Přejít na obsah

Káva


Doporučené příspěvky

hlavně je to za 10K i s montáží.. a sám se v tom vrtat nechci...

Aktuálně už studuju i zahraniční fóra a klasicky už mám hlavu jak pátrací balón...
 

Koukal jsem na ty výhody rotačního čerpadla a prý je o něco tišší, což by mi nepálilo...a pak prý tlačí pořád konstantní tlak..
Vibrační prý ten tlak na tich cca 9bar zvyšuje postupně, ale zase je levnější, kdyby se pokazilo...¨¨

Největší obava u mě panuje z toho, že koupím stroj za 35K a poteče mi z toho to samý, co ze Silvie..😁

Zrovna dneska jako na potvoru se mi povedly hned 2 pokusy za sebou...😅
Troufnu si tvrdit, že když se aspoň trochu zadaří, tak mám lepší espressa než většina plzeňských kaváren..většinou mi přijdou takový slabý/vodový/prázdný.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Reálně rozdíl v chuti espressa bude prakticky nepostřehnutelný. Zvlášť u směsi s robustou. Silvia je už dost dobrý kávovar na to, aby zvládl udělat vynikající espresso. Novým kávovarem bys měl řešit případný konkrétní problém - kapacita, pára, apod. Kupovat 3x dražší kávovar vlastně naslepo, protože se mi káva nedaří a nevím proč jsou téměř vždy vyhozené peníze.

Odesláno z mého M2003J15SC pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jste mi potěšili a zároveň i trochu ne😁

No u mě by byl ten hlavní důvod ten PID. Vadí mi pořád to proplachování, a že tam ty stupně lítají ve velkém rozmezí. Vidím to jako zásadní proměnou, kterou jsem schopen ovlivňovat jen od oka. Asi bych si mohl koupit v Obi nějaký teploměr a laborovat, kolik tam je a kdy, ale....to se mi nechce😅

Ještě si to nechám teda rozležet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 34 minutami, bronas_k napsal:

Souhlas S RedAce666 s tím že si chuťově nepolepšíš. Mám Lelit s PIDem a nevšiml jsem si, že bych v kavárnách s výběrovkou pil lepší kávu než si udělám doma. 

No, ono se na chuti kávy podílí asi tak o stovku víc věcí, než jen přístroj na její výrobu. Takže pokud nevíš, jak v těch "kavárnách s výběrovkou" probíhá celý proces přípravy, pak je Tvé tvrzení vlastně úplně o ničem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, papun napsal:

Borci kupujete někdo PrimaCafé od p. Konečného?

Znám strašně dlouho to forum, ale jejich kávu jsem ještě nevyzkoušel, ale chystám se 🙂 Jak si podle tebe stojí na CZ scéně? Nezasekli se na tmavě pražených kávách? 

Upraveno uživatelem bronas_k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 31 minutami, papun napsal:

Borci kupujete někdo PrimaCafé od p. Konečného?

Kupoval jsem tam kdysi , byl jsem maximálně spokojený . U první objednávky mi volal p.Konečný s otázkou jaký mám mlýnek  kávovar . Pražili více do tmava , ale řekl bych , že je možno se s nimi domluvit individuálně , ale nedám za to ruku do ohně . Nabízel i pokec u nich např . při osobním odběru .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fórum je asi na pokraji smrti, tam už se nic neděje. Ale bývalo tam hodně rušno. Já bych to nenazval zásekem, ale stylem. A mě osobně strašně vyhovuje. Na začátku jsem vyzkoušel kde co, ale velmi nevalný úspěch. Pak jsem tam dlouho kupoval, až začal pražit můj známý a bral jsem od něj. On právě dělal světlejší kávu a pořád mi to nějak nešlo, laboroval jsem a nakonec zase koupil PrimaCafe a už nikdy nechi jinak.

Ale samozřejmě chápu, že je to o osobní preferenci. Ale kdo hledá tmavě praženou kávu s perfekní stálostí kvality, tak doporučuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Effe napsal:

Kupoval jsem tam kdysi , byl jsem maximálně spokojený . U první objednávky mi volal p.Konečný s otázkou jaký mám mlýnek  kávovar . Pražili více do tmava , ale řekl bych , že je možno se s nimi domluvit individuálně , ale nedám za to ruku do ohně . Nabízel i pokec u nich např . při osobním odběru .

Přesně, je strašně ochotný. on to hlavně dělá strašně dlouho, na stránkách píše 28 let, takže začal daleko dřív než se z toho stalo nějaké bum a móda. Dneska totiž praží kde jaký Pepa, má to kyselé jak kráva, ale tvrdí, že to je svěží ovocná káva - na to mi fakt nikdo nevychválí.

No nic zpět. Nepopírám nikomu světle pražené kávy, ale u sebe si jsem jistý tím co chci pít :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, papun napsal:

Přesně, je strašně ochotný. on to hlavně dělá strašně dlouho, na stránkách píše 28 let, takže začal daleko dřív než se z toho stalo nějaké bum a móda. Dneska totiž praží kde jaký Pepa, má to kyselé jak kráva, ale tvrdí, že to je svěží ovocná káva - na to mi fakt nikdo nevychválí.

No nic zpět. Nepopírám nikomu světle pražené kávy, ale u sebe si jsem jistý tím co chci pít :)

pod oba tvé příspěvky se s klidem podepíšu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, papun napsal:

@Effe a kde kupuješ tmavší kávu ty? Pan Konečný už myslím není nejmladší a kdyby se na to bodnul, tak budu muset hledat alternativu.

pražím si sám , začal jsem na domácím popkornovači a teď na Gene cafe https://genecafe-roasters.cz/gene-cafe-cbr-101-c1/cbr-101-i4/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...