Přejít na obsah

Ze Siwiho hodinkovnice


siwi

Doporučené příspěvky

Moc pekna fotka. Chapu to dobre, ze hledas novy kousek?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja vim, sleduji, jak posledni dobou chvalis pilotky.

Ja myslim, ze je unosis, za chvili budes fit a muzes to rozjet. Jsem zvedavy, jak to dopadne. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naprosto te chapu, jednoduchost a citelnost. Jen ta wr, aby tam byla alespon 50. Ideal by byl 100.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, Nooski, chvála od tebe rozhodně potěší. Však já jsem ve tvém vlákně naložený dost často :) Tyhle Pětky jsou na focení dost vděčný, což ty samozřejmě víš taky. A krom toho se dobře nosí a hezky se na ně kouká :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Znáte to všichni. Brouzdáte po fóru, koukáte se na různé hodinky a u některých si řeknete, že je nutně potřebujete. Chvíli to zvažujete, říkáte si, že už toho máte plnou kabelku, a pak je stejně koupíte :) I mně se tohle stalo mockkrát a naposledy předevčírem. 

 

O prachobyčejných digitálkách CASIO F-91 se toho tady napsalo už tuny. Mají zde dokonce i své vlastní vlákno, pod jehož vlivem si je mnozí z vás opatřili. Proč ne. Stojí doslova pár korum a chleba nejí. Vždycky se mi líbil jejich klasický tvar, pro který mám slabost už od dětství. Občas se ale mezi řečí objeví zmínka o tom, že typ F-105 jsou lepší. No, a proč teda nevzít to lepší, že? Nechal jsem si proto od jednoho zdejšího člena poradit, kde je koupit nejlevněji, a před dvěma dny už jsem v Zásilkovně vyzvedával balíček. 

 

To se ví, že cestou domů jsem je už viděl na svém zápěstí. Doma jsem krabici rozerval, vymdal z ní malou podlouhlou celuloidovou krabičku, zkrz ní už byly vidět ony - CASIO F-105!

 

post-437-0-69230700-1557389808_thumb.jpg

 

Ale co to? Vždyť v té krabičce nejsou skoro ani vidět, jak jsou malinký!!! Beru je do ruky a fakt... Ani na omak se dojem z nich nezlepšuje. Prostě hračka za pár drobných, která ani za ně nestojí.

 

Překvapil mě hlavně řemínek. Hodinky jsou malé, lehké a na ruce bych o nich neměl vůbec vědět. Jenže opak je pravdou. Nesedí mi. Když je utáhnu, ruka se pod nekvalitním plastem začne potit. Když je povolím, pletou se kde všude. 

 

Ale abych jenom nehanil. Jak už jsem psal, líbí se mi jejich tvar. Osmihran je prostě klasika a černá s modrou se krásně doplňují. Pochvalu si zaslouží hlavně displej. Ten si ponechal vlastnosti těch starých. Takže číslice na něm se pod úhlem neslívají. Jen by mohly být trochu silnější. Mám špatné oči a moc na ně nevidím.

 

Modul je základ. Čas a datum, budíček, stopky. Celé je to podsvícené iluminátorem. Jeho tlačítko má ale i jinou funkci při nařizování nebo při nulování stopek. Takže si s ním posvítíte i ve chvílích, kdy nechcete. Ale co už, hezky se na to kouká.

 

Závěrem tak můžu jen říct, že nadšení se nekoná. Tohle nejsou hodinky pro mě. Možná si za to můžu sám. Nevím proč, ale nějak jsem si je po stránce zpracování a materiálů představoval trochu jako typ W-215. Omyl! Naštěstí jsem za něj nezaplatil moc a navíc se z nich raduje moje dcera. Takže nakonec dobrý. A já už vím, že na tyhle hodinky se lépe kouká než se nosí.

 

post-437-0-96818400-1557392095_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No Vojto, velice zajimave cteni. Jsem rad, ze jsi to tak poctive sepsal. Alespon se vyvaruji chyb, pokud nesedi tobe, tak neni o cem. Na druhou stranu jsi moc netratil a dcerka ma radost, diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale připadám si trochu jako exot, protože na FB všichni (až na jednu výjimku) říkají, že jim se hodinky nosí skvěle, že o nich na ruce vůbec nevědí :)

 

Ruznym lidem sedi veci ruzne. Jak se tak rika: "neni tvar hodinek ten, co zavdecil by se vsem". 

Fakt je, moc hezky se na ne kouka, skoda ze je ten "LCARS" monochromaticky. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vojto, co je na FB je mi slusne receno u zadku. Myslim, ze FB je v ramci SC, je dnes trochu out. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale ne, v těch hodinkových skupinách je docela fajn. A i tady si lidi ty F91 a 105 dost chválí. Tak jsem je chtěl taky zkusit. Ale budu potřebovat spíš W-215. Mám je už v modré a chtěl bych ještě červenou verzi. To jsou hodinky, ktré mi opravdu vyhovují po stránce velikosti, zpracování i čitelnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mě mrzí že jste si nesedli. Jak jsem psal, jsou to o Illuminátor vytuněné F91 s trochu pěknějším pouzdrem. Rozměry jsou malinké, ale zase né tak moc. Pásek je krásně poddajný a oproti DW-5600 neskutečně pohodlný, nemluvě o ovládání. Se zpracováním nemám problém. Ale jsem rád, že aspoň dceři dělají radost, malá je taky zbožňuje, obzvláště světýlko v noci a hlasité pípání přes den :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...