Přejít na obsah

Káva


Doporučené příspěvky

Paradox je, že já kafe nepiju 😂 mě jen baví ho chystat a v současné chvíli ho jen degustuju, protože potřebuju vědět co z toho leze a taky k čemu se chci dobrat.

Každopádně jsem nadšenej jak malý děcko. To že jsem se o víkendu rozhoupal objednat nový příslušenství, posunulo finální produkt nejvíc od nákupu samotnýho kávovaru a když to vezmu, tak to je nejmenší investice s největším rozdílem ve výsledku. Ani mlýnek neudělal takovej rozdíl, ale bez něj bych to dnes asi nedal, takže spíš jsem vyřešil nejslabší článek v řetězci. Experimentovat se mi nechce.

Nová miska LM Strada 17g
Pořádnej distributor
Mezzo caffee Latino blend

Utraceno cca 1300,- (celkově víc, ale tyhle 3 věci) a to co z toho leze je čistá fantazie.

5x uvařený espresso a 5x identickej výsledek co do váhy tekutiny (+- 0,5g) při 30s extrakce  a konzistentní chuť, zde je největší přínos právě precizní misky a distributoru. Tampování kafe do misky je teď naprostá sranda.

Když jsem dnes poprvé namlel mezzo, tak i tok se výrazně zklidnil a teče z toho krásná crema, navíc ve výslekdu z toho byl parádní tygr - vyfotím příští pokus, snad mě panbuh nepotresta že jsem se tu chlubil :D

Každopádně díky chronomagu za další věc, do který jsem spadnul a hlavně místním členům včetně šerifa, že se ji podařilo dobře dotáhnout :D

Příští level bude novej elektrickej mlejnek, ať nemusím furt motat, ale to už pomůže v rychlosti, posun v kvalitě proti Kinu M47 nějak zásadní nečekám

Ještě zvažuju precizní sprchu za nějakejch 40 USD a pak už by musela být imho nová mašina...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, Lamiczka napsal:

Paradox je, že já kafe nepiju 😂 mě jen baví ho chystat a v současné chvíli ho jen degustuju, protože potřebuju vědět co z toho leze a taky k čemu se chci dobrat.

Každopádně jsem nadšenej jak malý děcko. To že jsem se o víkendu rozhoupal objednat nový příslušenství, posunulo finální produkt nejvíc od nákupu samotnýho kávovaru a když to vezmu, tak to je nejmenší investice s největším rozdílem ve výsledku. Ani mlýnek neudělal takovej rozdíl, ale bez něj bych to dnes asi nedal, takže spíš jsem vyřešil nejslabší článek v řetězci. Experimentovat se mi nechce.

Nová miska LM Strada 17g
Pořádnej distributor
Mezzo caffee Latino blend

Utraceno cca 1300,- (celkově víc, ale tyhle 3 věci) a to co z toho leze je čistá fantazie.

5x uvařený espresso a 5x identickej výsledek co do váhy tekutiny (+- 0,5g) při 30s extrakce  a konzistentní chuť, zde je největší přínos právě precizní misky a distributoru. Tampování kafe do misky je teď naprostá sranda.

Když jsem dnes poprvé namlel mezzo, tak i tok se výrazně zklidnil a teče z toho krásná crema, navíc ve výslekdu z toho byl parádní tygr - vyfotím příští pokus, snad mě panbuh nepotresta že jsem se tu chlubil :D

Každopádně díky chronomagu za další věc, do který jsem spadnul a hlavně místním členům včetně šerifa, že se ji podařilo dobře dotáhnout :D

Příští level bude novej elektrickej mlejnek, ať nemusím furt motat, ale to už pomůže v rychlosti, posun v kvalitě proti Kinu M47 nějak zásadní nečekám

Ještě zvažuju precizní sprchu za nějakejch 40 USD a pak už by musela být imho nová mašina...

Můžu poprosit odkaz na ten distributor? 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemá prosím někdo místní zkušenost se sprchovýma sítkama od IMS? Případně jinej tip a má to vůbec smysl?

U ims jsem se díval, že mají 2 různý druhy podle technologie s označením 35 a 200. Přemýšlím jestli to zkusit, ty 300-500 není tak moc a už bych na kávovaru neměl asi co měnit :D

https://www.guru-caffe.cz/vyhledavani?search=ims+ci

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Paradox je, že já kafe nepiju mě jen baví ho chystat a v současné chvíli ho jen degustuju, protože potřebuju vědět co z toho leze a taky k čemu se chci dobrat.
Každopádně jsem nadšenej jak malý děcko. To že jsem se o víkendu rozhoupal objednat nový příslušenství, posunulo finální produkt nejvíc od nákupu samotnýho kávovaru a když to vezmu, tak to je nejmenší investice s největším rozdílem ve výsledku. Ani mlýnek neudělal takovej rozdíl, ale bez něj bych to dnes asi nedal, takže spíš jsem vyřešil nejslabší článek v řetězci. Experimentovat se mi nechce.
Nová miska LM Strada 17g
Pořádnej distributor
Mezzo caffee Latino blend
Utraceno cca 1300,- (celkově víc, ale tyhle 3 věci) a to co z toho leze je čistá fantazie.
5x uvařený espresso a 5x identickej výsledek co do váhy tekutiny (+- 0,5g) při 30s extrakce  a konzistentní chuť, zde je největší přínos právě precizní misky a distributoru. Tampování kafe do misky je teď naprostá sranda.
Když jsem dnes poprvé namlel mezzo, tak i tok se výrazně zklidnil a teče z toho krásná crema, navíc ve výslekdu z toho byl parádní tygr - vyfotím příští pokus, snad mě panbuh nepotresta že jsem se tu chlubil
Každopádně díky chronomagu za další věc, do který jsem spadnul a hlavně místním členům včetně šerifa, že se ji podařilo dobře dotáhnout
Příští level bude novej elektrickej mlejnek, ať nemusím furt motat, ale to už pomůže v rychlosti, posun v kvalitě proti Kinu M47 nějak zásadní nečekám
Ještě zvažuju precizní sprchu za nějakejch 40 USD a pak už by musela být imho nová mašina...

Nieso nahodou brat clena Ony?
Ten blazen ma stroj za 3k mlynek za 1,5k distributory funely mixovatka secko a nepije kafe tiez… je to moj hrdina!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S Onym jsem na začátku konzultoval dost věcí. On je docela maximalista. I kvůli němu jsem nakonec kupoval Kinu a ne levnější Timemore :D

Ale doporučoval mi zahodit i ten Sage/Breville BES920 a ten jsem si nechal a nelituju. Není to sice puristická mašina s E61 hlavou, ale musím přiznat, že mě dost vyhovuje uživatelskou přívětivostí i výbavou (pid, dual boiler, ...). Na zahraničních forech jsou na ni vlastně rozporuplný dojmy. Hodně lidí ji doporučuje a vychvaluje a to včetně docela dobrých baristů typu Hoffmann. Ale tradicionalisti jí dost opovrhují... čas ukáže, zatím jsem ještě před hranicí toho co zvládne kávovar s pár úpravama...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S Onym jsem na začátku konzultoval dost věcí. On je docela maximalista. I kvůli němu jsem nakonec kupoval Kinu a ne levnější Timemore
Ale doporučoval mi zahodit i ten Sage/Breville BES920 a ten jsem si nechal a nelituju. Není to sice puristická mašina s E61 hlavou, ale musím přiznat, že mě dost vyhovuje uživatelskou přívětivostí i výbavou (pid, dual boiler, ...). Na zahraničních forech jsou na ni vlastně rozporuplný dojmy. Hodně lidí ji doporučuje a vychvaluje a to včetně docela dobrých baristů typu Hoffmann. Ale tradicionalisti jí dost opovrhují... čas ukáže, zatím jsem ještě před hranicí toho co zvládne kávovar s pár úpravama...

Ivko nekoreni rebra lebo necitis potom chut masa…. Je to praotec vsetkych tradicionalistov! Hoc tu kokotinu dopice a kooop si E61 ale dokopal ma dost daleko s tou kavou, samozrejme hned dosla otazka preco som nekupil gs3ku je dobre mat maximalistu po ruke ked sa nevies rozhodnut a trapi ta svedomie.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S žebrama má pravdu 😂

Jenže mě pořád ještě trápí budget :D Kdyby netrápil, tak vemu LM a bude po prdeli :D

s E61 mám jeden kávovar na dosah (ségra má doma a nepoužívá), ale vadí mi, že se ohřívá víc jak hodinu, než se na něm dá něco uvařit a nemá PID. Všechno je řešitelný (dodělat PID, dát časovavač na zásuvku). ale zatím mi přijde, že z toho co mám leze kafe, který už tak manželka nerozpozná (ne že by to poznat nebylo)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Lamiczka napsal:

S Onym jsem na začátku konzultoval dost věcí. On je docela maximalista. I kvůli němu jsem nakonec kupoval Kinu a ne levnější Timemore :D

Ale doporučoval mi zahodit i ten Sage/Breville BES920 a ten jsem si nechal a nelituju. Není to sice puristická mašina s E61 hlavou, ale musím přiznat, že mě dost vyhovuje uživatelskou přívětivostí i výbavou (pid, dual boiler, ...). Na zahraničních forech jsou na ni vlastně rozporuplný dojmy. Hodně lidí ji doporučuje a vychvaluje a to včetně docela dobrých baristů typu Hoffmann. Ale tradicionalisti jí dost opovrhují... čas ukáže, zatím jsem ještě před hranicí toho co zvládne kávovar s pár úpravama...

Timemore aktuálně mám a zvažuji místo něj Comandante, nebo právě Kinu. Ale zatím nemám páru, jestli je jeden z nich výrazně lepší v konzistenci, než ten druhý. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Lamiczka napsal:

17g, takže poměr těsně pod 2,5...kolik vaříš ty?

Koupil jsem si i 7g na single,ale neumím to vařit a nemám na to malej tamper :(

Já si dělám trochu víc plnotučné, u mne je BR postaru 1:2. Ale ten rozdíl už není tak velký, a je IMHO odvislý od osobních preferencí. Mimochodem, 7 g je vražda. Zkus to naplnit na 9. No a malej tamper je nutnost. Bacha na rovnou versus kónickou misku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...