Přejít na obsah

Káva


Doporučené příspěvky

před 5 hodinami, Bert napsal:

To je moje chyba. Já ho naučil jen tohle 🙂

Vtipný :)

Já naopak rád ochutnávám a objevuju, ale taky se často vracím k ověřeným vzorkům. Doma mám vždy tak 2-3 druhy kafe a měním dle nálady a typu nápoje. V tomhle je single-dose mlýnek naprostá bomba. Více druhů už bych neudržel dostatečně čerstvé + pár porcí low-caf mám ještě v mrazáku.

Upraveno uživatelem redd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mlýnek budu mít zatím půjčený na neurčito Mazzer luigi srl-super jolly

Když by mi to chytlo, tak bych si pořídil něco svýho(hrozně se mi líbí Niche zero)

Nejvíc se bojím svojí mizerný povahy, kdy se pro něco hrozně nadchnu, strávím dny studováním na internetu, pak si to koupím a.... a buď se na to práší nebo to někde leží😅 ale jsou i výjimky, třeba hodinky😁

Ale to nespresso už mi neuspokojuje a v kavárnách v Plzni se začíná rozmáhat, strašně kyselý kafe trpký, který nedovedu ani polknout. Pořádný espresso, který by mě pohladilo na duši už jsem neměl tak rok.

Co říkáte na tuto? https://www.bunacafe.cz/leglpl41plust-lelit-glenda-pl41plust#technicke-specifikace

Zajímavý, že je to o 4kg lehčí než Rancilio...

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Tikal napsal:

Mě to baví 😂

Doba experimentů je za mnou. Netvrdím, že občas něco nezkusím, ale já svůj svatý grál zřejmě našel.

Tak hlavně, že ti chutná. Mě by se jedna káva rychle znudila. Je tolik různých chutí... jako ve víně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si udělal dnes výlet do bunacafe, podívat se na ten lelit na živo...moc jsem tam toho nevykoukal
Nakonec jsem si tam dal kafe do kelímku, a že by mi nadchlo se říct nedá...tak já nevím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chuť kafe je primárně záležitost vstupní suroviny. Kávovar za to nemůže. Posrat to může i "barista".

To, že si koupim dobrej kávovar, není záruka dobrýho kafe. Na espresso je nejdůležitější dobrá káva, pak super mlýnek, slušný kávovar + nějaké další vybavení a taky mít otevřenou hlavu a chtít se učit.

(Když jsi koupim super auto, ale budu tam lejt sračku olej a benzín a řídit taky neumim, tak to pořád jako celek bude jezdit úplně na hovno).

Upraveno uživatelem redd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co máš vlastně za kávovar ?

Před hodinou, bohus76 napsal:

Je to dost jemné? Takto to leze z mlýnku

IMG_20210415_164843.jpg

IMG_20210415_164530.jpg

A jaký máš kávovar ?

Zatím bych ten dávkovač nechal na mlýnku , minimálně to rozbije "hrudky" .....

Řekl bych , že s jemností nebude problém .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, již jsem byl upozorněn na hrudky,to kafe asi je trošku vlhčí. Kávovar co má žena je automat,mele si sám 😉Já začal nejdříve mlýnkem,páka mě asi nemine,no 😋 Toto bylo jen na zkoušku a na " turka" do práce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, bohus76 napsal:

Ano, již jsem byl upozorněn na hrudky,to kafe asi je trošku vlhčí. Kávovar co má žena je automat,mele si sám 😉Já začal nejdříve mlýnkem,páka mě asi nemine,no 😋 Toto bylo jen na zkoušku a na " turka" do práce.

Na tvém místě bych zkusil překapávanou kávu s Hario V60 , ale "turci" na to moc neslyší 🙂

Má ten mlýnek nějaký doraz u regulace jemnosti ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...