Přejít na obsah

Káva


Doporučené příspěvky

před 11 hodinami, filltos napsal:

Kde si ho bral tak levně, na jakým obchodě Ali?

Jj. Navíc měli nějaký sezóní výprodej a celnicí to proběhlo bez vypalného.

Fakt překvapil lehký chod na loziskach, robusnost a zájmena rychlost mletí. 15g pod minutu s hrubosti na V60, navíc je pěkný robustní dizajn a extra grip. 

Jen ta doba doručení byla víc jak dva týdny..ale ináč echt gold. 😁

 

Upraveno uživatelem Dagoberd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 8. 2020 v 22:20, Lynx12 napsal:

Tak hlavní je nedávat studenou vodu a mít mírný plamen..... 

 

Hm, zajímavé a přitom v naprosté části doporučení a návodů na přípravu kávy v konvičce je uvedeno, že se má dávat zásadně studená voda, například zde:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před časem jsem "tady u nás" koupil pákovku. Jedná se o tuto- http://www.rimprezza.de/epages/63241512.mobile/de_DE/?ObjectPath=/Shops/63241512/Categories/Servicebereich/%22Maschinen+Vorstellungen/Vergleiche%22/SABACM_Pratika&Locale=de_DE
Teď ale po mně holky začaly chtít kapučína, ale nějak nejsem asi kamarád s tryskou. Mléko spíš uvařím, než bych vytvořil nějakou pěnu. (Mléko beru z lednice).
Co jsem načet, mohlo by pomoci míň dírková tryska... snad...
Kde koupit vhodnou trysku, ale i jiné ND v případě problému. Brno není podmínkou default_wink.gif.3075827ad7e0025bb4dca1754673750a.jpg

Ahoj. Mám stejnou mašinu - je to profi heat exchanger takže páru to má více než dostatečnou. Ta origo triska je suprova, jen to chce získat grif a pak můžeš tvořit nádhernou mikropěnu - od kuď jsi?bfd1f19a3c14d3ea0910204d159b7f19.jpg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jde se na to.. 15g zrnek od Chroast je ideální večerní svačinka. Zrna o velikosti AA, takže skoro fazole. 😆

Jsou tedy tmavší, ale dobrý.. 

PSX_20200817_172517.jpg

Upraveno uživatelem Dagoberd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 8. 2020 v 11:55, filltos napsal:

Tím pádem pokud je tak drahej, tak jestli by neměl Koumes lepší ten Timemore. Mě zaujal a počkám si na slevu.

Porlex mi přišel trošku drahej, tak jsem kliknul i na ten Timemore. Mě se líbí C2 nutty černý, který je ještě dražší, a moje drahá říká, tolik peněz a ještě točíš kličkou...ukaž, ten G2 černo-hnědý vypadá super...tak a jsme na čtyřce za mlýnek 🙂

chronomag má velkou moc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Koumes verzi G2 neznám, ale budu se těšit na recenzi. 😀 Ještě taková drobnost, při výběru mlýnku jsem si dával pozor na to, aby materiál nádobky na umletou kávu nebyl ze dřeva. Přece jen jsou v kávě nějaké ty oleje.. Další věc je uchycení nádobky. Pokud je jen nacvakavací, může se tlakem dlaně při mletí omylem uvolnit. Obě doporučení nejsou z mé hlavy, ale věřím tomu že člověka nejvíc nasíří když si v polovině mletí kafe rozsype po stole. 👹

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem začínal na mlýnku za pár stovek od nějaký český firmy (děsnej šmejd) měl jsem i mlýnky od značek Portlex i Hario (oba dobrý) a jsem si jistý že Timemore není poslední mlýnková investice.

Kolegovi z práce jsem doporučil Hario Mini Slim. Je za pár korun, keramické kameny, nastavení hrubosti po krocích, takže na začátek OK. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...