Přejít na obsah

Káva


Doporučené příspěvky

před 1 hodinou, Bert napsal:

To s Tebou naprosto souhlasím, tedy jako skoro vždy v tomto vlákně, ale mám takový utkvělý pocit, že Radek je pro automat pevně rozhodnut.

Roberte, díky za tvé názory a myslím si, že pro mojí potřebu neudělám s Nivonou (snad) chybu?! Koukám, že jsem tady některé místní erudované baristy (a to nemyslím ironicky) pobavil, ale asi jsem to i čekal...a je mi to jedno. On si tady v některých vláknech musí dát člověk velký pozor na to, co napíše - jinak se mu to ihned vrátí jako bumerang. Přece jsem v prvním svém příspěvku psal, že jsem v tomto směru "laik". 

A abych uvedl na správnou míru ty kamarády z Německa a Švýcarska - jsou to lidi z jiných majetkových sfér, než-li já, i tak mi třeba bez nějaké ironie řekli, že Nivona je dobrá volba pro to, co od toho chci (malé kafe bez velkých příprav). Prostě se netvářili - "to je pěkný šrot za pár euro". 

Díky všem a vyklízím pole.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Radek Cigi Radku, doufám, že oceníš, že tentokrát jsem nevyvinul nátlak typu: jakmile si nekoupíš manuál s pákou E61, nelez sem 🙂 Teď vážně, jasně jsi řekl, co, a já tu Nivonu fakt pochválil, protože mám zkušenost jak s Nivonou, tak s Jurou. Držím palce, ať Ti kafe chutná!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, Bert napsal:

@Radek Cigi Radku, doufám, že oceníš, že tentokrát jsem nevyvinul nátlak typu: jakmile si nekoupíš manuál s pákou E61, nelez sem 🙂 Teď vážně, jasně jsi řekl, co, a já tu Nivonu fakt pochválil, protože mám zkušenost jak s Nivonou, tak s Jurou. Držím palce, ať Ti kafe chutná!

Roberte, oceňuju to, a jsem si vědom, že jsem mohl dopadnout podstatně hůře 😂. Děkuju moc za Tvoje názory a třeba k tomu manuálu s pákou jednou dospěju jako tomu bylo od quartzu k automatům 😁. Je mi jasné, že ten zážitek z kávy po hlídaní si vteřin, tlaku, množství vody, teploty, hrubosti namletého zrna, atd. - bude jinde 😉.

Hezký zbytek večera ze Šumavy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, bohus76 napsal:

Můžu Tě uklidnit,už to bude jenom horší 🙂  A dražší 🙂 

Já to tuším, ale nechci si to připustit :lol2:. To je totiž u mě (s přibývajícím věkem) postupně s vícero věcmi - hodinky hadry, boty, chlast, parfémy... :rolleyes:.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pořídil jsem do práce Nivonu, protože končíme s Nespressem.

Nacpal jsem do ní přístavní 70/30 a po chvilce laborování z toho teče pitelné presso a kolegové si pochvalují. Dokonce si začali dělat kafe i ti, co si nosili domácí směsi.

Pro porovnání chuti jsem vzal z domova Brasilii /to jsem neměl dělat/ a v přímém porovnání je výsledek řekněme uspokojivý 🙂 🤣

20221107_102903.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Když jsem před deseti lety začínal s kávou,  tak to byla káva od pana Konečného. A dlouhé roky byla numero uno. Poslední 2 roky beru Mezzo, protože se začalo stávat, že kvalita pražení z primacafe byla nestabilní. Možná jen blbá náhoda. Ale i tak to byla vynikající pražírna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 11. 2022 v 8:50, Tikal napsal:

Pořídil jsem do práce Nivonu, protože končíme s Nespressem.

Nacpal jsem do ní přístavní 70/30 a po chvilce laborování z toho teče pitelné presso a kolegové si pochvalují. Dokonce si začali dělat kafe i ti, co si nosili domácí směsi.

Pro porovnání chuti jsem vzal z domova Brasilii /to jsem neměl dělat/ a v přímém porovnání je výsledek řekněme uspokojivý 🙂 🤣

Ty směsi Arabiky s Robustou nejsou vůbec špatné. K jedné se vlastně vracím opakovaně - 80/20 z Coffeespotu, kterou plním pracovní Nivonu NICR 660. Z řady dosud vyzkoušených káv, většinou 100% Arabik, působí nejzajímavěji. Dobře se pojí i s trochou teplého plnotučného mléka: 

Kava_s_mlekem_80_a_20.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máte nějaký tip na osvědčenou váhu?

Já používám tuhle https://www.bunacafe.cz/ecdgsc01-ecocoffee-digitalni-vaha-3000-g-01-g

A nějak se mi nezdá...říkám si jestli není příčinou mých neúspěchů😁
Vážím na ní celou páku (cca 745g) a prostě kolikrát tam namelu třeba 18,5g tak vezmu lžičku...uberu ..ukáže to 17,8g, tak chci zas vrátit na 18, ale postupně tam vysypu celou lžičku zpátky a skočí to na tich 18g😁 tak nevim
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...