Přejít na obsah

A co jsou vůbec velké hodinky?


Daemonultimate

Doporučené příspěvky

Sranda je ze aj v cestine je to s makkym "i".. aj v kazdom inom jazyku kedze je to povodom grecke slovo

Co ma spolocne grecky povod slova s pravidlami ceskeho ci slovenskeho jazyka ? Na prvy pohlad vobec nic, ale co ak stur/bernolak boli reinkarnovani cyril/metod ? :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S velikostí hodinek jsem si nedávno užil svoje. Mám zápěstí 17,5 cm a nejlíp mi sedne tak 41 - 42 mm. Jenže jak jsem zjistil, velikost není jediným aspektem pro pohodlné nošení. V minulosti jsem měl i 44ky a taky to šlo. Velkou roli hraje též hmotnost. Jsou-li hodinky moc těžké a na ruce trošku volnější, při každém pohybu po zápěstí cestují a mají snahu se přetáčet. Čím jsou vyšší, tím je to horší, mají těžiště moc vysoko.

 

Takže za mě - pokud hodinky nad 42 mm, tak spíš tenší a raději z titanu.

 

Odesláno z mého Nexus 7 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co ma spolocne grecky povod slova s pravidlami ceskeho ci slovenskeho jazyka ? Na prvy pohlad vobec nic, ale co ak stur/bernolak boli reinkarnovani cyril/metod ? :)

No myslim ze to je na inu debatu ale ma to spolocne viac nez dost. Zacni tym odkial ti dvaja bradati prisli a z akeho jazyka nam ten nas kod vytvorili..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud nožičky a dýnko aspoň trochu kopírují hřbet ruky a majitel má soudnost, je kruhová část těla 33-50mm při rozumné výšce pořád nositelná.

 

Ale když už se tady řeší oxymoron "VELKÉ hodinky" (o stále obludnějších mobilech prý Korejci tvrdí, že "opticky zmenšují hlavu majitele - což je sympatické"  :lol: ), stačí si vzpomenout na zde diskutovaná monstra od firmy "Dýzl"...

grand-daddy-dz7262-features.jpg
 

...která ještě pořád nedosahují rozměrů co teď frčí mezi jistými "populárními interprety"...

jigsawimage.jpg

250px-Flavor-flav.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diesel to je jedna velká hodinářská paráda :) .Na začátku vlákna jsem napsal:,,Jednou Big,pokaždé Big" a myslím,že to heslo neplatí.Hodinky nejsou televize.Mám 186/97 a ruka se pohybuje nejčastěji kolem hodnoty 18,5 cm,ale tato hodnota se mění až o půl centimetru k + a -.Není to zrovna příjemné zjištění v případě ocelových náramků (nikoli pout,ale tahů :) ).Nastavení té optimální velikosti je třeba dohánět mikroregulací.Nechápu,že taková značka jako třeba Omega ji na některých modelech ani nemá a nejsou jediní,kdo tuto otázku zanedbávají.

Na fórum jsem přišel s 44mm pouzdrem a přišla otázka nových hodinek.Měly 42mm,sakra,budou mi malý...Ale nebyly,jak se ukázalo,luneta přesahovala pouzdro na každé straně o cca 1mm.Bezva.A přišla otázka nových hodinek.45 nebo 42 mm.Ty menší jsou mi malé,vypadají s tim hubenym tahem jako dámské.Ty big vypadají na mé ruce parádně,snad nebudou velký.Ale byly a překážely při každé příležitosti.Pak jsem měl velikost - světe div se- 41 mm.Absolutní spokojenost.Nedávno jsem krátce vyzkoušel Monstra,teď z hlavy nevím,myslím 43mm a necítil jsem se příliš komfortně.Teď mám starý 39mm a jsem absolutně spokojen.A je tu otázka nových hodinek.Dělají je ve velikosti 39 a 41.Zatímco 41 vypadají na mé ruce perfektně,39 působí také díky úzkému tahu jako dámské...A jsem na počátku rovnice :) :) :) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám obvod zápěstí asi tak 17cm a nositelné maximum je pro mě kolem 42mm. Lug to lug vzdálenost pak nejvíce asi 47mm a to jen pokud jsou nožky optimálně tvarovány. Zrovna jsem se zbavil hodinek které tato maxima víceméně naplňovány, navíc i pro mě extrémní výškou pouzdra 15mm. Daly se nosit v pohodě, ale velkou roli hrálo na jakém náramku, většinu času tedy byly na kaučuku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pro mne je nositelne 42 - 45, zkousel jsem 38 a bylo to fakt male (40 nikde nemam tak neposoudim), nejvetsi obavu jsem mel o Victorinox AirBoss Mach4 ty maji 45mm a byly mi akorat kdyz jsem si je kupoval (obvod cca 18,5 - 19cm) no a pak jsem zhubnul cca 40kg a ztratil na zapesti 1,5cm  (dnes mam 17,5 cm ) Viktorky jsou nastesti stale mositelne a je to dano tim ze nemaji moc velky rozmer lug-lug (55mm) a hlavne tim ze mam sirku zapesti za kloubem 57mm takze to neprecniva. 

 

Pokud sundam po tydnu noseni Viktorky a nasadim si Mido ktere maji 42 ale vypadaji na pohled mensi (nemaji nozicky)  tak je to chvili divne, male. Ale za par hodin je to naprosto v pohode. 

Upraveno uživatelem tyfo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkné téma...!

:smile_anim:

Přiznám se, že jsem dříve (v prvopočátcích mého zájmu o hodinky vůbec, který začínal poměrně rozpačitě) chtěl co nejlehčí a nejmenší hodinky, aby co nejméně zavazely a další prioritou byla přesnost (čili to byly samozřejmě kvartzky s co nejtenčím pouzdrem a radiem řízené - kdysi to nebyla taková samozřejmost, jako dnes), ale pak jsem zjistil, že to není to podstatné, jelikož takové hodinky byly zase většinou poněkud choulostivé, a priority jsem přehodnotil... později jsem tedy přešel na masivnější, nejprve co do hmotnosti pouzdra, aby byly odolnější, později, se zvětšující se mou "slepotou" i co do velikosti ciferníku, přičemž jsem zjistil, že ne vždy je velikost ciferníku rozhodujícím parametrem pro dobrou čitelnost ciferníku...

aktuálně mi vyhovují průměry 40-42mm, ale není to dogma -  opravdu záleží především ne celkovém provedení hodinek

 

(naštěstí modním vlnám nepodléhám, spíše naopak - přistihuji se, že se jim spíše bráním)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mě záleží na tvaru pouzdra, popř. na šířce tahu, ale co mám vyzkoušeno, tak se mně pohodlně nosí hodinky do prům. max 47 mm, ale ty už jsou na hraně . Optimálně 40 - 45 mm.

Mám cca 197/110 a zápěstí 22 cm .  Z hodinek větších průměrů, nebo z lehkých hodinek ( titan nenosím vůbec ) mám na ruce divný pocit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přestože mám ruku sotva 17cm, tak jsem taky prošel etapou čím větší, tím lepší.

 

M.j. LLD, které samozřejmě nejsou "největší", nicméně mají dlouhé nožky a rozhodně působí větší, než oněch 42mm.

 

Pak jsem -  naštěstí pro mě - pořídil speedy 39mm a byl jsem převapen jejich pohodlím. Následovaly Mark XV., které s jejich 38mm považuju pro sebe na běžný nošení za ideální. Na lítačku mám SKX009, které s jejich velikostí 40mm (a pochopitelně výškou pouzdra) považuju pro sebe za mezní.

 

Když teď brouzdám po Chrono24, tak se zpravidlla dívám na velikosti 38-40mm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On si každý skúsi svoj mrakodrap (nemyslím tým nášho člena fóra :) ), aby skĺzol naspäť do pohodlného domečku. Kritériom môže byť dobrá čiateľnosť, s komplet hodinovými číslicami = väčší priemer puzdra. Vyskúšal som si v tomto prípade veľkosti 40mm, aj 46mm a kompromis je od 40, max.44. Kedysi aj vladárovi sa šikovný, praktický meč časom zväčšoval (aj kvôli dekoratívnosti - nech toho tam je poriadne a nech to je vidno) , až sa stával bežne nenositeľným, nepraktickým = slúžil len výnimočne na prezentačné účely. Aj tam sa to nakoniec vrátilo k nositeľnejším rozmerom.

 

Pridám sa ku kritériu lámania kovového náramku, či kože okolo zápästia. To zaoblenie by malo byť vidno. Výnimku by som urobil len u ikonických kusoch - viď pilotky, či echt potápky (PloProf)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...