Jump to content

Citizen BN0100-51E Eco-Drive Promaster Diver

Recommended Posts

Tak jsem se po několika týdnech konečně rozhoupal a koupil první pořádné hodinky. Viděl jsem snad stovky hodinek, přečetl desítky hodnocení, zkušeností a rad, abych se vůbec zorientoval. Mockrát jsem probral v hlavě jak to mám aktuálně s automaty vs. quartz. Jsem nováček, takže jistě sami uhodnete výsledek :-) Zkoušel jsem i v kamenných obchodech, jak které sedí na ruce až zbyly dvě značky: Wenger a Citizen. Od první značky  typ Sea Force a od Citizen BN0100-51E Eco-Drive Promaster Diver. Nakonec jsem se rozhodl pro Citizeny a čas ukáže, jestli to byla správná volba. Poslední kapkou při výběru byla  skutečnost, že Citizeny se mi prostě (nejen) na tahu líbí víc a i když Wengery s kaučukovým páskem seděly na ruce výborně, s tahem se mi zase tolik nelíbily a já je budu nosit víc do práce než ven. Cenově jsou na tom stejně, takže ani tohle nebyla v rozhodování pomůcka... Pokud se vám někomu zdá, že byste měli k mému výběru co říct, budu jen rád. Každý, i negativní, názor je vítán. Díky.

Po prvních pár dnech nošení mohu konstatovat spokojenost. Na nějaké delší hodnocení je ještě opravdu brzo, ale má očekávání jsou splněna.

post-35970-0-46889300-1405243272_thumb.jpg

post-35970-0-99297100-1405243426_thumb.jpg

post-35970-0-35913900-1405243480_thumb.jpg

post-35970-0-39190800-1405243543_thumb.jpg

post-35970-0-01715600-1405243675_thumb.jpg

Samozřejmě blahopřeji, dobrá volba, sám jedny Eco Drivy mám už 9 let a dobře slouží, ale možná jsi to mohl dát do sekce pochlubte se quartz přírůstky. Nejsem tu sice dlouho, ale mám dojem, že v této sekci pro quartz nenajdeš asi příliš pochopení :)

Edited by Krakonosh

Negativní názor,proč?Tak snad jeden,příště to budou třeba mechaniky :) .

Líběj se mi a opravdu nemám nic negativního co dodat.Ostatně,nejsou to na fóru žádný prvničky.Pro mně jsou povedený,někomu vadí Eco a radši obyč Quartz,já ne,tohle napájení mě nikdy nezklamalo,možná je v případě jednoduchých tříruček bez komplikací i zbytečné,ale perfektně bezstarostně fungující dlouhá léta.Tak gratuluju a ať radost dlouho trvá.

Edited by Daemonultimate
  • Upvote 1

Samozřejmě blahopřeji, dobrá volba, sám jedny Eco Drivy mám už 9 let a dobře slouží, ale možná jsi to mohl dát do sekce pochlubte se quartz přírůstky. Nejsem tu sice dlouho, ale mám dojem, že v této sekci pro quartz nenajdeš asi příliš pochopení :)

Díky za koment i za upozornění, no snad budou mít kolegové nad tímto nevědomým "přešlapem" ohledně sekce pochopení...

Negativní názor,proč?Tak snad jeden,příště to budou třeba mechaniky :) .

Líběj se mi a opravdu nemám nic negativního co dodat.Ostatně,nejsou to na fóru žádný prvničky.Pro mně jsou povedený,někomu vadí Eco a radši obyč Quartz,já ne,tohle napájení mě nikdy nezklamalo,možná je v případě jednoduchých tříruček bez komplikací i zbytečné,ale perfektně bezstarostně fungující dlouhá léta.Tak gratuluju a ať radost dlouho trvá.

Díky za názor. Já jsem chtěl ciferník bez množství dalších funkcí, prostě co nejjednoduší a tohle mě zaujalo, takže spokojenost...

Edited by gerber

Ahoj, gratuluju k výběru Citizenů, určitě ses rozhodl správně.

A zvolená sekce je myslím v poho, nic proti ničemu :cool02:

Dík, jak jsem si zde nedávno přečetl - euforie pořád ještě trvá. A první emoce? Byly opravdu silné. Rozdíl oproti předchozím nevýrazným i když spolehlivým Casio to je jako nebe a dudy. Tyhle Citizen jsou prostě nejen hodinky, ale i doplněk, kvalitní práce na první pohled...

Dík, jak jsem si zde nedávno přečetl - euforie pořád ještě trvá. A první emoce? Byly opravdu silné. Rozdíl oproti předchozím nevýrazným i když spolehlivým Casio to je jako nebe a dudy. Tyhle Citizen jsou prostě nejen hodinky, ale i doplněk, kvalitní práce na první pohled...

No já bych si tě dovolil opravit. Citizeny jsou právě nejenom doplněk na ukazování času, ale především hodinky a o tom to je ;)

Moc pekne potapky. Libi se mi jednoduchy prehledny cifernik, rucky, poradna vysoka luneta, prakticka velikost a klasicka modra lumi. Maji kvalitni tah, plne koncovky. Co ta spona, ma potapecskou extenzi?

Pokud si chtel hodinky na tahu rozhodl jsi se spravne. Tah na Seaforce je tragicky, na druhou stranu maji safir a keramickou lunetu. Citizeny jsou pohaneny sluncem, to je u quartz potapek velke plus. Gratuluji a tesim se na dalsi fotky ;-)

Moc pekne potapky. Libi se mi jednoduchy prehledny cifernik, rucky, poradna vysoka luneta, prakticka velikost a klasicka modra lumi. Maji kvalitni tah, plne koncovky. Co ta spona, ma potapecskou extenzi?

Pokud si chtel hodinky na tahu rozhodl jsi se spravne. Tah na Seaforce je tragicky, na druhou stranu maji safir a keramickou lunetu. Citizeny jsou pohaneny sluncem, to je u quartz potapek velke plus. Gratuluji a tesim se na dalsi fotky ;-)

jo, ten safír jsem bral v potaz jako docela velké plus, ale přesto jsem spokojen.

Jestli se nepletu, spona je regulovatelná. Parádní hodinky!

spona je regulovatelná, mám fotku, kde je zapínání trochu detailněji, tak ji sem pověsím....

Ano, o těch v inzerci vím, ale tyhle jsou fungl nové...

Dobrá voľba, tie v inzercii sa páčili otcovi, len som bol pomalý. Tak nech robia radosť.