Přejít na obsah

Káva


Doporučené příspěvky

Já třeba dost dlouho frčel na starém Super Jolly za 1500. A na tehle 64mm kavárenských mlýnech se toho nemá moc co pokazit, takže se nemusíš bát, že se ti za měsíc rozsype. Ten můj byl starší než já.
A navíc se SJ máš platformu, ke které když časem dokoupit SSP mlecí kameny, pořádně je seridis (hodka práce s lihovkou a alobalem), tak máš skutečně špičkový mlýnek za pár peněz.

Odesláno z mého M2003J15SC pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, vikinho napsal:

Panove, cosi jsem nacetl.. i zde v historii vlakna..

Baratza Encore je stale ve svem budgetu nejlepsi varianta na 90 % dripper, obcas nekomu turek, obcas mocca... a treba vyhledove i aeropress, rucni presso..?

Dekuji! (d. osud melu rucne nebo na prase na sekacku..)

podle mého zdání si moc nepolepšíš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vikinho, Baratza Encore a bazarový Mazzer Super Jolly je rozdíl jak prase. Ve prospěch Mazzeru ...
Na espresso určitě, ale na dripper bych i ten Encore upřednostnil. Je to sice plasťák, ale ty kameny má na alternativy výrazně líp uzpůsobený. Případně Wilfa Swart. Já tohle zase řešil starou herkou z bazáče - za litr jsem koupil Santos No.4, který na alternativy mele skvěle. Plus ho teď využívám, když chce někdo namlít celý sáček kávy.

Odesláno z mého M2003J15SC pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasan, v obecné rovině máš naprostou pravdu, ale odpovídal jsem Davrosovi, a Davros si chce kupovat mašinu  na espresso. Vůbec nic nepíše o alternativách. Takže v jeho konkrétním případě bych se na BE opravdu vykašlal.
Já zas právě reagoval na Vikinha, který naopak hledal mlýnek na alternativy. Na espresso je to samozřejmě bez diskuze Mazzer.

Odesláno z mého M2003J15SC pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 40 minutami, RedAce666 napsal:

Já zas právě reagoval na Vikinha, který naopak hledal mlýnek na alternativy. Na espresso je to samozřejmě bez diskuze Mazzer.

Odesláno z mého M2003J15SC pomocí Tapatalk
 

 

před 25 minutami, Bert napsal:

Teď to vidím, máš pravdu. Zmatek v diskuzi. No, hlavně, ať se kluci naučí dělat dobrý kafe 🙂

 

před 11 hodinami, RedAce666 napsal:

Na espresso určitě, ale na dripper bych i ten Encore upřednostnil. Je to sice plasťák, ale ty kameny má na alternativy výrazně líp uzpůsobený. Případně Wilfa Swart. Já tohle zase řešil starou herkou z bazáče - za litr jsem koupil Santos No.4, který na alternativy mele skvěle. Plus ho teď využívám, když chce někdo namlít celý sáček kávy.

Odesláno z mého M2003J15SC pomocí Tapatalk
 

 

Chlapi díky.. já doma momentálně espresso mašinu hlavně nemám kam dát.. I ten mlýnek bude porod někde nechávat,.. ale vzhledem k dvěma dripperům denně minimálně mi ho snad žena nechá na lince :)

 

Díky za potvrzení té BE,.. ta Wilfa je myslím ještě kousek větší rozměrově a co se tady i jinde píše, výstup mletí je s BE v podstatě totožný. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si jako skeptik a kávový praktik pouze dovolím doplnit: kdyby všechny cibetkové kávy, co se na světě za rok prodají, byly opravdu z cibetek, tak musí být na světě cibetek asi desetkrát více, musí být velké jako buvol, a mít furt sračku ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...