Přejít na obsah

Káva


Doporučené příspěvky

Bazar bude jediná rozumná cesta. Nějaký "kavárenský" mlýnek s 58-64mm kameny se kolem 2-3tis. dá sehnat celkem běžně. Měl jsem tak svůj první Gaggia MDF, pak Super Jollyho a teď i velký Santos na filtr.

Odesláno z mého M2003J15SC pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kavarensky mlynky jsou strasne velky, primarne na espresso, velka nasypka, doser verze to jeste prostorove zvetsuje. Kameny budou pravdepodobne hodne jety. Pouzitelny to samozrejme je, ale prijde mi to neprakticky. Nevim, na kolik kav denne to bude... Ja uz videl maly rucni mlynky a malej aku sroubovak, aby clovek nemusel tocit klickou :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvoje výtky chápu,ale za ty prachy nebylo co řešit ( vím, že nebude v provozu denně) a zkrátka jej použiju párkrát za týden.Můžete si za to sami, udělali jste ze mě magora nejenom do hodinek.Já jsem Vás varoval 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zásobník by se měl dat sundat (já melu dycky max tři porce a usil jsem si hezkou čapku na hrdlo, aby zrnka nepopkornovala. U některých mlynku se dá sundat i doser - u myho se na to chystám a chci si vyrobit na míru hubici
S tím macapem si koupil velmi dobre, většinou jsou kolem 4-5k
e1965f9fb39980b88c22eaa7aa0471b3.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, bohus76 napsal:

Tvoje výtky chápu,ale za ty prachy nebylo co řešit ( vím, že nebude v provozu denně) a zkrátka jej použiju párkrát za týden.Můžete si za to sami, udělali jste ze mě magora nejenom do hodinek.Já jsem Vás varoval 🙂

případné tupé mlecí kameny brousí nějaký p.Thér z Nového Jičína nebo nové prodávají v Hraspu https://www.kavovary-doplnky.cz/e/search?word=macap .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A je to fakt problém v káve , že je kyslá ? Čo som mal automat ten mi z každej kávy spravil kyslú  . Problém bolo hrubšie mletie a hlavne nižšia teplota vody pri prvej káve . Druha bola menej kyslá ale kyslá .. hmm . 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja rikam kysele kavy vsem svetle prazenym "ovocnym" kavam ;)

Vylozene kysele byvaji kdyz se nepovede prazeni, ale nemam rad tu chut obecne a fakt mi to nedela dobre na zaludek.

Cas od casu mi to neda a zkusim neco z DoubleShotu, nebo ted posledne jsem v nouzi koupil LaBohem Cafe, ale vetsinou toho pak lituju :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Borci, já bych pátrání začal u kávy, a teprve pak přešel na to, co se s kávou děje. Pražení, mletí, samotná příprava. Nikde jsem nenašel, JAKOU kávu vlastně Igor pije. Co tak vynechat směsi s hodně Arabicou, a soustředit se na ty s Robustou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem začínal s robustou právě od primacafe.cz a pak kavaprodej.cz

Pak už mi ta zemitost robusty začala trochu vadit , tak jsem zkoušel arabiky , ale protože se vesměs praží světleji tak je to na mně taky kyselé . Doubleshot nevyjímaje .

Začal jsem si pražit sám více do tmava a konečně se dají arabiky pít .

Takže u mně je potlačení acidility z 99% pražením 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 28 minutami, redd napsal:

Kysela kava bude na 99 % pripravou a ne prazenim. Sorry.

V tom pripade by meli preskolit personal ve sve vlastni kavarne :D

Ne mne to samozrejme taky napadlo, ze treba delam neco spatne, ale at sem caroval s teplotou, mletim a pomerem extrakce  sebevic, proste to nebylo ono. A v jejich kavarne to chutna stejne, takze v tom problem nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem sice úplný začátečník,ale nejdřív bych řešil hrubost mletí,teda na espresso jemnější mletí a pak i ta světleji pražená není až tolik kyselá, samozřejmě si každý musí najít tu svoji kávu ( druh,oblast) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...