Přejít na obsah

Káva


Doporučené příspěvky

Tak jen podám krátký report z dneška.

Potvrzuji, co psal RedAce, že na precizní sítko je třeba mlít jemněji. Při stejném nastavení mlýnku i dávce, to na tom VST proteklo jako by tam nic nebylo. 

Tudíž jsem zjemnil a začal se pomalu zase objevovat tygr. Začíná to být pitelný, už hezky voní,  ale pořád ještě taková ostřejší(jakoby kovová-nevím jak to popsat) chuť po polknutí. Ale přijde mi, že se pomalu vytrácí. Napadla mě teorie, jestli tam taky nemůže hrát roli novota kávovaru, a že jsem ho nedostatečně propláchl. 

Závěr dne, pospíchal jsem a udělal jsem takovej pokus, že jsem místo 17g, na kterých to ladim, dal 17,5g.
Teklo to pomalu - 39sec. Chtěl jsem to rovnou vylejt, ale nedalo mi to, tak jsem to sebe kopnul a kupodivu, to byl zatím nejlepší šot na novém stroji😅

Věřím, že se to časem vyladí💪😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To si nemyslím. Mám pořád tu samou várku a před tím na Silvii to ten ocas nemělo, navíc jsem i odsypal kamarádovi, kterej to začal dávat do svýho Delonghi a tam to kafe zase chutná jinak...takový lepší nespresso. Není tam to "tělo".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mysli na to, že u těch směsí se můžou shoty od sebe lišit v závislosti na tom, kolik zrnek jaké kávy máš zrovna namleto v misce. Když budeš mít směs tří různých arabik např., tak už od prodejce nebude každé balení stejné. Stejně pak každá dávka, kterou použiješ na těch 17g cca může obsahovat různá zrnka (různých arabik), stejných arabik různé kvality a stupně upražení. Prostě směs no :-). Možná to není odpověď, kterou hledáš ale přišlo mi to na mysl :-). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, Bert napsal:

Jo díky, já totiž přemýšlím o zakoupení pár kousků ze skla,ale zato s dvojitým pláštěm. Dík.

Termohrnky používám a výhoda je, že není potřeba je nahřívat a i tak káva vydrží déle teplá. Druhá stránka věci je zvyknout si v puse na silnou tloušťku hrnku, ale po druhé kávě už to člověk nevnímá 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 10. 2021 v 18:07, Anton_ napsal:

Tak jen podám krátký report z dneška.

Potvrzuji, co psal RedAce, že na precizní sítko je třeba mlít jemněji. Při stejném nastavení mlýnku i dávce, to na tom VST proteklo jako by tam nic nebylo. 

Tudíž jsem zjemnil a začal se pomalu zase objevovat tygr. Začíná to být pitelný, už hezky voní,  ale pořád ještě taková ostřejší(jakoby kovová-nevím jak to popsat) chuť po polknutí. Ale přijde mi, že se pomalu vytrácí. Napadla mě teorie, jestli tam taky nemůže hrát roli novota kávovaru, a že jsem ho nedostatečně propláchl. 

Závěr dne, pospíchal jsem a udělal jsem takovej pokus, že jsem místo 17g, na kterých to ladim, dal 17,5g.
Teklo to pomalu - 39sec. Chtěl jsem to rovnou vylejt, ale nedalo mi to, tak jsem to sebe kopnul a kupodivu, to byl zatím nejlepší šot na novém stroji😅

Věřím, že se to časem vyladí💪😁

Měl jsem to podobně. Když se mi podařila extrakce 35-40s, tak jsem to vyléval, až jednou jsem si řekl, že je škoda to aspoň nechutnat a tak káva neměla chybu. Od té doby jedu extrakce nad 30s a spokojenost největší 🙂 Jen když mám chuť na vyšší aciditu, tak to nechám kolem těch 25s s lehce sníženou teplotou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Začínám se pomálu blížit. Teď mi to taky vyteklo za 35s a taky celkem ucházející.

Po obědě mám v plánu udělat "salami shot" - tj. rozdělím ho do 5 šálků, abych lépe porozumněl tomu, co se tam děje s chutí v čase😅

Jinak co se týče hrnků, tak jsem ze začátku taky používal skleněný šálky od nespressa, ale nějak mi to jakoby víc chutná z těch tlustejch porcelánovejch.

Chtěl bych si koupit hrnky od Walküre, který maj udělaný zajímavě ten "rantl", ale nemůže je nikde sehnat...

 

šálek.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...