Přejít na obsah

Káva


Doporučené příspěvky

před 9 hodinami, Anton_ napsal:

To jsem taky vypozoroval, že nejlepší výsledky mám, když mi to kafe dochází😄

 

@Denjl Kde se ten espresso bar bude zhruba nacházet?

 

Hradčany u Tišnova... Kousek za Brnem :) oficálně budeme mít otevřeno tak do měsíce, ale kafe už expedujeme odsaď.... :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Borci mám dotaz. Máme pákovku Eta Artista, manželka to vychytala i s mlýnkem a dělá na tom dobrý kafe. Jenže v záruce se tomu měnilo čerpadlo a teď rok po záruce se tomu čerpadlo zas vysralo. Otázka je zda platit aspoň dva litry za opravu a riskovat, že se to u této značky zas za nějakou dobu vysype, nebo jít do novýho kávovaru. Denně děláme 6-8káv a když přijede na týden tchyně tak 20 a s tchánem 30 denně 😄

Mlíko šlehá manželka bokem tak nepotřebujeme ani tu trysku, díval sem se na Ranciloi Silvia ale těch 16tis je už docela dost a tak pak na Gaggia Calssic ten je kolem devíti tisíc. Co bysle poradili? Nebo něco úplně jinýho? Manželka furt že chce aby kávovar byl masivného vzhledu ale podle mě tohle úplně pro dva lidi stačí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, midloch napsal:

Borci mám dotaz. Máme pákovku Eta Artista, manželka to vychytala i s mlýnkem a dělá na tom dobrý kafe. Jenže v záruce se tomu měnilo čerpadlo a teď rok po záruce se tomu čerpadlo zas vysralo. Otázka je zda platit aspoň dva litry za opravu a riskovat, že se to u této značky zas za nějakou dobu vysype, nebo jít do novýho kávovaru. 

Predpokladam ze cerpadlo tam bude obyc Ulka ktora stoji 16€, ak to dokazes rozkuchat tak samotna  vymena su 3 konektory faston a 2 hadicky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli chceš slyšet, že ti Eta stačí, tak jsi na špatném místě :-D
Já bych se zkusil kouknout po nějakých starších single bojlerech (Rancilio, Gaggia, Lelit). Jsou to držáky, udělají dobré kafe a z hlediska údržby a provozu jsou praktičtější než ty velké mrchy s více bojlery.

Odesláno z mého M2003J15SC pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 28 minutami, RedAce666 napsal:

Jestli chceš slyšet, že ti Eta stačí, tak jsi na špatném místě 😄
Já bych se zkusil kouknout po nějakých starších single bojlerech (Rancilio, Gaggia, Lelit). Jsou to držáky, udělají dobré kafe a z hlediska údržby a provozu jsou praktičtější než ty velké mrchy s více bojlery.

Odesláno z mého M2003J15SC pomocí Tapatalk
 

Starsich myslis jako už nejak z bazaru? My bysme raci novyho 👍🏻

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prekousni mentalne ty prachy, vyplati se to. Silvia je dobrej entry level. Ja bych sel vys na hx s e61 (pokud nekdo pijete kavu s mlekem). K tomu adekvatni mlynek. Nebo bych se na to vysral, koupil aeropress a commandante :) Sice to nebude espresso, ale bude to kurva dobry (pokud dobry zrno)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro dobry espresso je nejdulezitejsi kvalitni vstupni surovina a co nejlepsi mlynek. Az pak barista, kavovar, kvalita vody atd. Bez dobry suroviny a mlynku zazraky nejdou. Kavovaru je mraky a pokud dobre nameles, vzdycky to pak na danem stroji casem vychytas. Chce to cas, chut se ucit a priprava kavy te musi bavit.

Kdo se s tim nechce srat, dobrou sluzbu poskytnou i kvalitni kapsle nebo pody. Nebude to nikdy top, ale obstojna kava s minimem prace, cekani na nahrati stroje, bez udrzby, cisteni atd.

Obvykla chyba je, ze clovek zacina vyberem kavovaru. Podle me by mel zacinat vyberem mlynku. Casto se stane, ze nema problem dat treba 30 za kavovar, ale pak nechce dat 15 za mlynek.

A jak jsem psal vyse, kdyby nekdo netrval na espressu, vyborna kava se da pripravit i jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

A hotovo :)

V květnu 2021 jsem objednaval Loring S15
V říjnu 2021 se začaly kopat základy
V říjnu 2022 přijel z USA Loring a současně se komplet dodělala nová budova

V listopadu bych chtěl udělat nějakou spářku, tak kdo jste z okolí Brna, rád Vás uvidím!



aa9bb19bc962b90cf107c8d194923a75.jpg
a215682335fc2d5bf2658e9215f8c974.jpg
28bb4b3a0d60874729bfccb105737f35.jpg
c9cefba7c74e63016a90eaf1b7821e8c.jpg
35e8e192331b536d381b44de4cdb9c2b.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, Denjl napsal:

A hotovo :)

V květnu 2021 jsem objednaval Loring S15
V říjnu 2021 se začaly kopat základy
V říjnu 2022 přijel z USA Loring a současně se komplet dodělala nová budova

V listopadu bych chtěl udělat nějakou spářku, tak kdo jste z okolí Brna, rád Vás uvidím!



aa9bb19bc962b90cf107c8d194923a75.jpg
a215682335fc2d5bf2658e9215f8c974.jpg
28bb4b3a0d60874729bfccb105737f35.jpg
c9cefba7c74e63016a90eaf1b7821e8c.jpg
35e8e192331b536d381b44de4cdb9c2b.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Gratulace! Vypada to suprove, mam to k vam 5 km. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

V bance nám sjednotili automatické kávovary. Místo různých modelů Delonghi a jiných značek máme všude Jura We6 a jsem překvapen o kolik je káva lepší. Takže pokud někdo hledáte automat do kanclu, tak tenhle dělá vcelku dobré kafe.

Zajímalo by mě, zdali to je tím, že je mašinka nová, nebo zdali je Jura technologicky o třídu lepší. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...