Přejít na obsah

Ze Siwiho hodinkovnice


siwi

Doporučené příspěvky

Ono asi bude záležet na tom, jestli je člověk vidí nejdřív naživo nebo na fotkách. Já jsem se do nich zakoukal za výlohou u Volavky, chvíli bojoval a pk neodolal. Oproti Seikům jsou to už takové "dospělejší" hodinky. Samozřejmě větší, robustnější, těžší, tah má plné všechny dílky a sponu s tlačítky a pojistkou. Barvy na mých fotkách myslím odpovídají realitě. Jsou syté, výrazné. jen té lumi se musí pomoct UV baterkou :D Takhle výrazná vydrží opravdu jenom prvních pár sekund po nasvícení. Ale vydrží svítit celou nac tak, že čas se dá krásně odečíst. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Už je to tak. Má Damasko životní epizoda skončila. Poté, co se je ani na druhý pokus nepodařilo v rámci záruky po záběhu pořádně seštelovat, jsou v tuto chvíli nejspíše na cestě do své mateřské manufaktury. A tak přede mnou vyvstala otázka, co na ruku? Seika? Orienty? Proč ne. Jsou to pěkné hodinky. Ale mám je spíše na kochání. Na každodenní tahání to chce něco s ještě lepší čitelností. 

 

Musím přiznat, že jsem se dlouho nerozmýšlel. Jako asi každy tady nosím i já v hlavě vždy několik kousků, které bych rád zkusil. No a ten nejrychleji sehnatelný nesl název STEINHART Ocean Titanium 500 Premium. Proč právě tyto hodinky? Mají totiž všechno, co mám na hodinkách rád:

  • Pro mou ruku ideální rozměr 42 mm
  • Titanové pozdro
  • Čitelnost bez kompromisů
  • Průhled dýnkem
  • Kvalitní strojek

 

Jako příjemný bonus pak:

  • lunetu s keramickou vložkou
  • Vynikající luminiscenci
  • Hodně muziky za velice slušnou cenu.

post-437-0-78902100-1490049227_thumb.jpg

post-437-0-75018700-1490049233_thumb.jpg

post-437-0-33079000-1490049257_thumb.jpg

post-437-0-49649800-1490049282_thumb.jpg

post-437-0-31399600-1490049300_thumb.jpg

 

Mým štěstím je, že nesleduji žádnou chronocestu. Nemám potřebu směřovat neustále výš a donekonečna navyšovat rozpočet, což mi při výběru nových hodinek dává neuvěřitelnou svobodu. Mé dojmy po pár dnech jsou tak výhradně pozitivní. Pohodlnost při nošení odpovídá hodinkám tohoto rozměru. 38 mm Seika to nejsou (jejich pohodlí se asi těžko něco vyrovná). Ale jsou z titanu, což v praxi znamená při nošení 2 věci:

 

  • Nízká hmotnost na ruce netíží a je-li paže svisle podél těla, hodinky nemají žádnou velkou snahu spadnout k dlani.
  • Povrchová úprava titanu má tendenci se k pokožce lehce přilepit. Rád nosím hodinky trochu volnější a tato vlastnost opět zajišťuje, že zůstanou po většinu dne na požadovaném místě a příliš necestují. 

Na ciferník se prostě dobře kouká jak ve dne, tak i v noci. Luminiscence je excelentní. Po nasvícení nevadne tak rychle, jako u kterýchkoliv mých předešlých či současných kousků. Tohle jsou moje první hodinky, kde svítí i indexy na lunetě. Osobně bych to klidně oželel, protože mi přijde, že těch svítících čísílek je při letmém pohledu až moc. Ovšem nejsem aktivní potápěč. Kdybych byl, třeba bych to ocenil :D

 

Vyzdvihnout musím také dokonalé zpracování. Slícování náramku s pouzdrem je naprosto bezchybné. Na omak jsou všechny komponenty příjemné a působí na mě stejně kvalitním dojmem jako u mnohem dražších exemůlářů, které jsem měl tu čest ponosit.

 

No, a je tu ještě jedna zásadní věc. Z nových hodinek jsem se radoval vždycky. U těch dražších kousků se ale brzy dostavil pocit jakési odpovědnosti a obav, aby se s nimi něco nestalo. To mě tady nepotkalo. Od první chvíle mám pocit, že jsou skutečně moje a že jsem s nimi výborně sžitý. 

 

S každými novými hodinkami si říkám, že to jsou právě ty, se kterými zestárnu a že budou svědky všeho, co na mě v životě ještě čeká. Zatím se to nepovedlo. Tak snad tentokrát :D

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vojto pěkně napsané a co víc ti popřát, než ať ti to nadšení vydrží a třeba právě tyto hodinky budou těmi, co s tebou tu historii budou psát.

No a jen takové přátelské popíchnutí si dovolím :)...fotky děláš i lepší kamaráde, tak doufám, že příště to řádně napravíš, samozřejmě myšleno v dobrém ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc pěkná minirecenze a ohlédnutí. Co se týče těch fotek, taky mě napadlo, že Ti bude chybět oboustranný AR, což je vidět, ale fotky na první dobrou se mi líbí, ono fotit titan nebude žádný med, moc dobře vím o čem je řeč. Ale celkově se mi to líbí a budu se těšit na další fotky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže D se ti vrátí nebo šly navždy pryč?

 

Nene, Déčka se už nevrátí. Steinharty je nahradily. 

 

Vojto pěkně napsané a co víc ti popřát, než ať ti to nadšení vydrží a třeba právě tyto hodinky budou těmi, co s tebou tu historii budou psát.

No a jen takové přátelské popíchnutí si dovolím :)...fotky děláš i lepší kamaráde, tak doufám, že příště to řádně napravíš, samozřejmě myšleno v dobrém ;)

 

Michale díky. S fotkami jsem si toho vědom. Chtěl jsem tu mít aspoň nějaké dokumentační. Na "umění" teprve sbírám inspiraci. Podobně jsem to měl s Béčky. Chvíli trvalo, než jsem si udělal představu, jak ty hodinky vlastně vnímám, a jak chci, aby na fotkách vypadaly. Tohle bylo s Damasky mnohem jednodušší. Fotily se úplně samy. 

 

Moc pěkná minirecenze a ohlédnutí. Co se týče těch fotek, taky mě napadlo, že Ti bude chybět oboustranný AR, což je vidět, ale fotky na první dobrou se mi líbí, ono fotit titan nebude žádný med, moc dobře vím o čem je řeč. Ale celkově se mi to líbí a budu se těšit na další fotky.

 

Taky díky, Davide. S fotkami se to má, jak jsem říkal výše Michalovi. S titanem by to zas taková hrůza být nemusela. Je matný. Obecně se mi blbě fotí spíš lesklé hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, už jsem tě tu vyhlížel :D

Tyhle hodinky tu budu vídat moc rád.

Dá se říct, že velice podobně jako ty to vnímám taky a taky jsem se na tyhle hodinky nejednou dlouze zadíval. :D

Teď mám Déééčka, tak uvidíme :D ale zatím jsem spokojen :)

Tak ať slouží a máš z nich radost navěky. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Siwi, kdyz tu mame tolik uprimnosti, tak se taky pridam. Jsem rad, ze jsou Decka pryc, vubec mi k tobe nepasovaly, ale chapu to jako jednu etapu, kde jsi proste hledal a zkousel neco jineho.

Tyhle Steiny jsou asi jedinny model znacky, o kterem bych byl ochotny uvazovat, takze gratuluju k vyberu. Titanovky jsou urcite paradne pohodlne. Tesim se na vice dalsich fotek, protoze ty to fakt umis a vzdy je to pastva pro oci. Zaverem si ovsem dovolim zanechat rypnuti: porad se ale vracim k fotkam Becek. Ty ti sedly nejlip

Btw mas poneti kde skoncily? Vim, ze po nich skocil Maxel. Ma je jeste nebo je poslal dal?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky musim :) Siwi, jako majitel stejnych steinu musim konstatovat ze 500, Decka nenahradi :) . Steiny 500 jsou dobre hodinky, ale Decka jsou fakt lepsi.

Na druhou stranu je videt, ze mame min. aspon trochu podobny vkus, coz me tesi.

Oproti tomu jsem rad, ze becka jsou fuc. K Tobe jako celku, tak jak Te znam jako osobu, nepasovaly.

Fotky Ti musim pochvalit, jen se tesim na nejake veselejsi :clap:

 

Edit: jeste k citelnosti, 500 maji citelnost v pohode ale.. Decka maji citelnost o dost lepsi, to ale vidis sam. Pokud mam srovnat citelnost 500 vs zelvy pepsi, vedou opet zelvy.

Upraveno uživatelem tano
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, Siwi, rad som sem chodil v poslednom case na fotky DA34, priznavam :)

Bola ta (ne)presnost jediny problem pre ktory si sa s nimi rozlucil? Chronoshop to uznal ako dovod reklamacie s vratenim penazi?

(moje presli od povodneho predbiehania o par sekund k meskaniu par sekund denne :) stelovat som ich neposielal, naucil som sa s tym zit a vsetko ostatne mi na nich osobne maximalne vyhovuje :) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Siwi, kdyz tu mame tolik uprimnosti, tak se taky pridam. Jsem rad, ze jsou Decka pryc, vubec mi k tobe nepasovaly, ale chapu to jako jednu etapu, kde jsi proste hledal a zkousel neco jineho.

Tyhle Steiny jsou asi jedinny model znacky, o kterem bych byl ochotny uvazovat, takze gratuluju k vyberu. Titanovky jsou urcite paradne pohodlne. Tesim se na vice dalsich fotek, protoze ty to fakt umis a vzdy je to pastva pro oci. Zaverem si ovsem dovolim zanechat rypnuti: porad se ale vracim k fotkam Becek. Ty ti sedly nejlip

Btw mas poneti kde skoncily? Vim, ze po nich skocil Maxel. Ma je jeste nebo je poslal dal?

 

Andy, papatuji si na tvou první reakci na Déčka, takže proč ne. Béčka byly nádherný hodinky. Vždycky jsem se na ně rád podíval a moc rád jsem je i fotil. Nepouštěl jsem je rproto, že bych s nimi byl nespokojený, ale spíš, že jsem se o ně pořád tak nějak bál. A ač to může znít jako klíšé, po stránce kvality jsem se u Steinhartů nijak neochudil. Vynasnažím se dělat i nadále hezké fotky, i když to teď bude o dost těžší. Pokud jde o osud mých Béček, Maxel je přepustil dál, ale komu, to bohužel nevím. V Breitling vlákně vidět nejsou.

 

Taky musim :) Siwi, jako majitel stejnych steinu musim konstatovat ze 500, Decka nenahradi :) . Steiny 500 jsou dobre hodinky, ale Decka jsou fakt lepsi.

Na druhou stranu je videt, ze mame min. aspon trochu podobny vkus, coz me tesi.

Oproti tomu jsem rad, ze becka jsou fuc. K Tobe jako celku, tak jak Te znam jako osobu, nepasovaly.

Fotky Ti musim pochvalit, jen se tesim na nejake veselejsi :clap:

 

Edit: jeste k citelnosti, 500 maji citelnost v pohode ale.. Decka maji citelnost o dost lepsi, to ale vidis sam. Pokud mam srovnat citelnost 500 vs zelvy pepsi, vedou opet zelvy.

 

Tano, nevím, jestli jsou Damaska lepší, ale rozhodně jsou jiné a mají něco, co ostatní hodinky ne. Stejně jako Béčka, ani je jsem neodložil proto, že by se mi nelíbily, ale kvůli zmíněné závadě. Nebýt toho, měl bych je doteď. Letos jsem nové "hlavní" hodinky určitě neplánoval. S tou čitelností máš naprostou pravdu. Vždycky jsem preferoval rovné ručky a styl pilot se mi nikdy moc nelíbil. U Déček jsem ale pochopil, jak je praktické, když špička ukazuje přímo na minutovou čárku. Stejně tak ciferník samotný je u Déček díky absenci lunety větší, takže je na něm pro všechno dost místa. Orientaci taky hodně usnadňuje ten kříž. Kdybych měl po stránce čitelnosti srovnat hodinky, co jsem v poslední době měl nebo mám, vyšlo by to takto:

  • Damasko DA34
  • Archimede Sporttaucher
  • Steinhart Ocean 500
  • Breitling SO42
  • Orient Mako
  • Seiko SNXS77

Jo, a veselejší fotky budou určitě :D

 

Ahoj, Siwi, rad som sem chodil v poslednom case na fotky DA34, priznavam :)

Bola ta (ne)presnost jediny problem pre ktory si sa s nimi rozlucil? Chronoshop to uznal ako dovod reklamacie s vratenim penazi?

(moje presli od povodneho predbiehania o par sekund k meskaniu par sekund denne :) stelovat som ich neposielal, naucil som sa s tym zit a vsetko ostatne mi na nich osobne maximalne vyhovuje :) )

 

Ano, nepřesnost byla jediným důvodem mého rozloučení s nimi. S odchylkou se to mělo tak, že se neustále zvyšovala. Když šly hodinky kolem Vánoc cca -2s za den, vůbec jsem to nehodlal řešit. Jenže v únoru to bylo už -20s za den, což mi přišlo dost. Bohužel se vše opakovalo i pár týdnů po seřízení. což bylo uznáno jako důvod reklamace a vrácení peněz. 

 

V období mezi těmito dvěma reklamacemi jsem uvažoval o jejich prodeji tady na fóru a jsem moc rád, že jsem to neudělal. Nový majitel by měl o starost navíc, která by se sice přes Chronoshop vyřešila k jeho spokojenosti, ale i tak bych z toho neměl dobrý pocit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...

Ano, nepřesnost byla jediným důvodem mého rozloučení s nimi. S odchylkou se to mělo tak, že se neustále zvyšovala. Když šly hodinky kolem Vánoc cca -2s za den, vůbec jsem to nehodlal řešit. Jenže v únoru to bylo už -20s za den, což mi přišlo dost. Bohužel se vše opakovalo i pár týdnů po seřízení. což bylo uznáno jako důvod reklamace a vrácení peněz. 

...

 

tak to chapem, to by som tiez riesil, tak velku odchylku. ETA v zakladnych Damaskach je sice len standard tusim, ale -20 je proste moc. Mozno to skonci u vyrobcu vymenou strojceka alebo kompletnou generalkou a predaju sa ako repas :)

 

Kazdopadne, vela radosti zo Steinov prajem, Vyzeraju vyborne :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky Míro. Déčka máš pěkný a je vidět, že z nich máš radost. Užívej si jich a třeba si k nim ty Štajny taky pořídíš :D

Možný je všechno. Já už raději nevylučuji vůbec nic. :D

Aktuálně ale lovím něco v Japonských vodách. Zjistil jsem, že najednou nemám žádný Seika a s tím se něco musí udělat. :D

D ale určitě zatím zůstávají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to chapem, to by som tiez riesil, tak velku odchylku. ETA v zakladnych Damaskach je sice len standard tusim, ale -20 je proste moc. Mozno to skonci u vyrobcu vymenou strojceka alebo kompletnou generalkou a predaju sa ako repas :)

 

Kazdopadne, vela radosti zo Steinov prajem, Vyzeraju vyborne :)

 

Je to velice pravděpodobné. Ty hodinky byly jinak v naprostém pořádku. A díky.

 

Ja to nemyslim zle, Siwi. A na fotky se tesim

 

Je mi to naprosto jasné, Andy. Není nic, co bych mohl brát zle.

 

Možný je všechno. Já už raději nevylučuji vůbec nic. :D

Aktuálně ale lovím něco v Japonských vodách. Zjistil jsem, že najednou nemám žádný Seika a s tím se něco musí udělat. :D

D ale určitě zatím zůstávají.

 

A víš, že se ti vůbec nedivím? Já Seika objevil před pár týdny a jsem za to moc rád. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je jistý. Seiko má prostě něco do sebe.

Swiss je Swiss, ale mít aspoň jedny Seika, to je skoro povinnost. :)

Mají svoje kouzlo a často udělají za pár korun víc radosti než mnohem dražší a honosnější kousky.

Aspoň já to tak mám.

Upraveno uživatelem MíraMíra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Siwi, musím za sebe říct, že tě sice trochu chápu, ale přepadl mě hluboký smutek. Tvá déčka jsou pryč. Svět se změnil, a už není stejný. Jistoty a pevné body se rozplývají. Chodil jsem se dívát na nejkrásnější fotky déček na tohle vlákno, ale co si teď počnu... Snad si někdy pořídíš jiné Damasko, třeba nějaké přesnější, a svět znovu bude dávat smysl :crying_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je jistý. Seiko má prostě něco do sebe.

Swiss je Swiss, ale mít aspoň jedny Seika, to je skoro povinnost. :)

Mají svoje kouzlo a často udělají za pár korun víc radosti než mnohem dražší a honosnější kousky.

Aspoň já to tak mám.

 

I já to tak mám. když jsem si koupil před nedávnem svoje první Seika, radoval jsem se z nich stejně jako z mnohem dražších.

 

Ahoj Siwi, musím za sebe říct, že tě sice trochu chápu, ale přepadl mě hluboký smutek. Tvá déčka jsou pryč. Svět se změnil, a už není stejný. Jistoty a pevné body se rozplývají. Chodil jsem se dívát na nejkrásnější fotky déček na tohle vlákno, ale co si teď počnu... Snad si někdy pořídíš jiné Damasko, třeba nějaké přesnější, a svět znovu bude dávat smysl :crying_anim:

 

Ahoj Kvarte, je mi to moc líto. Určitě jsem nechtěl nikoho zklamat :D Ale život je halt pestrý, no... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I já to tak mám. když jsem si koupil před nedávnem svoje první Seika, radoval jsem se z nich stejně jako z mnohem dražších.

 

 

Ahoj Kvarte, je mi to moc líto. Určitě jsem nechtěl nikoho zklamat :D Ale život je halt pestrý, no... 

Ty jsi nezklamal, zklamalo Damasko a jeho výstupní kontrola, na plné čáře....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...