Přejít na obsah

Káva


Doporučené příspěvky

Mám na Vás malou prosbu, 

kamarád by si rád pořídil automatický kávovar, k pákovému má příliš velký respekt, a zaujala jej osobní nabídka na přístroje značky Nivona. Cenově by se chtěl vejít do 15 tis. Kč, popřípadě maximálně do 20 tis. Kč. Máte, prosím, s těmito mašinkami nějakou zkušenost? (Dotyčný si +/- uvědomuje možnosti automatického kávovaru ve smyslu kvality výsledné kávy, dosud popíjel jen instantní. Prostě ho láká cesta jednoduché a hlavně rychlé přípravy obstojné kávy.)

Za případné reakce velké díky, i když budou jen rázu obecného.

Viz https://www.nemeckekavovary.cz/nivona/e-shop/espresso-kavovary  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě doplním, že máme levnější model Nivona CafeRomatica NICR 660, v zaměstnání již udělal mnoho tisíc nápojů. 

Kolega má model 520, který se liší jednodušším ovládám, je také velice spokojen. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Cess napsal:

Máme také Nivony ve firmě a druhou mám doma.  Zatím spokojenost. 

Bylo mi řečeno, že vnitřek je Jura, ale jestli je to pravda nevím, ale cenově vychází o něco lépe Nivona.  

I přes společného partnera pro vylvoj a montáž v amiswell ve Švýcarsku, dnes již není pravdou, ze se jedna o totožné stroje. To platí od roku 2009, kdy jura inovovala F50, jejíž části -z doby před modernizaci-nivona prakticky dodnes využívá 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, vwtyp11 napsal:

Ač militantní Jura uživatel, musim uznat, ze Nivona je super!

pomer v/c je u nivony super

kdyz vidím jak dostává zabrat v kanceláři, mohu doporucit

 

Díky! 😉

před 21 hodinami, Cess napsal:

Máme také Nivony ve firmě a druhou mám doma.  Zatím spokojenost. 

Bylo mi řečeno, že vnitřek je Jura, ale jestli je to pravda nevím, ale cenově vychází o něco lépe Nivona.  

Díky! ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, vwtyp11 napsal:

I přes společného partnera pro vylvoj a montáž v amiswell ve Švýcarsku, dnes již není pravdou, ze se jedna o totožné stroje. To platí od roku 2009, kdy jura inovovala F50, jejíž části -z doby před modernizaci-nivona prakticky dodnes využívá 

Během včerejška jsem prošel několik recenzí či i uživatelských komentářů na jejich stroje a vypadá to, že se jedná o slušnou firmu. Chválí se promyšlený návrh produktů, dobrá funkčnost, životnost nebo pohotový servis s prozákaznickým přístupem. Z těch nejzajímavějších modelů v poměru cena/výkon vychází asi řada 6, konkrétně aktuálně dostupná Nivona NICR 660 a 670/680. Přínosné informace jsou k nalezení také na webu Coffeeness.de. Viz například (výběrem):

Citovat

Der Nivona Kaffeevollautomat Vergleich 2021: Geheimtipp, Testsieger oder einfach nur Kaffee?

https://www.coffeeness.de/nivona-kaffeevollautomaten/

NIVONA CafeRomatica 769 im Test: Willkommen in der Familie

https://www.coffeeness.de/nivona-caferomatica-test/

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Zapomněl jsem doma digitální váhu, ale tahle alternativa z dob dávno minulých není úplně marná. Mimochodem jsem za barbara když vařím filtr z kávy určené na espresso? 

IMG_20210207_131840-01-01.jpeg

Upraveno uživatelem Dagoberd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tomhle mám celkem jasno. Buďto mi kafe chutná nebo ne. Jen baristi mne přesvědčují, že mám v kafi hledat chuť nějakejch borůvek, ananasu anebo jinejch bobulí. Prostě všechno jiný, než chuť kafe. 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
před 1 hodinou, Liqid napsal:

Koupil jsem ze zvědavosti džezvu, poradí někdo jak na přípravu? Na netu jsou toho mraky, ale kolikrát se to dost liší. Budu připravovat na plynu.

Namliet najjemnejsie ako vies. Kavu a cukor (ja davam asi 2:1) zmiesat v studenej vode. Prihodim zrnko kardamomu. Vodu davam asi do polovice az 2/3 dzezvy. Na najmensom moznom ohni varit kym nezacne stupat a penit, potom dole z ohna a nechat penu padnut. Po 3. opakovani sa uz pena tvorit nebude. Chvilku odstat aby si kava dole sadla a zliat do salky(salok). Moja velmi oblubena kava, uplny zivotabudic.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedávno jsme v Turecku (Adana) sháněli jako dárek kávu s kardamonem a byl to docela problém .

V obchodech to běžně neměli a ve většině o tom snad ani nevěděli . Až v jedné speciálce říkali , že v Turecku je to záležitost nějaké konkrétní oblasti a říkají tomu snad hellcoffee nebo tak nějak .....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Effe napsal:

Nedávno jsme v Turecku (Adana) sháněli jako dárek kávu s kardamonem a byl to docela problém .

V obchodech to běžně neměli a ve většině o tom snad ani nevěděli . Až v jedné speciálce říkali , že v Turecku je to záležitost nějaké konkrétní oblasti a říkají tomu snad hellcoffee nebo tak nějak .....

Este je mozne ze prave v tejto oblasti ako jedinej to nepoznaju :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem nakoupil tak prodávám 🙂

Ono obecně kafe v Turecku nefrčí tak jako čaj , ale možná máme v Turecku divné lokace , kde ti kávu skoro nenabídnou a když si nedáš čaj tak je urazíš .

Já si odtamtud vozím čaj , ale hlavně pražené lískové oříšky , lepší jsem nikdy neměl .

Snímek obrazovky 2021-03-06 194224.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...