Přejít na obsah

Káva


Doporučené příspěvky

už dlouho jsem nad tím přešlapoval, páč zkažen kvalitními kavárenskými produkty kafe připravované doma (levný pressovar, instant atd..) už téměř nepiju, tak jsem naházel do košíku tu "tvoji" panamu + aeropress + ruční mlýnek a jsem zvědav co z toho vzejde :)

post-11-071611800 1290590631.jpg

 

Čoveče myslim, že budeš spokojenej. I když napoprvně by bylo asi vhodnější zkusit to degustační balení, ono co chutná jednomu nemusí chutnat druhýmu. Ale každopádně jsem v tomhle kafi - asi fakt poprvý! - rozeznal nějakej rozdíl (druh od druhu) a výraznej posun v chuti! Nemám rád např. kyselost, ale tady mi vůbec nevadí, je úplně jiná, než třeba u tohohle, což jsem si udělal nedávno zkusmo v práci a při nejlepší vůli nedopil. U takovejch těch běžnejch zrnek z čajoven (a to myslim je furt třída nad tou supermarketovou) jsou ty rozdíly minimální. Ne, že by nebylo dobrý, ale je to na jedno kopyto. Je to jako s vínem. Taky jsem tam prd cejtil, dokud dawe009 nezačal nosit nějaký (poměrně drahý) speciality. A ejhle, ono je tam fakt to ovoce, vůně kytek, atd. Čili je to zas a jenom o kvalitě.

 

Kdo si hraje s hodinkama, rád si pohraje i s aeropressem :) Vrchol alchimie vidim ve vacuum potu, ale rád tyhle hračky přikupuju postupně.

 

Dej pak vědět, jak jsi spokojenej!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, dobrá káva... Základ je mít čerstvě upraženou :) K ručním mlýnkům - myslím, že nejsou úplně vhodné pro přípravu espressa apod., pač melou dost nerovnoměrně a na celkem velký kousky. Kámoš má tenhle. Nastavil si jemný mletí a používá v kombinaci s moka konvičkou. Co říkal, tak je spokojen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neporadíte kde koupit nějakou džezvu? Idealně někde osobně v Praze.

 

Díky

 

pokud nechceš nějakou zdobenou orientální tak nerezové jsou za pár korun v domácích potřebách. Já v práci používám úplně obyčejný plechový hrnek a funguje taky. Doma mám měděnou, brácha mi ji dovezl z Turecka.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud nechceš nějakou zdobenou orientální tak nerezové jsou za pár korun v domácích potřebách. Já v práci používám úplně obyčejný plechový hrnek a funguje taky. Doma mám měděnou, brácha mi ji dovezl z Turecka.

 

 

 

Radši bych právě nějakou co trochu vypadá, ne nerezovou a koupit v antiku a pak jí čistit taky nechci.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

druhý pokus o 100% lepší - jemnější mletí kávy a větší množsví to posunulo jinam :)

 

No už jsem se málem lek, že mě znectíš :mellow: Já dávám 10g na 1,5dl vody. Dočet jsem se i 5-7g na 2dl vody, ale to mi přijde málo. Je to celkem alchymie. Chce to si hrát ;) Jakej máš pocit z toho aeropressu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No už jsem se málem lek, že mě znectíš :mellow: Já dávám 10g na 1,5dl vody. Dočet jsem se i 5-7g na 2dl vody, ale to mi přijde málo. Je to celkem alchymie. Chce to si hrát ;) Jakej máš pocit z toho aeropressu?

 

aeropress.. no, plasové hebla mě moc neberou, je to fakt spíš pro trempy :) ale momentálně je vytíženost vysoká, uvidíme, kdy nás to přestane bavit hehe. když si chce člověk udělat pro sebe poměrně rychle kafe, je to super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Kdyz se tu resi skoncovani se zlozvyky (vedlejsi vlakno o tabáku) - od ted definitivne koncim s kavou! Byl jsem dnes na 3 schuzkach, tzn. 3 kavy. Po prvni kave vse v pohode. S druhou jsem si zacal lehce podupavat nohou pod stolem, stale se ale dokazu soustredit. Ale treti hrnecek me odrovnal, nevim, jestli se mi chtel dotycny pomstit nebo udelat dojem, ze umi uvarit podstivou kavu (ty predchozi dve byly z masiny) - po par locich mi zacalo byt opravdu desne, zacala se mi tocit hlava, nebyl jsem schopny se soustredit. Tak jsem se presunul domu (diky Bohu jsem neridil) a zacal sekat zahradu. Parkrat se mi zatmelo pred ocima, jednou jsem s sebou malem seknul. Jeste ted, pul dne pote me boli hlava, jak kdyby mi ji mackali ve sveraku. Proste solidni kofeinovy trip.

Ma nekdo podobne zazitky s touto drogou?

 

 

Po tom co tu popisujete by jste si měl změřit tlak krve. Vypadá to na vysoký krevní tlak vyvolaný kávou. Pro normálního člověka by ale tři šálky neměly mít takový účinek. Možná máte už predispozici a tak by jste si tlak měl hlídat!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...