Jump to content

Káva

Recommended Posts

hlavně je to za 10K i s montáží.. a sám se v tom vrtat nechci...

Aktuálně už studuju i zahraniční fóra a klasicky už mám hlavu jak pátrací balón...

Koukal jsem na ty výhody rotačního čerpadla a prý je o něco tišší, což by mi nepálilo...a pak prý tlačí pořád konstantní tlak..
Vibrační prý ten tlak na tich cca 9bar zvyšuje postupně, ale zase je levnější, kdyby se pokazilo...¨¨

Největší obava u mě panuje z toho, že koupím stroj za 35K a poteče mi z toho to samý, co ze Silvie..😁

Zrovna dneska jako na potvoru se mi povedly hned 2 pokusy za sebou...😅
Troufnu si tvrdit, že když se aspoň trochu zadaří, tak mám lepší espressa než většina plzeňských kaváren..většinou mi přijdou takový slabý/vodový/prázdný.

Reálně rozdíl v chuti espressa bude prakticky nepostřehnutelný. Zvlášť u směsi s robustou. Silvia je už dost dobrý kávovar na to, aby zvládl udělat vynikající espresso. Novým kávovarem bys měl řešit případný konkrétní problém - kapacita, pára, apod. Kupovat 3x dražší kávovar vlastně naslepo, protože se mi káva nedaří a nevím proč jsou téměř vždy vyhozené peníze.

Odesláno z mého M2003J15SC pomocí Tapatalk

To jste mi potěšili a zároveň i trochu ne😁

No u mě by byl ten hlavní důvod ten PID. Vadí mi pořád to proplachování, a že tam ty stupně lítají ve velkém rozmezí. Vidím to jako zásadní proměnou, kterou jsem schopen ovlivňovat jen od oka. Asi bych si mohl koupit v Obi nějaký teploměr a laborovat, kolik tam je a kdy, ale....to se mi nechce😅

Ještě si to nechám teda rozležet.

před 34 minutami, bronas_k napsal:

Souhlas S RedAce666 s tím že si chuťově nepolepšíš. Mám Lelit s PIDem a nevšiml jsem si, že bych v kavárnách s výběrovkou pil lepší kávu než si udělám doma. 

No, ono se na chuti kávy podílí asi tak o stovku víc věcí, než jen přístroj na její výrobu. Takže pokud nevíš, jak v těch "kavárnách s výběrovkou" probíhá celý proces přípravy, pak je Tvé tvrzení vlastně úplně o ničem.

před 30 minutami, papun napsal:

Borci kupujete někdo PrimaCafé od p. Konečného?

Znám strašně dlouho to forum, ale jejich kávu jsem ještě nevyzkoušel, ale chystám se 🙂 Jak si podle tebe stojí na CZ scéně? Nezasekli se na tmavě pražených kávách? 

Edited by bronas_k

před 31 minutami, papun napsal:

Borci kupujete někdo PrimaCafé od p. Konečného?

Kupoval jsem tam kdysi , byl jsem maximálně spokojený . U první objednávky mi volal p.Konečný s otázkou jaký mám mlýnek  kávovar . Pražili více do tmava , ale řekl bych , že je možno se s nimi domluvit individuálně , ale nedám za to ruku do ohně . Nabízel i pokec u nich např . při osobním odběru .

Fórum je asi na pokraji smrti, tam už se nic neděje. Ale bývalo tam hodně rušno. Já bych to nenazval zásekem, ale stylem. A mě osobně strašně vyhovuje. Na začátku jsem vyzkoušel kde co, ale velmi nevalný úspěch. Pak jsem tam dlouho kupoval, až začal pražit můj známý a bral jsem od něj. On právě dělal světlejší kávu a pořád mi to nějak nešlo, laboroval jsem a nakonec zase koupil PrimaCafe a už nikdy nechi jinak.

Ale samozřejmě chápu, že je to o osobní preferenci. Ale kdo hledá tmavě praženou kávu s perfekní stálostí kvality, tak doporučuju.

před 1 minutou, Effe napsal:

Kupoval jsem tam kdysi , byl jsem maximálně spokojený . U první objednávky mi volal p.Konečný s otázkou jaký mám mlýnek  kávovar . Pražili více do tmava , ale řekl bych , že je možno se s nimi domluvit individuálně , ale nedám za to ruku do ohně . Nabízel i pokec u nich např . při osobním odběru .

Přesně, je strašně ochotný. on to hlavně dělá strašně dlouho, na stránkách píše 28 let, takže začal daleko dřív než se z toho stalo nějaké bum a móda. Dneska totiž praží kde jaký Pepa, má to kyselé jak kráva, ale tvrdí, že to je svěží ovocná káva - na to mi fakt nikdo nevychválí.

No nic zpět. Nepopírám nikomu světle pražené kávy, ale u sebe si jsem jistý tím co chci pít :)

před 1 minutou, papun napsal:

Přesně, je strašně ochotný. on to hlavně dělá strašně dlouho, na stránkách píše 28 let, takže začal daleko dřív než se z toho stalo nějaké bum a móda. Dneska totiž praží kde jaký Pepa, má to kyselé jak kráva, ale tvrdí, že to je svěží ovocná káva - na to mi fakt nikdo nevychválí.

No nic zpět. Nepopírám nikomu světle pražené kávy, ale u sebe si jsem jistý tím co chci pít :)

pod oba tvé příspěvky se s klidem podepíšu....

před 2 minutami, papun napsal:

@Effe a kde kupuješ tmavší kávu ty? Pan Konečný už myslím není nejmladší a kdyby se na to bodnul, tak budu muset hledat alternativu.

pražím si sám , začal jsem na domácím popkornovači a teď na Gene cafe https://genecafe-roasters.cz/gene-cafe-cbr-101-c1/cbr-101-i4/