Přejít na obsah

Ze Siwiho hodinkovnice


siwi

Doporučené příspěvky

Vojto, gratulace k novému kousku. O víkendu se mi to nechtělo na mobilu datlovat a tak mě předběhli Radik a Bells, kteří dokonale vystihli to, co bych stejně tak dobře nenapsal. Líbí se mi tvoje povídání o tom, jak si hodinky pečlivě vybíráš a dlouho se utvrzuješ ve výběru a těšíš se na ně. Mám to podobně. Samotný nákup je pak vyvrcholením delšího procesu a líbí se mi, jak jsi to popsal. Já jsem stydlivý a navíc kolenovrt, takže u mě vítězí výhodné nákupy přes internet, ale věřím, že nákup na prodejně může být pro někoho svátek. Ten cestopis mě rozesmál a určitě se pro tebe stane součástí příběhu nových hodinek. Osobně se k pilotkám stavím stejně, jako ty před rokem. I když jedny se mi líbí a třeba se k nim časem taky dostanu.

Užívej si nového přírůstku a foť, umíš to perfektně!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5etter: Díky. Je to, jak říkáš. Nákup v obchodě, pokud je příjemný, je pro mě nedílnou součástí ceny hodinek a jejich duše. Taky chodím do tvého vlákna, kde je jasně vidět, že to se vztahem k hodinkám máš hodně podobné. Tak snad si jen přejme, ať nám to tiká co nejdýl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mas to krasne Vojto, nejen fotky, ale i hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Další přírůstek se týká mé digitální sbírky. Tento týden mi přišlel další kousek. Jedná se o hodinky značky KIENZLE. Na první pohled klasika. Krom hodin, minut a sekund displej v základním režimu nic dalšího neukazuje. O to zajímavější však je, proč mají hned 4 tlačítka, když třeba ruská Elektronika 5 vystačila v této konfiguraci jen se třemi? Je to jednoduché.

 

Dle očekávání se stisknutím pravého horního zobrazí na 2 vteřiny datum. Stiske-li se stejné tlačítko v průběhu těchto 2 vteřin ještě jednou, zobrazí se nastavený čas budíčku, a to opět na 2 vteřiny. Následně dojde k návratu do základního režimu. Tento návrat nelze urychlit, je třeba opravdu počkat. Protože tiskne-li se tlačítko při zobrazeném údaji budíku, dochází tím k jeho aktivaci nebo deaktivaci, což je na displeji označeno puntíkem nad sekundami. 

 

Pravé dolní tlačítko je pro světýlko a žádnou další funkci už nemá. A perlička nakonec: Tlačítka vlevo mají obě zcela stejný účel a slouží k volbě údaje, který se má seřídit. Hodnoty zvoleného údaje se pak mění opět vpravo nahoře. 

 

Krom data a budíčku tedy tento exemplář nic dalšího nenabízí. Dlužno však podotknout, že píp budíčku je opravdu silný, za což dozajista mohou hned dvě pružinky vysílající signál do ozvučné desky dýnka.

 

post-437-0-15134500-1566583049_thumb.jpg

post-437-0-59749800-1566654677_thumb.jpg

post-437-0-13956500-1566654685_thumb.jpg

Upraveno uživatelem siwi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Když už jsem byl v tom nakupování starého harampádí, vydražil jsem ještě další bezejmenné hodinky. Na pohled pěkné, kvalitou však opět někde na úrovni Kesselek nebo Montán. Tedy, pokud jde o přílišnou citlivost a nepřesnost stisku tlačítek. Modul ale vypadá o poznání precizněji. Snad by tedy stačilo si trochu pohrát s kontakty. 

 

Funkce jsou klasika - datum, stopky na desetinu vteřiny a budíček se 3 méně obvyklými melodiemi. Displej je skvěle čitelný a čas zobrazuje výhradně jen ve 12hodinovém režimu.

 

post-437-0-72494200-1567945546_thumb.jpg

post-437-0-46541400-1567945554_thumb.jpg

post-437-0-79117600-1567945563_thumb.jpg

post-437-0-39686000-1567945841_thumb.jpg

Upraveno uživatelem siwi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vojto, libovka! Je videt, ze te chytly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

A vzpomeneš si, co to bylo a hodinky?

 

Kdyžs příspěvek výše odkazoval, tak ti po těch letech konečně odpovím na dotaz, kterýho jsem si tehdy asi nevšiml :) Ale bohužel už si nevzpomenu. Vím jen to, že ty hodinky měly snad jen čas a datum a lampičku z jedný strany. To mi možná nebylo ještě ani deset a o nějakejch značkách jsem neměl ani tucha. Myslím, že se u nich pak časem vylil displej a byl konec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Není to žádná novinka. V polovině prosince přibyl do mé hodinkovnice další zajímavý kousek. Jenže nadcházející svátky a s nimi spojené rodinné aktivity kombinované s  leností mi nedovolovaly popsat další stránku mého chronodeníku. A tak se k tomu dostávám až teď. Alespoň jsem měl dost času nechat na sebe novou akvizici volně působit.
 
Celý proces zvažování a následného nákupu byl jako obvykle nepláovaný. Opravdu jsem ještě počátkem prosince nic nového neplánoval. Pak jsem však měl možnost osahat si hodinky LONGINES Conquest V.H.P. a brouk v hlavě začal vrtat. O tomhle modelu jsem věděl už více než rok, kdy se tu s nimi objevil uživatel digiMonster. Po celou tu dobu jsem si kladl otázku, co že to ten systém V.H.P. vlastně ve skutečnosti je a jak doopravdy funguje. A jedny lepší kvarcky hodinkovou sbírku jistě nedegradují. Takže bylo rozhodnuto, koupím je! Ale jakou variantu? Vše s chronografem jsem vyloučil hned stejně jako verzi GMT. Prosté tříručky budou kvůli snadné přehlednosti to pravé. A barva? Mám rád modrou a i na obrázcích se mi moc líbila. Ke svému zklamání jsem však při ohledání naživo zjistil, že jednotlivé prvky ciferníku v tomto provedení dosti zanikají a čitelnost je - alespoň z hlediska mého špatného zraku - docela problematická. O to větší bylo mé překvapení při pohledu na verzi bílou. Vše krásně výrazné a ten ciferník...! No, fotky níže řeknou víc než tisíc slov. Naproti tomu o velikosti nebylo nutné přemýšlet vůbec. 43 mm je na mou ruku zkrátka moc. Ještě, že se tyhle Conquesty vyrábějí i v rozměru 41 mm. Ta je pro mě ideální. 
 
A tak se u mě Štědrý den konal již o týden dříve v podobě nových hodinek LONGINES Conquest V.H.P. 41 mm ref. L3.716.4.76.6
 
post-437-0-16093800-1578323926_thumb.jpg
post-437-0-63481000-1578323937_thumb.jpg
post-437-0-47665400-1578323946_thumb.jpg
post-437-0-77797500-1578323955_thumb.jpg
post-437-0-70554200-1578323963_thumb.jpg
post-437-0-44886600-1578324223_thumb.jpg
post-437-0-34564000-1578323971_thumb.jpg
post-437-0-11324000-1577309961_thumb.jpeg

 

 

Upraveno uživatelem siwi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...