Přejít na obsah

Káva


Doporučené příspěvky

před 6 minutami, redd napsal:

@midloch Mléko našleháš v čemkoli. Konvička je zásadní (hlavně tvar zobáčku) jen pokud chceš něco z našlehaného mléka v hrnku vytvořit.

BTW. Ten stroj to je single boiler nebo heat exchanger nebo co to je?

Zdar,

 

měl by to být jednobojler s PID, pak mají ještě verzi DUO ale tu v ČR mají za 45tis. Za ten náš tu chtějí skoro 40tis. Já to risknul z Polska z Lublane z 30 coffe a vyšel na necelých 31tis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je to klasickej single boiler, tak po tom co uděláš kafe, kávovar musí stejnou vodu nahřát na páru, což může chvíli trvat. Pokud bys chtěl šlehat dřív, než je opravdu nahřáto na páru, tak může tý vody v trysce být víc než je obvyklé…

Obecně platí, čím více nápojů s mlékem děláš, tím je single boiler méně vhodný. Největší problém je situace, kdy po tom, co máš nahřáto na páru, chceš zase dělat kafe… to je voser.

Ke konvičce na mléko, výrobců je mraky - já doporučuju s relativně ostrym / úzkým zobákem, super se pak dávkuje našlehané mléko do hrnku. Správná mikropěna znamená, že mléko našlehám jen o cca půl objemu nahoru. Rozhnodně ne full, neměly by být velké bubliny, víceméně by neměly být žádné bubliny… Po došlehání klepnout s konvičkou o desku a chvilku točit dokud se mléko neleskne… pak začít s latte art :)

Mléko se při šlehání nesmí přepálit. Obecná rada je, že když už bys měl problém konvičku udržet v ruce, tak zastavit páru.

Upraveno uživatelem redd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, midloch napsal:

Zdar, měl by to být jednobojler s PID, pak mají ještě verzi DUO ale tu v ČR mají za 45tis. Za ten náš tu chtějí skoro 40tis. Já to risknul z Polska z Lublane z 30 coffe a vyšel na necelých 31tis.

Ted rano jsem sledoval jak se chova moje Rancilio Silvia BC a para je nahrata za cca 3min, pak tece cca 5s voda(20ml) dalsich 10s to jeste trochu prska(5ml) pak uz je para temer sucha.

Vetsinou odpoustim jen tech prvnich 5s(20ml) a mleko se nasleha bez problemu.

Jinak musim rict ze je to Ascaco Steel Uno nadherna masinka, ja mam tyhle krabicoidni kavovary rad ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáte doma někdo ruční mlýnek Porlex (Tall), který už nevyužíváte? Odkoupím. Ten svůj furt přemisťuji z domova do práce, sem a tam a jsem vždycky velmi rozhněvaný když si mlýnek zapomenu na místě, kde zrovna nejsem 🙂 Tak potřebuji nastavit rovnovážný stav 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj chlapi mám už více jak pět let automat Delonghi Dinamica, má za sebou už asi 10t káv. Mašina je pravidelně udržovaná šlape perfektně.  Ale zvažuji nějaký novější pořádný stroj. Zase automatický pokud možno. Doporučili by jste mi nějakou značku? Jura nebo jinu? Děkuji moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Již poněkolikáté v tomto vlákně Pokud cílíš na Juru, podívej se na NIVONA. Výkon stejný, spolehlivost stejná, cena 60 - 70 procent, a levnější servis. Je to tu fakt již několikrát, včetně děkovných reakcí ....

Potvrzuji…. V rámci pražírny půjčujeme Nivony do kanceláři a musím říct, že reklamace minimální… a to si nedělám iluze, že by se k tomu chovali nějak slušně…
Nivona za mě rozhodně lepší než Jura… (poměr cena výkon)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nivona, no kouknu na to a přiznám se že jsem na tuhle značku ještě nenarazil. Saeco jsem dal na Ukrajinu, ten šlapal bezvadně. Taky slušná značka ale chtěl bych něco jiného zkusit. Mrknu na to. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nivona, no kouknu na to a přiznám se že jsem na tuhle značku ještě nenarazil. Saeco jsem dal na Ukrajinu, ten šlapal bezvadně. Taky slušná značka ale chtěl bych něco jiného zkusit. Mrknu na to. Díky.

Kdybys chtěl poradit s výběrem, napiš sz… nějakou zkušenost s novinkou z pražírny máme :))


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...