde sa daju kupit tak pekne hrubostenne salky? vdaka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také to byla dřina, než to takhle začalo chodit :lol2:

 

K stálým a uspokojujícím výsledkům s minimální odchylkou mě posunul až distributor a ten momentový temper. Používím přesnou misku a to všechno dohromady dá ten zvěřinec.

Laboroval jsem s přesnou sprchou, konickou miskou a prd. Obloukem jsem se vrátil k osvědčené sestavě, ta nemá slabiny.

 

Mezzo je super. Zkoušel jsem od nich pár vzorků, ale 70/30 je můj jasný favorit. Navíc poměr cena/výkon je naprosto nepřekonatelný. Melu to i manželce na turka.

 

Výzva přijata, jdu objednávat :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...