Přejít na obsah

Hasňa's Damasko in-house world


Hasňa

Doporučené příspěvky

co ides hrat do osla ak to nie je tajne? :-) V nejakej kapele, alebo uplne ine nieco, napr. v kasine?

 

Ale teraz k veci, otazku mam na srdci a mozno budes vediet... damasko inhouse moc nepoznam, ale po informacii od Aldu ohladom rovnakej antimagnetickej odolnosti odo dnes idem nad nimi silno uvazovat a nastudovat a mozno zacnem na ne setrit...

 

co ale viem a co ma tiez trosku odradilo... videl som na videu a pocul od cloveka co ich videl osobne, ze sekundovka, kedze nie je priamo hnana, ide trosku trhane, nie ako ine 4 Hz kalibre. Ako je to v reale? Kludne sa rozpis aj detailnejsie, pomozes mi, dik.

 

A dalsia otazka... mas zistene, ze ich inhouse kalibre potrebuju menej casty servis? Je mi jasne, ze cely strojcek nefunguje na sucho, mozno viac casti ano, ale aj keby len jedina bola olejovana, znamena to nutnost pravidelneho servisu. Toto si nastudujem este, zatial som v damasko inhouse novacik...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

z toho co nam povedali v Damasko je servisny interval skor individualny a naznacili ze pokial hodinky pojdu dobre servis viac menej netreba. U ETA automatov je napriklad potreba vymeny loziska rotoru uz po 5 rokoch pre opotrebenie. U Damaska neni potreba vymeny loziska... Dalsie podrobnosti coming soon..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

z toho co nam povedali v Damasko je servisny interval skor individualny a naznacili ze pokial hodinky pojdu dobre servis viac menej netreba. U ETA automatov je napriklad potreba vymeny loziska rotoru uz po 5 rokoch pre opotrebenie. U Damaska neni potreba vymeny loziska... Dalsie podrobnosti coming soon..

To ti říkal kdo s tou Etou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Alda

Nedavno tu bylo nekde video servisovanych Breitlingu, kde se lisovalo nove lozisko...Ono, kdyz se to po tech letech vycisti a namaze, lozisko fungovat bude, o tom zadna, nicmene tak, jako nove podle me uz fungovat nemusi. Je mozne, ze rezerva natahu se muze zkratit mnohem drive, nebo muze byt hlucnejsi, co ja vim. Rekl bych, ze tohle se ve znackovych servisech meni...

Upraveno uživatelem Alda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Alda

Nějaká blbost - už mi pár hodinek generálkovali, ale ložisko rotoru nikdo nikdy neměnil :)

Take zalezi kdo ti je generalkoval, jestli nejaky hodinar, ktery to lozisko k dispozici nemel, nebo znackovy servis ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mě třeba AD devítiletý Omegy s Etou a o ložisku ani slovo :-) Ty si opravdu myslíš, že ti kvalitní ložisko na rotoru hodinek bude odcházet každých pět let?

 

Take zalezi kdo ti je generalkoval, jestli nejaky hodinar, ktery to lozisko k dispozici nemel, nebo znackovy servis ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedavno tu bylo nekde video servisovanych Breitlingu, kde se lisovalo nove lozisko...Ono, kdyz se to po tech letech vycisti a namaze, lozisko fungovat bude, o tom zadna, nicmene tak, jako nove podle me uz fungovat nemusi. Je mozne, ze rezerva natahu se muze zkratit mnohem drive, nebo muze byt hlucnejsi, co ja vim. Rekl bych, ze tohle se ve znackovych servisech meni...

Kravina, Breitliingy mi servisovali ve Švýcarsku, IWC ve Vídni, Omegy taky ve Švýcarech (tam, pravda, nebyla ETA). Dostal jsem všude výpis měněných dílů + sáček se starými díly. Žádné ložisko.Nesmíš věřit všem marketingovým kecům.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Alda

Elektrosoky, hypnoza, holotropni dychani, drogy a pravidelne byti. Jinak nevim. Radsi vocad rychle vypadnu.

 

Tak mě třeba AD devítiletý Omegy s Etou a o ložisku ani slovo :-) Ty si opravdu myslíš, že ti kvalitní ložisko na rotoru hodinek bude odcházet každých pět let?

 

 

Já jsem sem nakoukl po delší době a pořád stejná masáž. Taky padám...

 

Kravina, Breitliingy mi servisovali ve Švýcarsku, IWC ve Vídni, Omegy taky ve Švýcarech (tam, pravda, nebyla ETA). Dostal jsem všude výpis měněných dílů + sáček se starými díly. Žádné ložisko.Nesmíš věřit všem marketingovým kecům.

 

Radeji si prectete jeste jednou, co jsem napsal, nez zacnete psat hlouposti. Nikde netvrdim s jistotou, ze se lozisko musi kazdych pet let menit, nebo ze po peti letech odejde a musi se vymenit za nove.

Obycejne lozisko je potreba pravidelne mazat, keramicke nepotrebuje udrzbu zadnou, tot vse...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kludne odtialto padajte ak nemate chut na konstruktivnu diskusiu. ja len hovorim to co nam bolo povedane a to je, ze bezne ocelove lozisko rotora by malo byt menene v urcitom servisnom intervale (u damasko nam povedali 5 rokov). dovod na vymenu loziska rotora moze byt hlavne ubytok rezervy natahu resp. nizsia efektivita natahu. a mnoho hodiniek tymto naozaj zvykne trpiet hlavne ked sa blizi servisny interval.. ak mate ine informacie kludne si ich vypocujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se tedy omlouvám Hasňovy za plevelení jeho krásného vlákna, můžeme tuto diskuzi převézt třeba do vlákna výlet do damaska. Pokud chceš konstruktivní diskuzi, tak jsem právě volal do ad servisu Dušák, kde mi řekli, že ložisko rotoru se žádných pět let nemění, pouze v různých intervalech dle doporučení výrobce maže. Kluci, Vám tam řekli holý nesmysl, nevím jestli to je nějáký druh masírky, ale je to blábol jak má být. Vy jste před Damaskem kluci neměli jiné hodinky? Používat hlavu.... :cheers:  Myslím to všechno v dobrém, jen trochu varuji nováčky před sosáním těchto hodinářských kachen...... :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kludne odtialto padajte ak nemate chut na konstruktivnu diskusiu. ja len hovorim to co nam bolo povedane a to je, ze bezne ocelove lozisko rotora by malo byt menene v urcitom servisnom intervale (u damasko nam povedali 5 rokov). dovod na vymenu loziska rotora moze byt hlavne ubytok rezervy natahu resp. nizsia efektivita natahu. a mnoho hodiniek tymto naozaj zvykne trpiet hlavne ked sa blizi servisny interval.. ak mate ine informacie kludne si ich vypocujem.

A já hovorím, že máš vymytej mozog.

 

PS: Omlouvám se taky za plevelení ale todle už snad není možný. Nevím, kam to přesunout, napadá mě snad jedině humor. Jak často povedali u Damaska, že se mění sklíčko, korunka nebo řemen?

Upraveno uživatelem Zmizík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dlubix

A já hovorím, že máš vymytej mozog.

 

PS: Omlouvám se taky za plevelení ale todle už snad není možný. Nevím, kam to přesunout, napadá mě snad jedině humor. Jak často povedali u Damaska, že se mění sklíčko, korunka nebo řemen?

 

Jednou tejdně, když se škrábne vnější antireflex. Mělo by to jinak zásadní vliv na odečet času. Říkal Konrád....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš pravdu, necháme toho. S tím ložiskem to je prostě nesmysl, který normálně smýšlející člověk musí pochopit, vyřešili jsme to a jedeme dál.... :cheers: Je super, že Damasko začlo dávat bezúdržbové ložiska, jejichž výhody ukáže pouze čas. A další inovace do vlákna z fabriky, co říkáte, ať to tady Hasňovi neplevelíme, sorry Hasňo  :cheers:

 

Tak nic chlapci. Asi mate teda pravdu ked to hovoria u Dusaka. A ja sa porucam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co ides hrat do osla ak to nie je tajne? :-) V nejakej kapele, alebo uplne ine nieco, napr. v kasine?

 

Ale teraz k veci, otazku mam na srdci a mozno budes vediet... damasko inhouse moc nepoznam, ale po informacii od Aldu ohladom rovnakej antimagnetickej odolnosti odo dnes idem nad nimi silno uvazovat a nastudovat a mozno zacnem na ne setrit...

 

co ale viem a co ma tiez trosku odradilo... videl som na videu a pocul od cloveka co ich videl osobne, ze sekundovka, kedze nie je priamo hnana, ide trosku trhane, nie ako ine 4 Hz kalibre. Ako je to v reale? Kludne sa rozpis aj detailnejsie, pomozes mi, dik.

 

A dalsia otazka... mas zistene, ze ich inhouse kalibre potrebuju menej casty servis? Je mi jasne, ze cely strojcek nefunguje na sucho, mozno viac casti ano, ale aj keby len jedina bola olejovana, znamena to nutnost pravidelneho servisu. Toto si nastudujem este, zatial som v damasko inhouse novacik...

No, ja bych to videl tak, ze bys mel s nakupem jeste pockat. Damasko jsou specificky produkt. Spokojene udela pouze lidi, kteri presne vi co chteji a proc to chteji. Cloveka, ktery se hodinkove hleda, nezna presne duvody proc si koupit neco tak draheho a pri tom tak brutalne anonymniho, nenapadneho a utilitarniho, ceka prudke zklamani z absence jakehokoliv "wow" v ocich lidi okolo (v ramci i mimo forum) a nasledny prodej se ztratou. Moje rada tedy zni, nakup uzij a prodej nejdrive par Tagu, Certin, IWeCecek, Omeg, Stow, Rolad, Steinhartu, Hamiltonu. S nejvetsi pravdepodobnosti si na Damasko ani nevzpomenes, hodinkovy svet je veliky. A pokud prece jen ano, tak uz naprosto presne budes vedet ktere chces, proc a co jsou vlastne zac a co te ceka, tedy radost ciste soukroma, interni, soukroma. Tolik moje rada myslena kamaradsky a pozitivne. Ale jsem jen prosty sekacek travy, takze to samozrejme klidne ignoruj, treba se naprosto mylim a pindam kraviny.

 

Jo, a hrali jsme u Osla s kapelou na jedne zabave pro Slovaky zijici v okoli Osla. No, kapelou, spise partou kamaradu. Klavesy, housle, basa, dve kytary, zpevacka. Samy naruzivy amater, jen ten houslista je virtuozni a klavesak je takovy poloprofi zabavovy flasinetar. Ale akce to jsou srdecne a az do rana.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Debata o lozisku mi tu vubec nevadi. Osobne si nemyslim, ze by kluzne lozisko samonatahu byl zasadni problem dnesniho sveta. Kdo vi, co se ztratilo v prekladu, kdo vi, co vzniklo nechuti pochopit, nebo neobratnym vyjadrenim. Co vim, ze lozisko keramicke, kulickove je proste lepsi, ale taky drazsi a slozitejsi, nez kluzne. Stejne jako multilink je lepsi, nez pevna naprava na listovych perech. Coz ovsem neznamena, ze pevna naprava na listovych perech nemuze cely zivot verne slouzit. Naruzive debaty mi tady vubec nevadi. Zmizikovo stekani mi tu taky nevadi, je to sice nekdy otravne, ale aspon je to uprimne. Dlubixi, docela bych ovsem ocenil, kdyby ty ses svych komentaru tady zdrzel. Rypes naschval a "Aldu provokujes, protoze te to bavi", jak jsi se sam vyjadril. A to je mi neprijemne, pripada mi to detinske a vadi mi to. Nic zakazovat nemuzu a mazat taky nebudu. Kazdy tu samozrejme ze sebe dale muze delat blbce zcela svobodne i nadale. A to samozrejme vcetne me.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...