Přejít na obsah

Káva


Doporučené příspěvky

před 39 minutami, Dagoberd napsal:

Ráno jsem si šlehl první dávku, dvě deci Letní směsi z AeroPresu ☕  a byl jsem příjemně překvapenej, přestože je primárně určená na presso. Zrnka pěkná, nemastná, světlá.

Coffeespot poslední dobou beru často - nej káva co prodávají v docházkové vzdálenosti. Beru do aeropressu i espresso směs do automatu a zatím velká spokojenost. Letní směs jsem měl taky, ale přišla mi z toho, co už jsme vyzkoušel, slabší. Nebyla špatná, ale chuť nebyla tak výrazná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska káva trošku jinak, musím říct, že jednou za čas mám ten Vietnamský překap se salkem vážně rád a tuplem na tomto místě je super. Přece jen těch Vietnamských kaváren, kde rovnou i praží u nás moc není, jestli vůbec nějaké...sám o žádných jiných nevím.
Btw: takovou prosklenou pražičku bych bral i domu, asi bych se na to vydržel dívat hodiny a hodiny, ostatně v kavárně jsem jí taky hypnotizoval poměrně dlouho :)

IMG_4112.jpg.b8c2ebd4af7c8024fd38acbbabf8cff4.jpg

IMG_4115.jpg.408562f5ce575bab8114f508b82fb7af.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja po roce zase zkusil Doubleshot espresso smes, protoze zmena je zivot a sem tam sem u nich narazil na povedenou kavu, ale tentokrat nic moc tedy.

Mne tyhle svetly "kvetinovy" kavy proste neberou, mam z toho pocit ze piju druhaka.

Tak jsem se pokorne vratil zpet k Prima Cafe ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Bells napsal:

Dneska káva trošku jinak, musím říct, že jednou za čas mám ten Vietnamský překap se salkem vážně rád a tuplem na tomto místě je super. Přece jen těch Vietnamských kaváren, kde rovnou i praží u nás moc není, jestli vůbec nějaké...sám o žádných jiných nevím.
Btw: takovou prosklenou pražičku bych bral i domu, asi bych se na to vydržel dívat hodiny a hodiny, ostatně v kavárně jsem jí taky hypnotizoval poměrně dlouho :)

IMG_4112.jpg.b8c2ebd4af7c8024fd38acbbabf8cff4.jpg

IMG_4115.jpg.408562f5ce575bab8114f508b82fb7af.jpg

to vietnamský kafe má něco do sebe , jako kardamom v turecké kávě .... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, OndraPod napsal:

Ja po roce zase zkusil Doubleshot espresso smes, protoze zmena je zivot a sem tam sem u nich narazil na povedenou kavu, ale tentokrat nic moc tedy.

Mne tyhle svetly "kvetinovy" kavy proste neberou, mam z toho pocit ze piju druhaka.

Tak jsem se pokorne vratil zpet k Prima Cafe ;)

tohle bych bych podepsal , Doubleshot jsem zkusil dvakrát a jebat.......  ať si sbíraj ty svoje zrnka jedno po druhým  , nic kyselejšího jsem nepil ... na druhou stranu jsem si vzpoměl na dětská léta s Vitacitem 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Zdravim vas pani, chcel by som vas poprosit o radu.

Doslo na kupu kavovaru a akosi sa neviem rozhodnut ktory stroj je lepsi

https://www.ekavickar.sk/kavovary-lelit/lelit-anita-pl042temd/

http://kava.markom.sk/kavovary?product_id=824

https://www.pressicko.sk/pakove-kavovary/quickmill-kavovar-pegaso-model-3035/

ako mozete vidiet najviac sa mi pacia stroje so zabudovanym mlyncekom, pride mi to praktickejsie a vizualne krajsie avsak ak existuje dovod preco sa takymto kavovarom z obluka vyhybat rad si vas nazor precitam. Ak mate nejaky iny typ model ktory sa zmesti do cca tych 900 eur kludne sem snim.

dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Davros napsal:

Zdravim vas pani, chcel by som vas poprosit o radu.

Doslo na kupu kavovaru a akosi sa neviem rozhodnut ktory stroj je lepsi

https://www.ekavickar.sk/kavovary-lelit/lelit-anita-pl042temd/

http://kava.markom.sk/kavovary?product_id=824

https://www.pressicko.sk/pakove-kavovary/quickmill-kavovar-pegaso-model-3035/

ako mozete vidiet najviac sa mi pacia stroje so zabudovanym mlyncekom, pride mi to praktickejsie a vizualne krajsie avsak ak existuje dovod preco sa takymto kavovarom z obluka vyhybat rad si vas nazor precitam. Ak mate nejaky iny typ model ktory sa zmesti do cca tych 900 eur kludne sem snim.

dakujem

zabudovanému mlýnku bych se já osobně vyhnul hned na začátku , minimálně z důvodu nahřívání zrna v násypce mlýnku a jeho degradaci

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To přehřívání by se ještě dalo pořešit - prostě bys tam vždy nasypal jen množství, které rovnou spotřebuješ. Co ale nevyřešíš je fakt, že integrované mlýnky jsou mizerně konstruované a mizerně melou. Téměř bez výjimky mají malé kónické keramické kameny, což je tak na úrovni Hario/Porlex ručních mlýnků. A nejdou pořádně seřídit - i na nejjemnější nastavení melou příliš hrubě, aby se zbytečně nenamáhaly plastové části. To kompenzují přetlakové misky, které "správný" tlak vyvinou i s kupovanou mletou kávou.

Odesláno z mého M2003J15SC pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, RedAce666 napsal:

To přehřívání by se ještě dalo pořešit - prostě bys tam vždy nasypal jen množství, které rovnou spotřebuješ. Co ale nevyřešíš je fakt, že integrované mlýnky jsou mizerně konstruované a mizerně melou. Téměř bez výjimky mají malé kónické keramické kameny, což je tak na úrovni Hario/Porlex ručních mlýnků. A nejdou pořádně seřídit - i na nejjemnější nastavení melou příliš hrubě, aby se zbytečně nenamáhaly plastové části. To kompenzují přetlakové misky, které "správný" tlak vyvinou i s kupovanou mletou kávou.

Odesláno z mého M2003J15SC pomocí Tapatalk
 

Dakujem za info, cize vlastne problem je kvalita toho mlynceka, no mal som za to ze v trjto cenovej kategorii to bude uz troska vyladenejsie hlavne u znacky la pavoni. Napad s stroja s mlyncekom mi vnukol zenin otec co si kupil catler s mlynkom a na tlakomeri bolo vidiet ako sa ten tlak meni v zavislosti od zrnitosti zomletia kavy, preto celkom nerozumiem tej kompenzacii pretlakovych misiek lebo tam som jednoducho videl tie rozdiely. Dufam ze teraz som nesplietol 3 veci naraz 😅. Dakujem za vasu zhovievavost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...