Přejít na obsah

Káva


Doporučené příspěvky

Jsou to dvoustěnné, ručně foukané sklenice od německého výrobce SPIEGELAU, série CREMONA. Made in Germany, žádná čína.

 

Mezi stěnama je vakuum, takže i když tam máš vařící kafe nebo čaj, tak vnější stěna je jen vlažná. Vypadá to pěkně, každé návštěvě se to zatím líbilo.

 

A že je to ruční práce je pěkně vidět, když si jich postavíš šest vedle sebe, každá je maličko jiná, ale jen maličko.

 

K dostání např. zde:

http://www.ebay.de/itm/2er-Set-2-x-Doppelwandglas-SPIEGELAU-Serie-Cremona-Glas-NEU-OVP-/321087606851?pt=DE_Kochen_Genie%C3%9Fen_Gl%C3%A4ser_Glaswaren&hash=item4ac2501043

http://www.amazon.de/Trinkgl%C3%A4ser-doppelwandig-240ml-CREMONA-Spiegelau/dp/B00BI0CFOK/ref=sr_1_3?s=kitchen&ie=UTF8&qid=1363251944&sr=1-3

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolegove mam na vas dotaz. Tohle vlakno nesleduju, snad se nebude dotaz opakovat. Ja nejsem zadnej fajnsmekr, uplne nejradeji mam obycejnou silnou cernou kavu, turka. Delam to tak jak me naucil kamos. Tj. do vrouci vody nasypu kavu, az vypeni uberu plyn. Takhle ji necham vzkypet 3x. Zrna pred mletim prebiram, vyhazuju nedoprazene a polamane. Ani nevim jestli je tohle turek. Kdyz nemam tuhle moznost, piju klasickeho ceskeho turka.  Ale jde mi o neco jineho. Po vyzkouseni toho co se prodava v beznych obchodech jsem dosel k nazoru, ze nejlepsi na chut a vuni ma obycejna Jihlavanka. Ruzne ty Tchibo a Jacobs mi malo voni, maji nevyraznou chut. Porad jsem si myslel, ze tohle je individualni jak to kdo vnima. Prekvapil me nedavno kamarad, ktery ma kavu vedle hodinek jako konicka. Presovac za desitky tisic, kdyz mi dela presso je to jak samanskej obrad. Kupuje pry jeden z nejlepsich druhu kavy u nas, nazev uz nevim, nejak jako Halmark ci tak. Nedavno mi rekl, ze kdyz nema tu svou kavu a musi treba nekde venku volit z tech obycejnych, voli take Jihlavanku. Dotaz tedy zni, mate take pocit, ze z tech beznych zrnkovych druhu co koupim v kazdem obchode je Jihlavanka nejlepsi, nebo rekneme na spici?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle toho co píšeš si spíš připravuješ džezvu než turka snad jen, že by se měla káva dávat do studené vody...

Já jsem celkem spokojený s Tchibo African Blue, nechám si to umlít podle potřeby, těch 125gramů mi vydrží akorát na týden, což mi přijde ještě v pořádku. Zase si v kanceláři nemůži mlít zrnka každý den...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, chute mame kazdy jine, voda je taky kazda jina. Jen jsem si myslel, zda mezi znalci neni urcite vnimani znacek jako u hodinek. Jako ze vseobcne znamy fakt je napr. Tchibo malo voni, Jacobs nema silnou chut, Jihlavanka je ok. Treba moje mati by prisahala na Tchibo, me zase prijde i cerstve namlete jako vycachnute.

 

Diky za odkaz na tu cuketku.cz. Uz vim, ze to mam fakt lejt do studeny vody (to me fakt nenapadlo) a vim, ze Jihlavanka zadna hitparada neni

http://jaknakavu.eu/prispevky/espresso/jihlavanka-espresso-experiment/

Upraveno uživatelem cody
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedávno jsem si koupil na zkoušku Tchibo. Šel jsem v Jihlavě tím rezavým obchoďákem a tam v Tchibo obchodě prodávají i váženou nemletou. Zkusil jsem kávu označenou jako Volcano, prý "silná a výrazná" nebo tak nějak. Mě spíš připadá přepražená, hodně hořká, černý to je hrozně.  Turka bažiňáka jsem nezkoušel, v chrochtací konvičce je to celkem pitelné když se udělá slabší. V džezvě je to horší, slabší dělat v džezvě moc nedává smysl a silná je hořká.

 

Ale teď něco co mě potěšilo. Nedávno jsem byl v Třebíči a jak tak courám po městě, přišla chuť na kafe a něco k zakousnutí. Zašel jsem do židovské čtvrti a našel tam malou kavárnu jménem Vrátka. Je to chráněné pracoviště handicapovaných. Objednal jsem si espresso, kousek koláče a kousek štrůdlu. Koláč i štrůdl skvělé a espresso taky. Do dvou třetin šálku, krásná jemná crema, jemná příjemná chuť. K tomu bílý a přírodní cukr, kalíšek mléka, kalíšek horké vody na případné dolití na americano, pohárek chladné vody na zapití a několik sušenek. Ne z fabriky ale z malé pekárny. To všechno komplet za 63 kč. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po měsíci...

Ja pouzivam v praci FP s mlyncekom Hario Mini Mill. Doma mam La Pavoni Europiccola a mlyncek Porlex Mini. Hold mam rad jednoduche veci, kde sa nema co pokazit, maximalne sa vymeni tesnenie. 

 
V kave zatial objavujem male ceske a slovenske praziarne. Uz som myslel, ze som na espresso nasiel primarnu kavu v Etiopii Maduro od 9 gramms coffee, ale uz ju nebudu mat . Druha najoblubenesia je zmes od LaBoheme Cafe. Teraz som si prvy krat objednal primacafe.cz, tak som zvedavy.
 
post-26581-0-01840400-1368817732_thumb.jpg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Ja pouzivam v praci FP s mlyncekom Hario Mini Mill. Doma mam La Pavoni Europiccola a mlyncek Porlex Mini. Hold mam rad jednoduche veci, kde sa nema co pokazit, maximalne sa vymeni tesnenie. 

 
V kave zatial objavujem male ceske a slovenske praziarne. Uz som myslel, ze som na espresso nasiel primarnu kavu v Etiopii Maduro od 9 gramms coffee, ale uz ju nebudu mat . Druha najoblubenesia je zmes od LaBoheme Cafe. Teraz som si prvy krat objednal primacafe.cz, tak som zvedavy.
 

:notworthy:

 

Za zkoušku stojí ještě Sicafe.cz z Jablůnkova. (Petr Sikora)

Upraveno uživatelem Jeronimo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:notworthy:

 

Za zkoušku stojí ještě Sicafe.cz z Jablůnkova. (Petr Sikora)

 

Sorry za OT, ale město odkud je ten caffe e-shop není tak romantické, aby mělo v názvu kroužkované U, takže pro příště jen kratce a stroze Jablunkov.

Upraveno uživatelem marosh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry za OT, ale město odkud je ten caffe e-shop není tak romantické, aby mělo v názvu kroužkované U, takže pro příště jen kratce a stroze Jablunkov.

 

Ej, toš to sa omlůvám :D . Pocházám ze Slovácka a myslel sem, že Jablunkov je od slova Jablůčko. Kratce mi to neleze z huby ani po třetím škopku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...