Přejít na obsah

Káva


Doporučené příspěvky

Nevím, jaký máš kávovar a jakou kávu kupuješ, ale obecně mlýnek je důležitější než kávovar. Tam se šetřit nevyplatí. Nic slušného a nového do 4 neexistuje. Možná něco staršího, vyměnit nebo přebrousit kameny... Ale i tak to bude boj. 

U mlýnku s plochými kameny se vyplatí je vycentrovat proti sobě, aby se zajistilo rovnoměrné mletí.

I u top mlýnku je běžné, že se mletí přenastavuje. Stejná káva se v průběhu dní mění. Já mám třeba běžně 2-3 různé kávy po 200-300 g balení. Melu single dose a jak to balení stárne, popř. mění se okolní vhlkost, je potřeba jemně měnit nastavení. Ale já si nestěžuju, mě to baví :)

Upraveno uživatelem redd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Kotlick napsal:

No to si mě nepotěšil Berte. A co včil? Nějaký nápad do 4000 Kč?

Hledej něco takového, a postupně nabruš kameny, nebo je vyměň, předělej na přímé mletí .... na a za cca 5000 budeš mít fešáka.

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/mazzer-super-jolly-man-kaffeemuehle-profi-350w-italy/2349779417-176-18040

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám prosbu na místní osazenstvo. Je tady někdo kdo v blízké době půjde nakupovat do Holešovic? Beru od nich Adore 70/30. Do pracovní mašiny lze rvát pouze mletou kávu a v Holešovicích melou pouze při osobním odběru. Nevím, z jakého důvodu neposílají mletou kávu. Našel by se někdo ochotný, kdo by mi případně namletou směs zakoupil a zaslal? Budu brát i zrnkovou, ale pochybuji, že se nechají přemluvit, aby poslali oboje. Díky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Za nic, však jsem to měl při cestě.  :) Já díky za pozitivní hodnocení. 

 

Něco ale poslední dobou dělám blbě, mám sice jen obyč delonghi páku (precizní miska), ale skoro vždycky mám rozbahněnej a přetlakovanej "puk". Když chci páku vyndat, po otočení z toho vystříkne natlakovaná voda a v páce bláto. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar borci,

mam dotaz, vcera nam prisel kavovar Ascaco steel Uno PID a kdyz se pokousime naslehat mliko (Albert 3,5%), tak pěna nula jen ohřáty mliko.

Nevim, ale zda se nam, ze z trysky strika moc vody. Natocil sem video, kdy cca 10s odpustime a pak by se melo slehat, ale furt se nam zda ze para tam sice je ale vali tam furt voda.

Je toto mnozstvi vody normalni?

viz:

 

diky!

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli můžu doporučit, tak zkoušku nového "pěniče" nedělat s "univerzálním korporátním mlékem 3,5", protože ty se - ač obal stejný - vyrábí a dělají z různých zdrojů a různých mlékáren, kde je zrovna možnost, jen se potom packují do stejného obalu. Kupuji také většinou Albert a můžu říct, že z některých šarží prostě nenapěníš nic, absolutně nic, nulový tuk (nezávisle na tom, co se píše na obalu). Tj doporučuji na první pokusy a zkoušky kvalitní, třeba madetku plnotučné, a to ti dá zhruba tu správnou představu. Co se týče vody, schválně jsem dělal pokus u sebe do vyšší prázdné sklenice bez mléka a na ní nakonec "narosím" také něco málo vody, což je logické, i když tolik jako ty to nebylo, ale nemůžu hodnotit, dělám si menší kapučínka a na jiném stroji. Ale držím palce, ať to rozchodíš ke své potěše a těším se na fotky prvních kousků z nového stroje 😉 ...

Upraveno uživatelem MaS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě ti to "páří" dobře. Množství vody odpovídá sražené páře a u mě to bývá kolikrát horší, ale pěnu našlehám vždy i z polotučného. Píšeš, že Ti kávovar přišel včera. Jestli nemáš se šleháním žádné zkušenosti, mrkni na youtube. Chce to prostě cvik a každý si tím prošel. Pokud nemáš velký odbyt našlehaného mléka, dá se na trénink použít mýdlová voda. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před samotným šleháním mléka odpustit trochu páry + zkondenzovaný vody.

Ke šlehání mléka - plnotučné a studené. Objem mléko zvýši vlastně jen ze začátku šlehání, když je ještě relativně studené, pak už jen ohříváš. Začátek je teda hodně důležitý. Ze začátku nesmíš trysku moc ponořit, šlehá se jen těsně pod hladinou a snaha vytvořit vír. Jakmile máš objem, trysku ponoříš o trochu víc a už jen dohřeješ na požadovanou teplotu.

Chce to cvik, já chvíli laboroval i s koncovkou trysky (počet a velikost děr). Jak zaznělo výše, trénink dělá mistry (s vodou a jarem apod.). Hlavně vydržet a trpělivost :)

EC89BEBE-34BF-4246-90BD-E40B75D2ACDE.jpeg

43039B59-58FE-44C7-A71D-00923C855DBE.jpeg

DBEFE745-8397-4326-9EB5-4DEF5E718281.jpeg

E81A8C1C-6F56-40E6-87A5-D981B9E029CA.jpeg

D2F58740-6F03-4E7F-B2B3-77A153B11C70.jpeg

E96F30D6-DDA8-41FA-860C-7501D188333F.jpeg

Upraveno uživatelem redd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 11. 3. 2023 v 9:14, midloch napsal:

Zdar borci,

mam dotaz, vcera nam prisel kavovar Ascaco steel Uno PID a kdyz se pokousime naslehat mliko (Albert 3,5%), tak pěna nula jen ohřáty mliko.

Nevim, ale zda se nam, ze z trysky strika moc vody. Natocil sem video, kdy cca 10s odpustime a pak by se melo slehat, ale furt se nam zda ze para tam sice je ale vali tam furt voda.

Je toto mnozstvi vody normalni?

viz:

diky!

 

Nevim v cem to slehas, doporucuji koupit Motta konvicku o patricnem objemu, to bylo v mem pripade 80% uspechu.

Pouzivam obycejne mleko z lednice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz to mas v ruce tak urcite. Ale ze zacatku je vyhoda znackovych konvicek jako je Motta v perfektnim uhlu zobacku a tvar konvicky napomaha cirkulaci peny.

Proste dam trysku do zobacku naplnim konvicku mlekem po okraj rovne casti a pena je temer perfektni bez jakehokoliv snazeni ci umu ;)

Ja mam jak 0,35 tak 0,5l Mottu a kdyz sleham v 0,5l konvicce na jedno capucino, je to mnohem obtiznejsi trefit perfektni penu nez v 0,35l, tam to jde samo.

Upraveno uživatelem OndraPod
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...