Přejít na obsah

Káva


Doporučené příspěvky

Pokud za žádnou cenu nevidíš jinou cestu než přípravu single espressa, tak bych rozhodně volil single misku s rovnými stěnami, kde se plní a tampuje jen ta zúžená část. Jakákoli snaha plnit třeba 10g kávy (byť jen částečně) do plné šířky 58mm misky je dost marná. Tak mělký puk nemá šanci dobře ustát tlak a bude to téměř vždy kanalkovat.
Přesto se skoro určitě nevyhnes změnám mletí mezi single/double, což tě klidně může stát víc znehodnocené kávy než občasné nedopití doublu.

Odesláno z mého M2003J15SC pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To zní logicky. Už jsem si objednal rovnou misku a 41mm tamper. S tím mletím jsem samozřejmě smířen, ale nějakou dobu si budu dělat opravdu jen single. Minimálně to zkusím a kdybych se dlouho trápil, vrátím se k doublemisce. Když se nebude dařit v létě to zachráním tonicem :-). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

tak konecne je nova masinka doma, jeste jednou diky vsem za rady s vyberem…
myslim, ze dnes jen tak neusnu, mam pocit, ze jsem se lehce predavkoval kofeinem, nez jsem nasel a vyladil tu spravnou chut.
ale kava vynikajici, spokojenost…


d807c23cc204af2f13fa593973f6e143.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tesne vedle - je to 779 - manzelka mela jedinou podminku, ze musi barevne ladit s kuchyni… jinak jsou skoro stejny (759 ma “jen” 3 stupne nastaveni sily kavy a nema LED diodu na vypusti - takze nic podstatneho)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Budu tady jako kacíř, ale od tý doby, co sem vyměnil Nespresso za pákovku, tak sem doma téměř přestal pít kafe a ani nebudu říkat co piju, co s tím? Jak v tom najdu zase zalíbení? Jedinej kdo to ocenil je manželka, že piju míň kafe.

Problém osobně vnímám v tom, že mi vadí to nahřejvání, prostě předtím sem to zmáčknul, strčil kapsli a během 3-5 minut sem odcházel s nápojem. Teď když dostanu chuť na kafe, tak jdu pustit kávovar a než se mi nahřeje, tak na to zapomenu nebo cokoli jinýho. Jasně, řešení je ho pouštět ráno a nechat ho puštěnej celej den, což se mi, ale vyloženě moc nechce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono i to pití kafe má nějaké zvyklosti. Já většinou piju ráno cca v 9 a po obědě mezi 1-2 a pak kolem páté ale to už nejsem líný si zajet do EMY 😀

A co tím chci říct - řešení je časovač, který kavovar zapne ráno než vstaneš a přicházíš k nahřátému, pak ho v 10 vypne a znova ho zapne kolem poledne.

Nebo přejdi na filtr, v 99 % případů je to lepší volba (ale nevím, co máš za mašinu a mlynek) a aeropress zvládneš udělat za 2 minuty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 41 minutami, Moty napsal:

Budu tady jako kacíř, ale od tý doby, co sem vyměnil Nespresso za pákovku, tak sem doma téměř přestal pít kafe a ani nebudu říkat co piju, co s tím? Jak v tom najdu zase zalíbení? Jedinej kdo to ocenil je manželka, že piju míň kafe.

Problém osobně vnímám v tom, že mi vadí to nahřejvání, prostě předtím sem to zmáčknul, strčil kapsli a během 3-5 minut sem odcházel s nápojem. Teď když dostanu chuť na kafe, tak jdu pustit kávovar a než se mi nahřeje, tak na to zapomenu nebo cokoli jinýho. Jasně, řešení je ho pouštět ráno a nechat ho puštěnej celej den, což se mi, ale vyloženě moc nechce.

Mám koupenou Wi-Fi zásuvku z alzy za bratru asi 300 korun a když jedu z práce, zapnu. Doma na mě čeká teplý kavovar. Geniální věc. Da se tam nastavit i kalendář. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Moty napsal:

Budu tady jako kacíř, ale od tý doby, co sem vyměnil Nespresso za pákovku, tak sem doma téměř přestal pít kafe a ani nebudu říkat co piju, co s tím? Jak v tom najdu zase zalíbení? Jedinej kdo to ocenil je manželka, že piju míň kafe.

Problém osobně vnímám v tom, že mi vadí to nahřejvání, prostě předtím sem to zmáčknul, strčil kapsli a během 3-5 minut sem odcházel s nápojem. Teď když dostanu chuť na kafe, tak jdu pustit kávovar a než se mi nahřeje, tak na to zapomenu nebo cokoli jinýho. Jasně, řešení je ho pouštět ráno a nechat ho puštěnej celej den, což se mi, ale vyloženě moc nechce.

Pojmi to jako obřad, něco jako třeba kouření dýmky. To je taky v podstatě jebačka, ale obřad. Udělat si pořádné kafe z pákového stroje je jako zapálit si dýmku. Z kapslí je jako si zapálit cigaretu.... A kafe z pákovky se určitě nedá srovnat s kafem kapslovým. Jako dýmka nebo doutník s cigaretou... 👍👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Víš,že jsem Diamonde přemýšlel nad tím samým ? 🙂   Sice máme De Longhi , je to takové spotřební zařízení, ale pocitově mě to táhne k páce. A jsem rád,že ta dýmka je obřad a že kouřím ,protože nemusím 🙂  /jen když je příležitost,nálada a to není pořád/.  Stárneme wole 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...