Přejít na obsah

Káva


Doporučené příspěvky

Já taky používám dobrou vodu, kupuju v paklu 6x2 litry v Globusu nebo Tescu, vždy 1 láhev vyjde přesně na plnou nádržku v Rocketu. Jinak dnes jsem poprvé zkusil zde opěvované Mezzocafé. Objednal jsem 80A/20R latinoblend a musím říct, že jsem opravdu příjemně překvapen. Čekal jsem spálené italské pražení, ale zrnka jsou opravdu tak akorát napraženy, jak to mám rád, žádný olej na povrchu a krásná vůně. Za ty prachy je to super! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kava je alchymia a zaklad je voda,voda filtrovana,pouzivam dionelu filter,vlastne vyraba kojenecku vodu bez dusicnanov atd...potom ide do ionizatora,ktory ma vlastny filter az potom prebehne ionizacia,az po tejto uprave ide do bojlera kavovaru...rad robim koštovky kavy pre priatelov ktory nechapu ten rozdiel ,,len kôli vode,,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Objednal jsem precizní sítko LM Strada na 17g a k tomu distributor a musím říct, že pěchování kafe je díky distributoru brutálně rychlejší a jednodužší. Díky sítku ale asi i lepšímu urovnání je výsledek na stejným zrnu o dost lepší (skoro bych řekl propastný).  Dost mě potěšilo i doručení z Coffee Source. V neděli objednáno a v úterý v poledne byl balíček doma. Nechápu, že jsem to neobjednal dřív.

Ve čtvrtek přijde první dávka kávy z Mezzo caffe, tak se těším jak malej :)

Další na řadě je mletí. Máte někdo porovnání nebo doporučení jestli má smysl Eureka mignon? Díval jsem se, že mají 3 různý verze velikosti mlecích kamenů (základní má 50mm, specialita 55 a XL dokonce 65). Hodně mě láká Mignon XL, ale tam nevím jestli už nebude lepší připlatit za Mohlkonig X54. Pak je otázka ještě barazza 270...

Nemáte někdo zkušenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kup si ještě takové to míchátko, kterým rozmělníš hrudky. Také límeček není od věci. Ale teď to nejdůležitější: z toho, co jsi vypsal za mlýnky, tak neváhej, a jdi do:
Baratza-Sette-270Wi-bratislava-800x800.jpg.65dc00fdea9241cb674503479f658e16.jpg
Osobní skoro měsíční zkušenost.

Baratza supr, však jsme to s Jardou včera řešili, ale za mě ještě o kousek dal Mahlkonig X54… sice par peněz navíc, ale stroj od výrobce velkých strojů… hodně mých klientů jimi tedka nahrazuje baratzy… typicky klient co chce domu supr kafe, bere LM linea mini a k tomu Mahlkonig X54….


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Míchám párátkem, nemáš prosím odkaz na to míchátko, že bych na to mrknul, zatím jsem neviděl žádný spešl.

Ten límeček myslíš takovou tu násypku/trychtýř na portafiltr? To jsem hledal a nikde v CZ rozumně nepotkal, ale chtěl jsem to. Už jsem si říkal, že si to vytisknu v práci na 3D tiskárně. Z toho Kinu se to ale vysypává dobře, protože celý hrdlo zapadne do misky, takže to nepadá bokem, ale to u toho elektrickýho mlýnku už nemusí platit (co jsem viděl videa te Eureky, tak se to sype bokem dost) a je pravda, že při míchání párátkem mi taky občas něco vypadne...

Ten mlejnek furt nevím. Baratzu jsem měl ve výběru, ale pak šel raději do toho ručního Kinu s tím, že elektrickej budu řešit až někdy....ale na Vánoce už asi nastal čas, proto jsem to konzultoval i s Danem. Ještě než to rozhodnu, tak jsem se chtěl optat zde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Míchám párátkem, nemáš prosím odkaz na to míchátko, že bych na to mrknul, zatím jsem neviděl žádný spešl.
Ten límeček myslíš takovou tu násypku/trychtýř na portafiltr? To jsem hledal a nikde v CZ rozumně nepotkal, ale chtěl jsem to. Už jsem si říkal, že si to vytisknu v práci na 3D tiskárně. Z toho Kinu se to ale vysypává dobře, protože celý hrdlo zapadne do misky, takže to nepadá bokem, ale to u toho elektrickýho mlýnku už nemusí platit (co jsem viděl videa te Eureky, tak se to sype bokem dost) a je pravda, že při míchání párátkem mi taky občas něco vypadne...
Ten mlejnek furt nevím. Baratzu jsem měl ve výběru, ale pak šel raději do toho ručního Kinu s tím, že elektrickej budu řešit až někdy....ale na Vánoce už asi nastal čas, proto jsem to konzultoval i s Danem. Ještě než to rozhodnu, tak jsem se chtěl optat zde...

Dan o tom neviiii nic
Ja mozno pustim moj rocket fausto a s daneckom prekonzultujem nejaky dospelacky mahlkonig
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady máš inspiraci na nesmysl cenu… každopádně to očko mi tam přijde blbě, protože se ti může ucpat kafem… já to vyřešil jen částečným ohnutím… jinak zaoblení na konci je super, aby sis nepoškrábal sítka

https://londiniumespresso.com/store/index.php?route=product/product&product_id=211

Upraveno uživatelem redd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Míchám párátkem, nemáš prosím odkaz na to míchátko, že bych na to mrknul, zatím jsem neviděl žádný spešl.
Ten límeček myslíš takovou tu násypku/trychtýř na portafiltr? To jsem hledal a nikde v CZ rozumně nepotkal, ale chtěl jsem to. Už jsem si říkal, že si to vytisknu v práci na 3D tiskárně. Z toho Kinu se to ale vysypává dobře, protože celý hrdlo zapadne do misky, takže to nepadá bokem, ale to u toho elektrickýho mlýnku už nemusí platit (co jsem viděl videa te Eureky, tak se to sype bokem dost) a je pravda, že při míchání párátkem mi taky občas něco vypadne...
Ten mlejnek furt nevím. Baratzu jsem měl ve výběru, ale pak šel raději do toho ručního Kinu s tím, že elektrickej budu řešit až někdy....ale na Vánoce už asi nastal čas, proto jsem to konzultoval i s Danem. Ještě než to rozhodnu, tak jsem se chtěl optat zde...
Ten limec/tunel na portafilter bych taky chtel.. takhle mam furt trochu bordylek.. :-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...