Přejít na obsah

Káva


Doporučené příspěvky

Já zkrátka nemám dobré zkušenosti s jakýmkoliv přemraženým olejem. Změna chuti.
Dělal jsem pokusy s mraženou a rozmrazenou kávou, dělal jsem pokusy s kávou mletou přímo z mrazáku a ani u jednoho jsem nezaznamenal degradaci chutí. Naopak to mletí zmrzlé kávy mi fungovalo skvěle. Třeba v rámci 2-3 týdnů jsem bral předpřipravené dávky kávy a nebylo třeba nijak prenastavovat mlýnek a extrakce byly znatelně lepší.

Odesláno z mého M2003J15SC pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... ale to mletí zmrzlé kávy je tak dobré proto, že je namletá směs pořád ještě relativně studená .....
Jo, to určitě. Proto jsem to i dělal. A čím lepší mlýnek, tím menší je benefit toho zmražení. Ale říkám to hlavně proto, že jsem nikdy nezaznamenal, že by se to negativně podepsalo na chuti.

Odesláno z mého M2003J15SC pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, to určitě. Proto jsem to i dělal. A čím lepší mlýnek, tím menší je benefit toho zmražení. Ale říkám to hlavně proto, že jsem nikdy nezaznamenal, že by se to negativně podepsalo na chuti.

Odesláno z mého M2003J15SC pomocí Tapatalk


Dotaz: 1) Mrazíš čerstvou nebo už “ready to use” (řekněme 10denní)? 2) Pokud meleš zmrazenou, pozoruješ změny ve statice?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky


Dotaz: 1) Mrazíš čerstvou nebo už “ready to use” (řekněme 10denní)? 2) Pokud meleš zmrazenou, pozoruješ změny ve statice?
Mrazil jsem ASAP, ale dělal jsem to v době, kdy jsem měl většinu kafe z nějakého předplatného (Doubleshot, La Bohéme apod.) a to se ke mě málokdy dostalo dřív než cca 5 dní po pražení, což je podle mě v poho. Nemyslím si, že je třeba čekat 10 dní.
Rozdíl ve statice a hlavně hrudkování byl znatelný. Podobný efekt jako udělá RDT. Což jsem vždy přikládal tomu, že na ledové kávě za tu chvilku před umletím nějaká ta vlhkost zkondenzuje.

Odesláno z mého M2003J15SC pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Sím, tohle mi asi přinesl rohatej nebo nevím. Řekl bych že to dělám správně, konvičku vypláchnu, naleju studenou vodu, do sítka kávu nepěchuji, dám na střední teplotu, je to verze na indukci takže se dá teplota regulovat hezky. 

Ovšem. Výsledkem je produkt tmavé barvy, ale studený! Jenom 48°C. Co dělám špatně? 

20210103_151543_copy_1005x1139.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nakonec vyřešeno s pomocí big bosse (děkuji!) :) na vině bylo moc kafe a moc pomalý ohřev, už mám ve výsledku plnou konvičku nahoře o teplotě asi 85°C  ☕ ☕ ☕

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Tom4 napsal:

Sím, tohle mi asi přinesl rohatej nebo nevím. Řekl bych že to dělám správně, konvičku vypláchnu, naleju studenou vodu, do sítka kávu nepěchuji, dám na střední teplotu, je to verze na indukci takže se dá teplota regulovat hezky. 

Ovšem. Výsledkem je produkt tmavé barvy, ale studený! Jenom 48°C. Co dělám špatně? 

20210103_151543_copy_1005x1139.jpg

Já tam liju dolů horkou vodu (z konvice) ať se káva moc dlouho nezahřívá , zdá se mi , že výsledek je pak lepší ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...