Přejít na obsah

Káva


Doporučené příspěvky

Ano doraz má,ale je variabilní.A keramický překapávač ( ten trychtýř) mě žena rozbila😕

Jinak nastavení hrubosti jde snad po milimetrových krocích,mám od nejjemnějšího cca 25-30mm

Upraveno uživatelem bohus76
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, bohus76 napsal:

Ano doraz má,ale je variabilní.A keramický překapávač ( ten trychtýř) mě žena rozbila😕

Jinak nastavení hrubosti jde snad po milimetrových krocích,mám od nejjemnějšího cca 25-30mm

Hario dělá i plastové , pro ty méně šikovné 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na kurz bych šel hned, kdyby to bylo možný😅

Covid už jsem prodělal loni a každou středu jsem testovanej👍😁

Asi blbá otázka: Je lepší se takového kurzu zúčastnit před pořízením nebo po pořízení kávovaru?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To vůbec není blbá otázka. V rámci jednodenního kurzu cca hodinu řeším výbavu. Tedy dózy, mašiny, příslušenství k masinam a v neposlední řadě mlýnky. No, ale pokud by kurz byl někdy v daleké budoucnosti, tak je IMHO lepší hodit dotaz sem, vybavit se, a pak v klidu na kurz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, bohus76 napsal:

Ne,plast opravdu nemám rád 😞 To Bert_ výbava je asi jasná ,třeba se v létě nějak přiblížím...... 

Já sice taky ne , ale v práci mi slouží dobře . Koupil jsem ho na ebay , v domění , že je keramický neboť na fotkách tak vypadal . Doma mám keramický . 

Takže s mlýnkem jsi asi spokojený , ne ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrnka z Kamikava, tmavší pražení, než na které jsem zvyklý, ale na Aeropresu hodně pitelný a lehce nahořklý kafe a spolu s Parov Stelar výborný ranní kombo. 

Btw, plastová V60 mi přijde praktičtější. 

DSC03262-01-01.jpeg

Upraveno uživatelem Dagoberd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, RedAce666 napsal:

Plastová V60 s tou karafou je super... než vám žena rozbije tu karafu 🙂

Odesláno z mého M2003J15SC pomocí Tapatalk
 

Potvrzuji... Jinak i aeropress je z plastu, taky jsem k tomu byl skeptický, ale je to v pohodě, překvapilo mě to, ale plast nevadí

Screenshot_20210416-142923_WhatsApp.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Používám plastový prekapavac asi za 40 korun, funguje cca 10 let bez problému. Výhody keramiky žádné nevidím. Místo karafy mám spodek od frenchpressu, na větší množství používám dvoustenou konvici, kafe vydrží teplé skoro hodinu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Věřím Jamesovi Hoffmannovi, který říká, že keramika/kov žere zbytečně teplo. Takže u mne jde estetika stranou a vyhrává praktičnost.

Tuhle mi harant (dítko) rozflakákal dekanter, koukal dost vyděšeně očekávaje poprask, páč kafe je věc vážná a jaké bylo jeho překvapení, když jsem radostně odkráčel vybírat nový kus, ten starý totiž nestál za nic.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...