Přejít na obsah

Káva


Doporučené příspěvky

Mozna mluvime kazdy o necem jinym, ale v60 je jeden dil, pod kterej hodis hrnek, das  na to filtr, prolejes vodou (to ti ohreje hrnek), nasypes kafe a lijes na vaze vodu. Pak to vezmes, filtr s kafem hodis do kose, v60 oplachnes a hodis mezi hrnky. Proces na 3 minuty vc. pripravy a myti. Aeropress ma 3 casti, kzadou z nich musis umejt. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Příprava s aeropressem je určitě rychlejší, je to méně náchylný na přípravu a meje se to skoro samo. V60 je náročnější na přípravu, aby všechno klaplo. Výsledek je ale uhlazenější... 

Já mám aeropress jako záložní variantu na cesty + ruční mlýnek. Nedám na to ale dopustit. V60 piju jen u kámoše (ale celkem často). Příprava je pro něj takovej malej rituál. Má mlýnek se speciálními kameny na filtr a namletou kávu stejně ještě prosívá pomocí sítek Kruve, aby bylo namleto opravdu konzistentně :) Výsledek je často kávový zážitek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@zceyee: V60 je super, o tom není sporu. O časech a náročnosti se nemá cenu hádat, jednak může jaždému vyhovovat něco jiného, jednak je tu youtube.

Výsledky z V60 bývají lepší Aeropressu. Nejlepší střední cesta byl Delter Press - jemnost filtru, jednoduchost skoro A.Pressu. Jenže neměli dobře vyřešené gumové části, můj provoz to nevydrželo. Ale snadnost mě chytla, tak jsem studoval a teď už z Aeropressu leze jemná káva. Klíč byl v hrubém mletí a jemném zacházení - minimální agitace.

EDIT: Kolikrát jsem použil jemný? Jak reklama na plyš. Stydím se!

Upraveno uživatelem Teatime
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak porad vybiram kavovar a nemuzu se rozhoupat.. do konecneho vyberu se nominovaly:

  • lelit mara pl 62 t (hx)
  • lelit pl 92 t (2 bojlery)
  • bezzera unica pid 
  • rocket appartamento (hx)

.. hodne pofrci mlecny napoje, proto alespon hx kdyz uz ne dual, z designovyho pohledu se mi libi spis nerezovy “odhaleny” hlavy e61, nez krabicovity tvar.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsou příjemný starosti. V tvém výběru není žádný špatný stroj. Všechny budou schopné dělat podobně dobrou kávu i mléko. Žádný nevybočuje ani na jednu stranu. PID podle mě není výrazný faktor. Stejně tak DB.
Ideálně si všechny někam dojdi fyzicky vyzkoušet a osahat (v dnešní době a v ČR dost složité). Jinak vyber podle toho, jaká cenovka a vzhled jsou ti blízké.

Odesláno z mého M2003J15SC pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dekuju. no, prave.. neumim si predstavit pripadny rozdil v chuti nebo kvalite pripraveneho napoje, pokud by se pouzily stejne suroviny.. pravdepodobne bych to stejne nepoznal.. ale dnes je to tezko mozne vyzkouset, tak to budu muset strelit podle sympatii.. a tech ma zatim nejvic ten  rocket, libi se mi. jen ho maji v mnou preferovane barevne variante (white) momentalne vyprodany, tak mam jeste cas  “vybirat” :)

Upraveno uživatelem montemar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 11. 2020 v 17:55, juk napsal:

Trable s pražskou pražírnou v Černých ovcích na ČT: https://www.ceskatelevize.cz/porady/1097429889-cerne-ovce/220452801081118/

 

Zajímavé. Imise. NIMBY. Všechno tam je - a přitom by lokálové měli raději hernu 😄
Ale všechno dobře dopadlo...
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, ivan.b napsal:

Zajímavé. Imise. NIMBY. Všechno tam je - a přitom by lokálové měli raději hernu 😄
Ale všechno dobře dopadlo...
 

Ještě to neskončilo, ale vypadá to tak 🙂 Každopádně by tam mohly být i horší provozovny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...