Přejít na obsah

Hasňa's Damasko in-house world


Hasňa

Doporučené příspěvky

Za mě osobně si oba trhněte nohou. Dávejte si do držky, jak chcete. Můj pohled je takový, že na začátku Hasňa svojí uhlazenou rétorikou udělal z YPA vola. Jemný sarkasmus o křiklounství a hloupých názorech. Na to bude YPO kapičku háklivej. Celé jeho počínání na foru čtu jako snahu neustale poukazovat na to, ze hodinková úroveň fóra jde do hajzlu a snaží se o hodinkovou diskuzi. Což i částečně chápu. (Co nechápu, proč si k to tomu vybral pro mě tragikomický způsob šít do kohokoli okolo sebe. Je konfrontační v každém vláknu)

A absurdní představení pokračuje. Uražený YPO chce Hasňovi oplatit. Takže jeho vychvalovani Damaska prirovna k fanatismu a nackovství. To je zase ta nejtenčí strunka Hasni, který si zakládá na své tolerantnosti v otázce světoobčanství. A k smrti uražený Hasňa volá po spravedlnosti. Nejde tady o hloupost, nejde o nácky. Jde o to vysmát se a urazit druhého. A aby to pěkně zabolelo.

Pánové, jsem tady moderátor, ne psychoanalytik. Pokud se nedokážete jeden jako druhý srovnat v hobby diskuzi o hodinkách do polohy, kdy se vyhnete téhle hysterii, tak nemám ambice ani možnost vám pomoct. To nechám na povolanějších

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz vas mam dost, tak sem to smazal. Na jednu stranu chapu Ypa, kterej se vam snazi naznacit, ze vas postoj hranici s radikalismem - na druhou stranu me Ypo svejma osobnima utokama uz taky sere. 

Co nechapu, proc jeden hodinkar kritizuje druhyho hodinkare za to, ze ma rad svoje hodinky a dava to okate najevo. A vubec, nejlepsi je Rolex :)

 

edit1: mam rad recenze, mam rad zkusenosti s dennim nosenim, mam rad zivy fotky a mam rad, kdyz clovek s hodinkama zije. Tomuhle vlaknu fandim, byt me Damasko nechava absolutne chladnym..

 

edit2: Este furt, Hasno, sundavas hodinky doma z ruky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky. Teď jsem se probudil, tak nevím, jestli se tu ráno něco dalšího objevilo. Smazal jsi to přesně ke správnému bodu. Dneska jsem tě o to chtěl sám požádat, takže jsi mě předešel, díky.

Jo, a od koupě DK10 nosím hodinky i doma. Velká změna. Jsou menší, než Ingy, takže mi při ničem nevadí, nebojím se, že je odřu, protože to skoro nejde a rád se na ně sem tam kouknu u televize. Navíc nemám winder. Prostě je nosím víc, než IWC. DK101 jsou moc fešácké, ty doma stále odkládám.

 

Rolády, nějaké date just na jubilee tahu, bych já klidně mohl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Smazal jsi to přesně ke správnému bodu.

No já bych neřekl.

 

 

.... jsou ty hodinky zcela nekompromisní a na současné špičce pelotonu; stejné materiály a technologie v kalibru a pouzdře používá JLC a Patek v hodinkách za půl míče a víc.

Tohle je přinejmenším směšné přirovnání a YPO měl v názoru pravdu, řekl bych. I když se mohl vyjadřovad poněkud méně hulvátsky. Ale srovnávat nejlepší světové výrobce hodinek s Damaskem? Jestli té adorace není nějak moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Já uznávám, že materiály a technologie jsou v některých ohledech srovnatelné, ale celek, image, tradice, atd. jsou někde jinde. YPO tady použil srovnání Mercedesu s traktorem, já bych spíš použil srovnání Mercedes versus Dacie. Obě auta mají některé shodné díly, principy a technologie v motoru, obě mají plechovou karoserii, ale o výsledném dojmu se nemusíme dohadovat.

 

Aby bylo jasno, proti Damasku nic nemám, firma je v použití některých materiálů v pozici předního světového výrobce, jenže to není všechno. Abych si dovolil srovnávat Damasko s PP nebo JLC, musela by mít firma dlouhou tradici a reputaci, podloženou mnoha oceněními, založenou na staletém vývoji vlastních kalibrů a hodinářských komplikací. A několik kultovních a celosvětově známých modelů. A nejenom pár komponent z moderních materíálů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Hasňa, on 04 Pro 2014 - 22:08, said:snapback.png

Tohle je přinejmenším směšné přirovnání a YPO měl v názoru pravdu, řekl bych. I když se mohl vyjadřovad poněkud méně hulvátsky. Ale srovnávat nejlepší světové výrobce hodinek s Damaskem? Jestli té adorace není nějak moc.

 
 
...no a nestačí teda říct ty odlišnosti. Porovnat podobné kalibry DA-PP-JLC ? Já na to nemám, zatím jsem dospěl jen k Etě a 6R15, ale jsou tady zkušení ogaři, kteří by mohli toto provést. Mne by to zajímalo a myslím, že nejsem sám. Budu mnohem raději číst odborné věci a polemiky než urážky.
Mi je jasné, že PP a spol. jsou v mnoha věcech úplně jinde...ale taky si myslím, že inhouse kalibry DA nejsou vůbec špatné. Rád bych s tím pomohl, ale jsem zelenáč. Pateky jsem viděl párkrát u strýce před více jak 30ti lety a 1x u St1ga....a to jen obal, nikdy ne zevnitř. 
Nestíhám číst věci tady na fóru, natož studovat něco zvenku. Proto prosím draky, kteří ví, ať se k tomu vyjádří. Díky předem.

 

+1000! Přidávám se. Já kromě Primek a ETY taky nejsem nijak veliký odborník, ale lapu informace a rád si rozšířím obzory i znalosti. :eek:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já uznávám, že materiály a technologie jsou v některých ohledech srovnatelné, ale celek, image, tradice, atd. jsou někde jinde. YPO tady použil srovnání Mercedesu s traktorem, já bych spíš použil srovnání Mercedes versus Dacie. Obě auta mají některé shodné díly, principy a technologie v motoru, obě mají plechovou karoserii, ale o výsledném dojmu se nemusíme dohadovat.

 

No ono není traktor jako traktor - před měsícem jsem řídil traktor Lamborgini. A o tom ty rozdíly jsou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

No ono není traktor jako traktor - před měsícem jsem řídil traktor Lamborgini. A o tom ty rozdíly jsou.

 

To už tady taky padlo, dokud nepřišel sibiř a trochu unáhleně všechno smazal. :) Byly tu zbytečné a ubohé invektivy z obou stran, ale jádro diskuze tu mohlo zůstat. A jsme Chronomag, diskutujeme o hodinkách a nemusíme mít všichni stejné názory a jen se poplácávat po ramenou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kamile, zkus vyvrátit to tvrzení jinak, než jen svým dojmem a vnitřním pocitem. Nemůžeš. Protože je to pravda. V té recenzi je to rozebrané a popsané. Argumentuješ stejně, jako YPO, tedy nijak. Samé stoleté tradice, reputace, kult, jméno. Já a ta recenze mluvila o Si vlásku, stejném nepokoji, jako má Patek, Si krokovém kole, Si ložiscích a to všechno vyrobené inhaus. Jen tvrdíš, že něco nějak prostě je, protože tradice, a hotovo.

 

Navíc vyvracíš tvrzení, které tady ode mne, ani Aldy, ani nikoho jiného nikdy nepadlo. Tedy že Damasko a třeba JLC jsou obecně srovnatelné znacky. To nikdo netvrdil a netvrdí! Achjo, po které už to píšu...

Řeč vždy byla a je o použitých exkluzivních materiálech a použitých technologiích na kalibru a pouzdře. Hlavně tedy na tom kalibru.

Pokud to někdo nedokáže pochopit a akceptovat, tak je mi to sice líto, ale dělat s tím nic nemůžu. Je to každého věc, jak je otevřen novým věcem. Nikdo tady nepíše nic o historii, hodinářských komplikacích, exkluzivitě, zdobení, vzhledu, drahých kovech, celebritách, historickém přínosu, ... Ale to jsem tady už psal taky vícekrát. Očividně zbytečně.

 

Prostě tvrdit, že napůl křemíkový kalibr, který se nemusí mazat, je antimagnetický i s průhledem, a má stejný nepokoj jako Pateky se tu jakoby nesmělo psát, nebo co, protože to pár lidí není schopné rozdýchat a začnou útočit jak nějací bigótní katolíci na Darwina. Bez argumentu, ale zato hodně nahlas a sprostě. "Jste náckové, když tvrdíte, že silikonový vlásek umí vyrobit jen hrstka těch nejdražších firem v oboru!" Přesně tohle tady včera YPO předvedl. A určitě svým přístupem a formou nezvyšuje kvalitu fóra, jak tady zaznělo.

 

Takže ne, směšné to není. Směšné je, když někdo míchá všechno dohromady a slepě odmítá připustit, že nějaká malá a mladá firma třeba mohla dokázat sama vyrobit a aplikovat do kalibru některé věci, které v oboru zdaleka nejsou automatickým standardem, ale jsou naopak záležitostí několika málo nejdražších značek.

 

To je vše. Nikdo tady nedává JLC a Damasko do jedné vitríny. Nikdy tady taky nikdo nikomu neodepíral mít zcela jiné priority, třeba onu historii, komplikace, nebo zvučné jméno a na techniku zcela kašlat. Aldovi a Bedjassonovi se líbí Blancpainy, mě Cartiery a některé Rolády, pohoda. Takže tak.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

To není pravda. YPO se choval jako křikloun bez aegumentu, to jsem taky napsal. Ale on útočil dále jak smyslu zbavený až to zakončil nadáváním do nácků. Na tuhle úroveň bych se nikdy nesnížil.

Nechat si smazat pulku vlakna a pak tvrdit jakej je ten oponent vul.

 

To se ti povedlo a jsi velky hrdina. Gratuluji ti velevazeny kolego,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepřekrucuju. Přesně tohle jsem tvrdil, nic jiného, přesně to tvrdila předmětná recenze a přesně tak mě nazval YPO.

 

Tu nikto nerozhodne, nikto nerozsúdi. Kašli na to. Akurát si nakadíš do vlastného "pohoda jazz" vlákna. Chce to nejaké fotky sushi, trajektov, pyžama atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepřekrucuju. Přesně tohle jsem tvrdil, nic jiného, přesně to tvrdila předmětná recenze a přesně tak mě nazval YPO.

Je mi to celkem jedno, už kdysi u piva jsem říkal Aldovi, že díky němu mám k Damaskům averzi a nikdy bych si je nekoupil. Nicméně pokud jsem tady tu debatu, než byla smazána, správně pochopil, tak Ypo mluvil o vašem přístupu ve stylu "Nic než nadhodinky Damasko" a k technologii se nijak nevyjadřoval. A tím opět na nějakou dobu k D-tématům končím......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...