Přejít na obsah

Káva


Doporučené příspěvky

V 2. 1. 2022 v 11:14, Bert napsal:

Zeptám se taky. Sypeš ten dezcal normálně nádržky na vodu a proženeš přes bojler kávovarem i parní trysku, nebo děláš jen klasicky backflush? Vím, že když jsem to posledně před někým zmínil, že bych to udělal, tak se chytal za hlavu, že ten bojler se nikdy úplně nevypustí, takže to z toho člověk "už nedostane". Nicméně je to normálně popsaný postup.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zeptám se taky. Sypeš ten dezcal normálně nádržky na vodu a proženeš přes bojler kávovarem i parní trysku, nebo děláš jen klasicky backflush? Vím, že když jsem to posledně před někým zmínil, že bych to udělal, tak se chytal za hlavu, že ten bojler se nikdy úplně nevypustí, takže to z toho člověk "už nedostane". Nicméně je to normálně popsaný postup.
Záleží, jaký máš kávovar. Resp. všude je potřeba ten odvapnovac dostat do bojleru, ale někde je skutečně trochu problém to z něj komplet dostat.
Typicky u HX kávovarů, kde nemáš parní bojler naprimo pod kontrolou, ani přes kohout horké vody ho často úplně nevypustis a navíc se ti automaticky doplňuje, když klesne hladina. Takže musíš odpojit hladinový senzor a najít polohu kávovaru, ve které se úplně vypustí.
Lepší je používat tak upravenou vodu, že není potřeba pravidelně odvapnovat a nechat to na servisaka, který jednou za čas kávovar komplet rozebere a vyčistí.

Odesláno z mého M2003J15SC pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Lamiczka napsal:

Zeptám se taky. Sypeš ten dezcal normálně nádržky na vodu a proženeš přes bojler kávovarem i parní trysku, nebo děláš jen klasicky backflush? Vím, že když jsem to posledně před někým zmínil, že bych to udělal, tak se chytal za hlavu, že ten bojler se nikdy úplně nevypustí, takže to z toho člověk "už nedostane". Nicméně je to normálně popsaný postup.

Normální postup, přes nádržku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, RedAce666 napsal:

Lepší je používat tak upravenou vodu, že není potřeba pravidelně odvapnovat a nechat to na servisaka, který jednou za čas kávovar komplet rozebere a vyčistí.

Odesláno z mého M2003J15SC pomocí Tapatalk
 

Borci, to je to nejlepší, co sem mohl redejs 🙂 lípnout. U nás v Černošicích je voda extrémně tvrdá. Proto používám kojeneckou Lupilu, kterou si z pilnosti ještě párkrát do roka přetestuji. Výsledek: po shlédnutí bojleru pochvala od servisáka Rocketu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vážení kávomilové,

potřeboval bych lehce nasměrovat při výběru mlýnku. Domlouvám se s @Moty na jeho Lelitu, a potřebuji vybrat dobrý mlýnek. Nechci nic za 20t, ale zase nechci koupit něco, co bych za tři měsíce prodával, nebo měnil za lepší. Ve výběru je nějeké Fiorenzato f64e bazarové za 8t, ale moc se mi nelíbí, nebo Eureka, a přes ni se dostanu nakonec ve svých úvahách k Baratza sette 270wi protože si mám i moka konvičku a džezvu, a myslím že je budu příležitostně využívat taky. Ale ta Baratza je za raketu 😞

Tak babo raď

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tip je to zajímavý, ale líbí se mi asi jako hydraulický zvedák 🙂

jinak vše super, jednoduchá změna hrubosti mletí, minimální retence, velké kameny… 

Zkusil jsem to jinak, bude to stát pořád na lince na očích, předvybrané modely jak klasiku Fiorenzato, Eureka, Baratza, Mahlkonig, i tohle g-iota jsem ukázal paní Koumesové, který se jí líbí 🙂 a líbí se Mahlkonig X54, ten by se jí líbil. Tak jsem ho zařadil do užšího výběru. Ale zase ta cena 👎🏿

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Situace: Kávovar mám v kanceláři. Zásobník má na 3 litry vody. Přes víkend tedy vypnuto.
Otázka: Zkazí se přes víkend voda v zásobníku? Popř. jak to řešíte vy v podobné situaci?

Jinak s kávou jsem poslední dobou naprosto spokojen. Minulý celý týden mi lezlo nejlepší espresso, co jsem kdy pil i se mi o tom zdálo😁 Tuten týden jsem načal novou dávku kávy, tak trošku ladím, ale i tak pořád dobrý.

Nejdřív jsem si lámal hlavu, jak je možný, že se mi tak daří, jestli je to tím, že jsem místo 18g dával 18,3g.
Ale pak mi došlo, že jsem do nádrže hodil změkčovač vody Oskar. Což by mohl ten faktor, že už to má krásnou kulatou, sladkou chuť a žádný pálení na patře, žádnej hořkej ocas.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, Anton_ napsal:

Situace: Kávovar mám v kanceláři. Zásobník má na 3 litry vody. Přes víkend tedy vypnuto.
Otázka: Zkazí se přes víkend voda v zásobníku? Popř. jak to řešíte vy v podobné situaci?

 

Po zkušenost vodu vyleju, zásobník vymeju, ideálně vypucuju záhyby a nechám dnem vzhůru odkapat/vysušit. Jinak se tam velmi brzo může začít tvořit nehezkej žabinec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, tak to taky začnu dělat. Páč jsem v pondělí přivoněl a zdálo se mi, že lehounce cítim aroma jako má voda v akvárku😅
Ale v bojleru by měla být ta voda relativně OK ne? Nerad bych každý pondělí odpouštěl 0,7l kojenecký změkčený vody😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslím, že se ta voda chová všude stejně. Bez přístupu vzduchu asi vydrží dýl, ale i tak. Schválně po víkendu vylej vodu z nádržky a sáhni si prstem na dno...ucítíš hezký sliz, no a ten pak piješ. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Zdravím,

stařičký automat Saeco pořád funguje, ale to, co z něj teče, mi už dlouho nechutná. Nastal čas se posunout o kousek dál a padlo rozhodnutí pořídit pákový kávovar. Kávu vařím o víkendu max. 5 x za den a  v týdnu 1 x  za den.  Co se týká mlýnku chtěl bych Eureku Specialitu a pak vybírám z těchto dvou kávovarů od Lelitu a to GLENDA PL41PLUST nebo GRACE PL81TPID. I když se mi víc líbí GRACE, rozumnější asi bude vzít GLENDU, která má větší bojler 0.3 l vs 0.25 l, páku 58 mm vs 57 mm, větší hmotnost 9 kg vs 7.4 kg, 1200 W vs 1000 W. GRACE má zas navíc tlakoměr, programovatelnou preinfuzi, systém LCC a nějaký další designový věci. Nejvíc mi vadí ten tlakoměr. No a teď to nějak rozlousknout 😊. Moc díky za případný postřehy a návrhy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...