Přejít na obsah

Káva


Doporučené příspěvky

před 8 minutami, Lamiczka napsal:

Měla by to snad být mosaznej HX bojler, ale material nevím na 100% nedaří se mi to dohledat. Novější model má mosaz...

Tak jestli dlouho stál, jedno odvápnění asi nebude stačit .

Mosazné bojlery se myslím čistí kyselinou citronovou , někde jsem viděl jak je ponoří do kbelíku .

Asi by to chtělo spíše kompletně rozebrat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem ho nakonec odvápnil 2x a už mám objednaný díly. Těsnění na sprše je tvrdý jak šutrák, takže teče občas voda přes hlavu a při extrakci neudrží logicky tlak. Do té doby nemá smysl nic zkoušet vařit...

Ty kovový špony se už ve vodě neobjevují, nebo jen minimálně, ale pořád nevím proč tam vůbec byly. Divný je, že byly jen ve vodě z hlavy, z parní trysky ani trysky na horkou vodu nešly...

Druhej problém co jsem narazil byla lehce nazelenalá voda z trysky na horkou vodu, takže mosazný/měděný vedení zjevně zoxydovalo. Po proplachu ale už teče voda OK.

Přemejšlím, že ho hodím raději na servis, ať je v pohodě a někdo to zkontroluje. Nechci se do toho pouštět sám, neznáte někoho spolehlivýho v Brně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Lamiczka napsal:

Tak jsem ho nakonec odvápnil 2x a už mám objednaný díly. Těsnění na sprše je tvrdý jak šutrák, takže teče občas voda přes hlavu a při extrakci neudrží logicky tlak. Do té doby nemá smysl nic zkoušet vařit...

Ty kovový špony se už ve vodě neobjevují, nebo jen minimálně, ale pořád nevím proč tam vůbec byly. Divný je, že byly jen ve vodě z hlavy, z parní trysky ani trysky na horkou vodu nešly...

Druhej problém co jsem narazil byla lehce nazelenalá voda z trysky na horkou vodu, takže mosazný/měděný vedení zjevně zoxydovalo. Po proplachu ale už teče voda OK.

Přemejšlím, že ho hodím raději na servis, ať je v pohodě a někdo to zkontroluje. Nechci se do toho pouštět sám, neznáte někoho spolehlivýho v Brně?

Zkus možná tohle : http://www.baristaservis.cz

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem ho nakonec odvápnil 2x a už mám objednaný díly. Těsnění na sprše je tvrdý jak šutrák, takže teče občas voda přes hlavu a při extrakci neudrží logicky tlak. Do té doby nemá smysl nic zkoušet vařit...
Ty kovový špony se už ve vodě neobjevují, nebo jen minimálně, ale pořád nevím proč tam vůbec byly. Divný je, že byly jen ve vodě z hlavy, z parní trysky ani trysky na horkou vodu nešly...
Druhej problém co jsem narazil byla lehce nazelenalá voda z trysky na horkou vodu, takže mosazný/měděný vedení zjevně zoxydovalo. Po proplachu ale už teče voda OK.
Přemejšlím, že ho hodím raději na servis, ať je v pohodě a někdo to zkontroluje. Nechci se do toho pouštět sám, neznáte někoho spolehlivýho v Brně?

To byva zvacsa osupany chrom z tej mosadze :) v e61 je taky sulec… ten ked bol pochromovany a je z mosadze tak by to sedelo. Mne ho Ony vymenil za nerezovy..
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi potřeboval bych poradit. Jsem absolutní nováček v tomto a rád bych si pořídil pákový kávovar a k tomu ruční mlýnek. Máte nějaký tip na kvalitní ruční mlýnek? Co se týče kávovaru, tak koukal jsem po tomto https://www.eta.cz/eta-artista-4181-90000/ (můžu mít za 6500), nedělá mi problém trochu připlatit, ale s rozumem. Líbí se mi tam ten barometr, ale zas si říkám, jestli to nebude křáp, budu rád za každé doporučení. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ruční mlýnek záleží kolik jsi ochoten do toho investovat. Doporučuju test od Hoffmanna, kde je přehled od levných až po dražší.

Pokud si můžeš dovolit do toho trochu investovat, tak ber buď Commandante nebo Kinu m47, ale tam počítej s cenama kolem 6k+

Jestli je to moc, tak kolem 2-3k  tak timemore chestnut..

Co se té páky týká, tak pokud chceš dobrej základ, tak bych spíš sáhnul po tom lelitu co je tady v inzerci od Motyho (jestli není pryč). Na druhou stranu já mám co říkat, se Sage co mám doma jsem spokojenej. Za mě je dobrý, že to má 58mm páku, takže v tom jde používat profi sítka atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady ty testy

Pokud na espresso, doporučil bych z těch dražších. Osobně jsem koupil Kinu m47 simplicity (ústrojí je identické jako classic a rozdíl je jen v plastovém kroužku a násypce na těsnění místo na magnety, což mi  vkonečným důsledku přijde i lepší)

Tady test levných mlýnků

https://www.youtube.com/watch?v=QLEBfom0mhM

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem ještě čuněl na nějaký videa a normálně bych řekl, že jestli to nemá stejnej pajšl jako ty Sage, tak se to tím minimálně inspirovalo produktově.

Ta jejich Eta Artista Pro totiž vypadá konceptem a pákou stejně jako Sage SES878 (Breville Barista Pro BES878), ale to má páku jen 54mm

Ta 9000 je taková nedomrdlá BES920, která je dualboiler s PIDem, ale taky 58mm.

Hele jestli v tom sage zvládnu uvařit rozumný kafe já, tak asi nevidím důvod, aby to nezvládla ta eta :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Bert napsal:

Proč novej ruční za 6, když za stejnou cenu lze sehnat použitý kvalitní elektrický s customizovanou výsypkou? To je nějaká forma sebemrskačství? 🙂

třeba má důvod, já šel stejnou cestou čistě pragmaticky. Kdybych sehnal Barazzu 270 za 6k, tak ji rád vemu :D Každopdáně nahoď odkaz předsedo :D

Za necelých 7k se dá koupit Eureka Mignon Manuale, což imho na espresso nebude mlýt úplně špatně za ty prachy. Má to 50mm kameny. Já bral ruční z důvodu, že ho jde jednoduše přenášet...ale zajímalo by mě jak mele třeba ta Eureka vudči Kinu za stejný prachy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

před 5 minutami, bronas_k napsal:

Má plynulé nastavení? 

Plynulým nastavením myslíž zřejmě stepless, že? To ani jeden model nemá. Nicméně model jx-pro má 200 nastavení hrubosti mletí a "kroky" mezi nastavením jsou 0,0125 mm velké. K-plus je ještě lepší a ten má dokonce 0,0088 mm kroky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, 14titi napsal:

 

Plynulým nastavením myslíž zřejmě stepless, že? To ani jeden model nemá. Nicméně model jx-pro má 200 nastavení hrubosti mletí a "kroky" mezi nastavením jsou 0,0125 mm velké. K-plus je ještě lepší a ten má dokonce 0,0088 mm kroky. 

Ano myslím stepless. Často to přenáším takže u mě taky ruční mlýnek jasná volba. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://www.primacafe.cz/primafrm/viewtopic.php?f=90&t=5296

 

Borci, pokud nevidíte obsah, pak je to tím, že nejste nalogovaní na primacafe forum. Proto kopíruji:

 

Po delší době jsem se rozhodl prodat mlýnek, protože ho už nepoužívám.
(Mám Niche : ten mele sice trochu hůř (jinak) na espresso, byť s menším nárokem na nastavení, ale výrazně líp na filtr s jednoduchou změnou mezi, pro oba nemám místo)

Fiorenzato Doge 63 - ploché kameny 63mm, broušené u p. Théra, seřízené, něco jsem na nich namlel , možná 100kg ?
3 ložiska, byly vyměněné, motor 350W, váha cca 15kg.

Hlavní nevýhoda - rozměry : hloubka x šířka x výška : 37x19x38 (bez hoperu, s tím nerez výška 49 cm)

Dále chybí orig. hoper, ale byl strašně velký a po uříznutí jsem ho pak ztratil.

Ideální na mletí ze zásobníku.
Pro single dosing je lépe upravit (všechny změny, co jsem měl, jsem odstranil, nebyly profesionální, nerez trychtýř nahoře je jen nasazený nafest, jde sundat), viz Mazzer Jolly apod. na internetu , tzn. nějaký "píst" na zatížení zrna a malý hoper.
Taky nejlíp upravit držák na páku, nádobu apod., případně vyměnit trychtýř, nebo upravit na konkrétní způsob mletí.

Má malý výstupní kanálek, jako Mazzer, což je za
a) nevýhoda - zůstává v něm káva
b) výhoda - po vyhrábnutí hrabátkem lze vyfouknout spuštěním mlýnku na 2 vteřiny - jen při single dosing

Životnost asi neomezená. (U Niche jsem po 2 letech už musel měnit pružiny, protože se uvolňovalo nastavení a jen se bojím, co jednou udělá motor nebo převodovka. Ale čím modernější a elektronické, tím kratší životnost, tak už to teď je.)

Rozhodně se mi ho nechce posílat poštou, raději osobní předání , Lovosice, Litoměřice a poblíž.

Cena ve stavu jak je : 2.900,- Kč.

Za míň si ho raději nechám doma. Co když NZ klekne.

 

 

1.jpg

2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...