Jump to content

Recommended Posts

• Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Mame novy konicek:) Ako si spomenul priprava kavy je naozaj filozofia. Spravit poriadnu kavu je urcity druh umenia. Ci uz v podniku alebo niekde doma. Nie nadarmo taliani vymysleli aj sutaz barmanov o

Tak jsem vyměnil v mé Gaggii Classic klasický bimetalový termostat za PID, který elektronicky řídí teplotu. Velký skok dopředu, původní 107C termostat měl rozptyl až +- 15 stupňů, zatímco teď PID dosá

Přesně jak píšeš. Doma mám Rocketa a na chalupu dám ECM. No, a Silvii jsem měl v práci :-) Kruh se uzavřel.

Jo,myslím,že se PC zaměřuje primárně na espresso.Na alternativu už se dá vybrat i jinde.

Hlavní kvalitu PC vidím v konzistentnosti vypražených zrn ,ale je to jen můj názor.

To, co Primacafé dělá (klasicky pražená káva hlavně na klasické espresso), dělá výborně. Káva je čerstvá, bez defektů, pražená konzistentně a za relativně dobrou cenu. Kdo má tenhle typ kávy rád, tak je pro něj opravdu dost zbytečné hledat jinde. S danou surovinou a daným stupněm pražení se to moc jinak vymyslet nedá - dá se to jen pokazit.

Mě tohle kafe moc nechutná, tak hledám jinde, ale to už je čistě subjektivní názor.

Já si u PC nejvíce cením toho, že každá várka pražené kávy je stejná. Nestane se vám tak jak u jiných pražíren to, že si objednáte 5x po sobě stejný druh kávy a to jak arabica, robusta i směsky a pokaždé máte jinou chuť. Tady je to skutečně vždy stejné. Jediná pražírna, která mi ještě vyhovuje svým sortimentem a poměrem-výkon/cena, je kavaprolabuzniky. Nicméně v čerstvosti a kvalitě vede jednoznačně PC. Není nad to, když si osobně přijedu do pražírny pro čerstvě upraženou, voňavou kávu. Dostanu jedno pořádné presso na cestu domů a příjemný pokec. Já už jsem těch obchodů skutečně prolezl hodně, ale do PC se vracím vždy, protože zjišťuji, že pro mne je to tady TOP pražírna. Sice jsou dražší než ostatní, ale stojí to za to. A to vůbec nechci spekulovat o tom, co mají v nabídce, nebo tady řešit chutě zákazníků. Tím v podstatě souhlasím se všema a dávám Effemu za pravdu :)

Edited by olson21

Já si u PC nejvíce cením toho, že každá várka pražené kávy je stejná. Nestane se vám tak jak u jiných pražíren to, že si objednáte 5x po sobě stejný druh kávy a to jak arabica, robusta i směsky a pokaždé máte jinou chuť. Tady je to skutečně vždy stejné. Jediná pražírna, která mi ještě vyhovuje svým sortimentem a poměrem-výkon/cena, je kavaprolabuzniky. Nicméně v čerstvosti a kvalitě vede jednoznačně PC. Není nad to, když si osobně přijedu do pražírny pro čerstvě upraženou, voňavou kávu. Dostanu jedno pořádné presso na cestu domů a příjemný pokec. Já už jsem těch obchodů skutečně prolezl hodně, ale do PC se vracím vždy, protože zjišťuji, že pro mne je to tady TOP pražírna. Sice jsou dražší než ostatní, ale stojí to za to. A to vůbec nechci spekulovat o tom, co mají v nabídce, nebo tady řešit chutě zákazníků. Tím v podstatě souhlasím se všema a dávám Effemu za pravdu :)

Nejde než souhlasit.U první objednávky mi p.Konečný z PC zavolal jaký mám kávovar/mlýnek aby to pražení sedělo.

Nestane se ,že by tě po vysypání čekalo nějaké nepříjemné překvapení.

Nejde než souhlasit.U první objednávky mi p.Konečný z PC zavolal jaký mám kávovar/mlýnek aby to pražení sedělo.

Nestane se ,že by tě po vysypání čekalo nějaké nepříjemné překvapení.

Treba me nikdo nevolal, jaky mam mlynek nebo presovac. 

Za mňa EBENICA. Patrí medzi top 10 káv v europe a myslím si že právom

což o to stránky mají hezké,sebevědomí nechybí tak snad bude dobré,za ty peníze by mělo být

Další věcí které si na PC cením mimo kávy jako komodity, je ochota podělit se o zkušenosti a snaha poradit. Když jsem vybíral jak espresso i mlýnek, tak jsem si ušetřil díky p.Konečnému spoustu zkoušení a vyvaroval se tak zbytečných chyb. Navíc to fórum o kávě je super se spoustou informací, včetně sekcí prodeje a koupě strojků a příslušenství. O pražení kávy se stará především p. Konečná :).

• 2 weeks later...

když vidím tyhle páky, vybaví se mi la Pavoni, ale úplně to nevypadá....

edit: je to stroj Mirage od Kees van der Western, má to napsané na tom bočním skle :D

slideshowimagecropped-Mirage-Duette-Velo

Edited by pebe

Vyrábí se ledacos. Někdo jde cestou supermoderní techniky a elektronické profilace tlaku/teploty, někdo sází na starý dobrý ruční pohon a cit baristy. Stroje od Keese jsou spíš takové zakázkové lahůdky, ale v nižší třídě to dělá třeba to La Pavoni, ve vyšší je potom oblíbená třeba Bezzera Strega, kde je páka v kombinaci i s pumpou...