Přejít na obsah

Káva


Doporučené příspěvky

Neco na odlehceni, soudruzi ve Finsku shledali kavu neekologickou, ale reseni je uz nastesti na ceste 🙂

https://techsvet.cz/nejnovejsi-zpravy/kava-poskozuje-planetu-vedci-ji-chteji-zakazat-a-naucit-lidi-pit-umele-vyrobenou-nahrazku/lubosvojtech/

Upraveno uživatelem odjinud
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Citace z článku: Produkce kávy tak zanechává silnou negativní vodní a energetickou stopu v přírodě. K výrobě pouhých 125 mililitrů kávy, což je běžný šálek espressa, je potřeba 140 litrů vody, uvádí web společnosti Water Footprint Network .

No, a k produkci 1 litru biodieselu ze sojových bobů je dle téhož zdroje potřeba těch litrů vody 11397. Takže doufám, že dřív zakáží biodiesel než kafe....

A navíc by mne dost zajímalo, co za dementa pije espresso o objemu 125 mililitrů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nevím, jestli do humoru, nebo sem. Ale asi sem, protože tady to pochopí všichni. Reklamní blábol:

Flair NEO je vybaven portafiltrem pro řízení průtoku vody, který zajišťuje správnou extrakci espressa. To znamená, že pro přípravu můžete použít jakkoliv pomleté kávové zrna a výsledek bude vždy stejný. Vynikající espresso s hustou cremou.

Bert dodává: Na mizernou češtinu bych se vykašlal, ale JAKKOLIV pomletá kávová zrna ... To je fakt mazec!

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera sem viděl takovej krásnej moderní, elektrikou poháněnej, kamennej mlýn na obilí a kafe. Asi to bude mít i regulaci hrubosti mletí vertikální osou, na který sedí vrchní kámen.

Je to asi metr široký a zvlášť do panelákový kuchyně to bude bomba praktický. Vidim tam určitou paralelu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si udělal takovou menší tour po naší Plzni. Šel jsem tam, kde mi známí říkali, jak mají výborný kafe. Mno...nikde mi nechutnalo😃

Buď vodový kyseláče nebo takový vyčpělý hořčáky. Jediný co, tak někde jim to kafe krásně voní, i když chuťově je mizerný...
To já jsem u sebe s chutí tak na 83% spokojen, ale přijde mi, že to má slabou vůni.
Mám to krásně kávový, hustý, oříškový až karamelový, akorát bych tu chuť potřeboval ještě trochu "zaoblit"😅

Doufám, že se tady příští rok podaří uspořádat nějaký kávový "vorkšop", abych měl nějaký srovnání a věděl kam směřovat🙂

 

 

Upraveno uživatelem Anton_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, Bert napsal:

Tak nevím, jestli do humoru, nebo sem. Ale asi sem, protože tady to pochopí všichni. Reklamní blábol:

Flair NEO je vybaven portafiltrem pro řízení průtoku vody, který zajišťuje správnou extrakci espressa. To znamená, že pro přípravu můžete použít jakkoliv pomleté kávové zrna a výsledek bude vždy stejný. Vynikající espresso s hustou cremou.

Bert dodává: Na mizernou češtinu bych se vykašlal, ale JAKKOLIV pomletá kávová zrna ... To je fakt mazec!

 

To mi připomíná poklady co občas vypadnou z našeho marketingu, hlavně po překladech. Podle mě to je honosný popis přetlakové misky, ne? Ta opravdu snese jakýkoliv mletí a kafe teče stejně rychle...aneb jak prodat levnou páku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 29. 12. 2021 v 14:57, Anton_ napsal:

Tak jsem si udělal takovou menší tour po naší Plzni. Šel jsem tam, kde mi známí říkali, jak mají výborný kafe. Mno...nikde mi nechutnalo😃

Buď vodový kyseláče nebo takový vyčpělý hořčáky. Jediný co, tak někde jim to kafe krásně voní, i když chuťově je mizerný...
To já jsem u sebe s chutí tak na 83% spokojen, ale přijde mi, že to má slabou vůni.
Mám to krásně kávový, hustý, oříškový až karamelový, akorát bych tu chuť potřeboval ještě trochu "zaoblit"😅

Doufám, že se tady příští rok podaří uspořádat nějaký kávový "vorkšop", abych měl nějaký srovnání a věděl kam směřovat🙂

 

 

No v Plzni jedine Orient 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Priatelia, viem ze pre miestnich expertov automaticky kavovar nie je idealny, ale mal by som na Vas jednu otazku.

Kupil som cca mesiac dozadu novy delonghi cappuccino (stary slak trafil) a aj ked som vyskusal viacero typov kav - nikdy nie je pena uplne dobra. Viem ze sa to nastavuje hrubkou mletia, ale v navode som sa docital ze zo zaciatku by sa nemal menit nakolko je z vyroby nastaveny na “optimalne mletie”. Mlyncek je ocelovy.

Ale kedze navod je navod, predsa len som to nastavil na vacsiu jemnost cca 75% - no pena aj tak ziadna poriadna. Mozem dat aj viac - napr na max ? Neopotrebuje sa mlyncek a ked budem potrebovat casom pridat uz nebude mozne ?

Mozno som Vas aj pobavil…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bez dalších úprav se dá s téměř absolutní jistotou říct, že je nejlepší nastavit nejjemnější mletí jaké je možné. I tak bude na skutečné espresso příliš hrubé, ale aspoň to bude relativně blízko. Automaty to mají s ohledem na přetlakové misky a plastové součásti nastaveno tak, že i nejjemnější mletí s rezervou přežijí.

Odesláno z mého M2003J15SC pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...