Jump to content

Recommended Posts

Posted

Vážení,

 

skorožena našla ve skříni kapesní hodinky po dědovi nebo pradědovi. Já se však v kapesních vyznám ještě méně než v "normálních", tak se zeptám vás. Myslíte, že má cenu je nechat vyčistit a obrazit pár bazarů/hodinářství, kolik by za ně dali? Nebo mají cenu v řádu stokorun a bude tedy lepší si je nechat jako uklidňovák - jejich natahování je skvostné!

 

Pan google mi nepomohl.

 

Děkuji za rady. :helpsmilie:

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Posted

Taky nejsem odbornik, ale funkcni kapesni chronograph uz sam o sobe bude mit nejakou cenu. Asi ne nijak zavratnou, ale treba prekvapi? Ja bych ho urcite dal vycistit, ale neprodal ;)

Posted

Zhodnotiť by sa dali skôr na ebay. Nechcem preháňať, ale vyzerajú naozaj dobre. Skúsim ti pozrieť, po čo asi chodili aby som nemlátil len prázdnu slamu, ale až doma. Môj odhad je cez 1000 ?.

Posted
Taky nejsem odbornik, ale funkcni kapesni chronograph uz sam o sobe bude mit nejakou cenu. Asi ne nijak zavratnou, ale treba prekvapi? Ja bych ho urcite dal vycistit, ale neprodal ;)

Nevím, jestlije 100% funkční. Funguje čas (vč. mimostředné vteřinovky), fungují stopky. Nevím, k čemu slouží horní subciferník s čísly 2-30, ručka je pořád na místě, takže nevím, jestli funguje :)

 

S prodejem nevím. Já takový hodinky používat nikdy nebudu. Tak mít je doma jen jako ten uklidňovák? Jsou pěkný, tak možná jo.

Posted
Zhodnotiť by sa dali skôr na ebay. Nechcem preháňať, ale vyzerajú naozaj dobre. Skúsim ti pozrieť, po čo asi chodili aby som nemlátil len prázdnu slamu, ale až doma. Môj odhad je cez 1000 ?.

1000??! Ty jo, to mě nenapadlo. Na prostřední rytince (je to rytina?) je Exposition Universelle International 1900, kdyby to mohlo pomoci identifikaci.

 

Zatím díky moc, kdyby jsi se doma ještě podíval, byl bych ti vděčný.

Posted

1000? je podle mne dost nadhodnocena castka a to tak ze hodne ;) To bych se teda velmi divil. To by musely mit aspon odbijeni a to asi nemaji. Navic to neni IWC nebo podobna znacka. Muj odhad je tak nekde kolem 300-350? +- autobus. Ale neboj, znalci kteri tady jsou, to urcite uvedou na spravnou miru.

Posted
1000? je podle mne dost nadhodnocena castka a to tak ze hodne ;) To bych se teda velmi divil. To by musely mit aspon odbijeni a to asi nemaji. Navic to neni IWC nebo podobna znacka. Muj odhad je tak nekde kolem 300-350? +- autobus. Ale neboj, znalci kteri tady jsou, to urcite uvedou na spravnou miru.

Já nečekal ani 300?, neměl jsem páru. Kdyby to tak náhodou bylo, tak je to typická cena na prd, taková na pomezí nechání si a pokusu o prodej.

 

Nevíte prosím někdo, k čemu je ten horní subciferník?

Posted

Vis s cenou je to vzdycky otazka nabidky a poptavky. Ja bych treba za ne nedal asi ani tech 300 a pocitam, ze budes rad, kdyz ti za ne nejaky starozitnik nabidne vic jak 200. Na ebay mas mozna sance vetsi, ale ne jako clovek, ktery tam jeste nic neprodal. To by jsi taky mohl dostat jeste min. Je to tezke.. Byt tebou, necham je vycistit, seridit a necham si je. Je to krasna mechanika a kdyz to hodis na stribrny retizek a pred nekym to vytahnes z kapsy, jako ze kolik je hodin, okoli bude mrkat :D

Posted
Napadlo mne datum, ale chybí mi 31:). Zkus přetočit hodinky jestli se ručka pohne po 24 hodinách.

Postupuješ stejně jako já :) Přetočit jsem zkoušel dopoledne, ale žádná reakce.

Posted
Vis s cenou je to vzdycky otazka nabidky a poptavky. Ja bych treba za ne nedal asi ani tech 300 a pocitam, ze budes rad, kdyz ti za ne nejaky starozitnik nabidne vic jak 200. Na ebay mas mozna sance vetsi, ale ne jako clovek, ktery tam jeste nic neprodal. To by jsi taky mohl dostat jeste min. Je to tezke.. Byt tebou, necham je vycistit, seridit a necham si je. Je to krasna mechanika a kdyz to hodis na stribrny retizek a pred nekym to vytahnes z kapsy, jako ze kolik je hodin, okoli bude mrkat :D

Jasan. Pravda je taková, že než je nechat vyčistit za x Kč (nemám tuchy, kolik to může být), pak mít starosti s prodejem a dostat za ně 200 eur, to se mi nechce. To bych si je opravdu nechal. Sice bych je nenosil ven, ale na kochání se doma jsou ideální.

 

Seřizovat se nemusí, šlapou skvěle.

Posted (edited)
I mne napadlo datum, ale ta chybejici 31 mne taky mate. Otazka je, jestli je to vubec funkcni? Jestli to nema pokazene.

Mám to! Není to datum, je to ukazatel minut při puštěných stopkách. Až teď jsem nechal stopky běžet dýl než minutu a ručka se hla na tečku před 2, po další minutě skočila na 2. Takže je jasno.

Edited by lolohh
Posted
Není to hodinový sčítač stopek?

Ukazuje minuty při spuštěných stopkách. Už je to v příspěvku nad tebou ;)

Posted
No jo sorry, já tak rychle nepíšu. Když jsem to začal psát, tak tam ještě nic nebylo.:)

Jo, to já znám, taky píšu "děsně rychle" :)

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...