Přejít na obsah

Káva


Doporučené příspěvky

Z Automatu espresso nedostaneš. Mletí bych nastavil nejemněji, co to jde a cpal bych do toho “blbuvzdorný” kafe - spíš více pražené Brazílie atd. (Pokud to nechceš mít kyselý). O délce extrakce u automatu nemůže být řeč, teče to vždycky rychle...

Upraveno uživatelem redd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On je asi problém, že ta káva je méně pražená a tím pádem tam jde i nějaká ta kyselost. Rada je kupovat více pražené kávy a bez kyselinek. Nějaké tipy na ty více pražené co máte odzkoušené bych uvítal. Klidně na zkoušku i nějaké ty slušnější supermarketové ( snad je z nich něco použitelného).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výhoda automatu je rýchlo urobiť nápoj  . Je jedno či je káva ktorú doňho nasypem , kvalitná alebo odpad  nápoj  z neho je skoro vždy rovnaký . Automat som doma užíval asi 10 rokov a skoro má odnaučil pit kávu . Keď som už denne pil len jednu kávu , tak som začal uvažovať že mi automat netreba že mi stačí kvalitný pákový stroj . Kúpil som ho a zrazu mi mi boli aj 3 kávy  denne malo .Teraz sa na kávu zas teším a ranné vstávanie je úplne iné ako s automatom .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, bohus76 napsal:

On je asi problém, že ta káva je méně pražená a tím pádem tam jde i nějaká ta kyselost. Rada je kupovat více pražené kávy a bez kyselinek. Nějaké tipy na ty více pražené co máte odzkoušené bych uvítal. Klidně na zkoušku i nějaké ty slušnější supermarketové ( snad je z nich něco použitelného).

Ze supermarketu se mi osvědčily Tchibo Barista Espresso a Segafredo Selezione Espresso, děláno na páce a nejsou kyselé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen dotaz: u automatu DeLonghi se poslední dva měsíce jednou za čas stane, že káva má pachuť.. přirovnal bych to k plastu nebo oleji nebo tak něco. Vždy jedno kafe a pak další udělaný už je cajk. Nevíte někdo, co může být příčina? Odvapnuji pravidelně, sparovac také proplachuji...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kolegové kafaři,

chtěl bych si pořídit konvičku Hario Air Kettle. Problém je, že u nás na vesnici nic takového neseženu. Bohužel ani na internetu toho moc kromě zahraničí nemají. Nevíte, zda se dá někde koupit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...