Přejít na obsah

Káva


Doporučené příspěvky

Nemer od spusteni extrakce, ale od chvile, kdy zacne tect kava.
Protoze mas HX stroj, je celkem zasadni dobre ho nahrat (me to trva cca 40 min). A pak zapracovat na cooling flush technice. Po dlouhem nahrati je potreba delsi, nez kdyz delas druhy kafe. Aby ses s tim naucil, muzes si poridit teplomer pro hlavu E 61.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud mas mix s robustou, bude to chutove dost Italie, tam bys mohl drzet i jiny pomery.

Ja bych sel do oblibeny kavarny, abys mel referencni chut, koupil si jejich kafe a pak se zkousel dostat na tu chut :)

Urcite pomuze promichat namletou kavu v pace, protoze tak na 99 % predejdes kanalkovani.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neměř když začne téct káva, ale když pustíš čerpadlo :-)
Ve finále je to vlastně jedno, ale ten měřený čas by měl zahrnovat všechny fáze extrakce. Jen těch 25s je hodně obecné doporučení a není dobré se na něj dogmaticky vázat. Je to jen výstupní kontrolní metrika. Když ti bude vyhovovat 40s kafe s delší preinfuzí, tak nic neupravuj.

A já taky čekám na testy, tak když budu pozitivní, můžeme dát COVID Coffee Workshop :-)

Odesláno z mého M2003J15SC pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, redd napsal:

25-30 celkovy cas? To ale jedete ty smesi s robustou?
Ja jedu 8,5 bar je stredne prazeny arabiky. Vystup cas od casu premeren digi refraktometrem.
Ale kazdemu podle jeho chuti.

to může být... já jedu cca 26-30s s 3s preinfuzí... kafe začne téct kolem 8. sekundy... kafe si dělám směs 8mi arabik praženou na 210 stupňu, takže světlý a chuťově to je top....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nejedu ani 30s ani směs s robustou. Jen říkám, že měřit by se mělo od začátku. To, že budeš měřit od první kapky v hrnku ti stejně nevyřeší rozdíl mezi kávovarem s extrémní 20s preinfuzí a single-boilerem s hlavou přímo na bojleru a 15bar tlakem.
A Daredevil tu směs právě jede, takže 25-30s v pohodě být může.

Odesláno z mého M2003J15SC pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nejedu ani 30s ani směs s robustou. Jen říkám, že měřit by se mělo od začátku. To, že budeš měřit od první kapky v hrnku ti stejně nevyřeší rozdíl mezi kávovarem s extrémní 20s preinfuzí a single-boilerem s hlavou přímo na bojleru a 15bar tlakem.
A Daredevil tu směs právě jede, takže 25-30s v pohodě být může.

Odesláno z mého M2003J15SC pomocí Tapatalk




Přesně!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak si myslim, ze pod 10s na e61 bude podextrahovany. Chut muze byt ok, ale to bude dano tmavym prazenim. Pokud byste to premerili, obsah latek v kafi nebude vysoky (imho).
Vzhledem k rozdílům mezi e61 hlavami s vibračkou, rozdílům ve vodě, teplotě, kávě, pražení,... je tohle HODNĚ odvážné tvrzení.
A k těm posledním dvěma větám - je pro tebe důležitější chuť nebo číslo na refraktometru?

Odesláno z mého M2003J15SC pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak si myslim, ze pod 10s na e61 bude podextrahovany. Chut muze byt ok, ale to bude dano tmavym prazenim. Pokud byste to premerili, obsah latek v kafi nebude vysoky (imho).
Vzhledem k rozdílům mezi e61 hlavami s vibračkou, rozdílům ve vodě, teplotě, kávě, pražení,... je tohle HODNĚ odvážné tvrzení.
A k těm posledním dvěma větám - je pro tebe důležitější chuť nebo číslo na refraktometru?

Odesláno z mého M2003J15SC pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jsem pro... když dojedete do Jihlavy, tak klidně můžeme u mě v pražírně... jsou tam dvě provozovny vedle sebe, hlavní kavárna je asi zbytečně velká, ale ta pražírna má kapacitu tak 15 lidí a  vybavení řekl bych dobrý... LaMarzocco a Mythos2 od Victoria Arduino, plus velkokapacitní Eureka Drogherie... klidně i s cuppingem hned po pražení... nicméně teď máme zavřeno, takže jak úíše náčelník, když bude zájem, tak po Covidu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chut. Ale je vicemene dany, za espresso muze mit dva peaky v obsahu latek. Ale to ted neni dulezity. Prvotni rekace byla opravdu k tomu appartamentu a technice s nim.

Ted mam aktualni zkusenost se Salvadorem od naughty dog a etiopii z doubleshotu. Kupte, zkuste a dejte vedet, at to porovname. Oboje tyto kavy jsou za me hodne chutove nadprumerne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuju všem za rady a podněty. Dojdu někam pro kafe, i když tady na západě fakt není moc kam. Budu promíchávat misku a ještě se zeptám. Co když po ránu třeba nebudu chtít zrovna kafe z 18ti gramů. Můžu dát do dvojpáky s hlubší miskou třeba 14g?  V případě meetingu  a coachingu jsem rozhodně pro a přijedu, nemám problém sbalit vybavení a cokoliv přivézt. A zima se blíží, to by mohlo klapnout.

Ovšem teda Jihlava je pro mě 280 kilometrů 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...