Jump to content
siwi

Ze Siwiho hodinkovnice

Recommended Posts

Radik to napsal naprosto presne, u tebe je Vojto vzdy videt, jak si to komplet uzivas a z hodinek delas takovym zpusobem neco vic, nez jen obycejnou vec, pro kterou si proste dojdes do samosky a koupis, me se ten pristup hrozne libi, stejne jako to, ze se snazis, ze s tebou hodinky jakoby ziji. Srovna o to sziti se totiz sam taky snazim a dvoje presne tak i funguji.

Jinak samozrejme paradni pocteni a fotky, coz je u tebe i takova klasika, co si budeme nalhavat :) bylo by prekvapive, kdyby tomu tak nebylo.

Ty se s těma novejma hodinkama normálně mazlíš, na půlce fóra je vidět, jak si je užíváš a vychutnáváš a to od samého procesu nákupu. Mám rád cestopisy, tak bys mohl ještě popsat cestu do Chronoshopu, ať je to komplet - myslím, žes tam asi nejel autem, což by byla nuda... :) Tak koukám dál po fóru a vidím: Hodocení Chronoshopu, Co máte právě na ruce, nová značka otevírá cestu i do Laco vlákna, pak recenze hodinek, a to jsem ještě nebyl v nočním vlákně, čb vlákně (a pokud tam ještě nejsou, nebude trvat dlouho a budou tam). Nikomu tady prostě neunikne, že siwi opět po delší době pečlivých úvah a rozmýšlení vybral nové hodinky. A to jsem měl pocit, že Aquáčema to skončilo, našel jsi ty pravé definitivní, ale ono ne. A to je dobře. U ostatních to člověk ani nestačí sledovat, ale u Tebe jsem vždycky zvědavej co bude dál :D

Radíku, abych to vzal popořádku: Ani cesta do Chronoshopu nebyla nic obyčejného. Předně jsem si ji naplánoval na den, kdy manželka odjela s kamarádkami na dovolenou, abych měl na nákup a první pomazlení s hodinkami absolutní klid. Takže jsem ji doprovodil k autobusu, dal jí pusu na rozloučenou a vydal se směr Střešovice. Cestu jsem si naplánoval tramvají k Vozovně a odtamtud pár stanic autobusem 108. Jenže ouha! Zastávka stoosmičky u Vozovny prostě nebyla. Všude kolem všechno rozkopané a nikdo nic nevěděl. Tím mi vznikl problém. Špatně vidím a těžko se orientuju. Proto se pohybuju převážně po trasách, které mám mechanicky nacvičené. Takže co teď? Bloumám po přilehlých ulicích v naději, že náhradní zastávku objevím. Začíná pršet. Deštník jsem nechal doma. To je znamení! Ty hodinky si nemám kupovat! Pojedu domů. Ale odkud, kurva!!!? Vždyť jsem se v těch střešovických uličkách mezi honosnými vilami dočista ztratil. Prší, teď už fakt dost. I na brejle. Nevidím! Jen cosi červeného mezi velkými kapkami. Cože, zastávka? Co tu jezdí? Autobus 108! Jakým směrem? Do Chronoshopu!!! Akorát, že odjel před pěti minutami a další jede až za skoro půl hodiny. Tak jsem si aspoň nandal sluchátka, ať mi to čekámi uteče při poslechu hudby. Přestalo pršet. Autobus přijel a odvezl mě k pilotkám. No, a dál už to znáš.

Je pravdou, že sledovat tady, co kdo má, už nemá a mít bude, je dost náročné. Proto mě taky vždycky potěší, když mi někdo novou akvizici pochválí. Akváče zůstávají, ty mám rád. Dokonce jsem zjistil, že Oceany 39 od Štajnů jsou díky robustnějšímu náramku o fous těžší. Takže důvod ke změně potápek nemám. 

Edited by siwi

Jo, Michale. Jen doufám, že to nikoho moc neobtěžuje :) Pokud jde o to sžití se s hodinkami, máš pravdu. Bez toho by mě hodinky snad ani nebavily. A u tebe je to ale taky velmi dobře vidět. Svoje Magretky máš, co tě znám. Už to nějaký ten pátek bude. A kdybych zažil a viděl byť jen zlomek toho, co ty Magretky zažily s tebou, to bych mohl sám sobě závidět :) Láska k Alpinám je u tebe ostatně taky známá. 

Edited by siwi

Jako bych to tušil, že to mělo svůj příběh od samého začátku :) Hodinky samozřejmě super, tak vychutnávej... Já u případných znovupilotek upřednostním manuální nátah (ostatně stejně jako u těch prvních).

Vojto, gratulace k novému kousku. O víkendu se mi to nechtělo na mobilu datlovat a tak mě předběhli Radik a Bells, kteří dokonale vystihli to, co bych stejně tak dobře nenapsal. Líbí se mi tvoje povídání o tom, jak si hodinky pečlivě vybíráš a dlouho se utvrzuješ ve výběru a těšíš se na ně. Mám to podobně. Samotný nákup je pak vyvrcholením delšího procesu a líbí se mi, jak jsi to popsal. Já jsem stydlivý a navíc kolenovrt, takže u mě vítězí výhodné nákupy přes internet, ale věřím, že nákup na prodejně může být pro někoho svátek. Ten cestopis mě rozesmál a určitě se pro tebe stane součástí příběhu nových hodinek. Osobně se k pilotkám stavím stejně, jako ty před rokem. I když jedny se mi líbí a třeba se k nim časem taky dostanu.

Užívej si nového přírůstku a foť, umíš to perfektně!

5etter: Díky. Je to, jak říkáš. Nákup v obchodě, pokud je příjemný, je pro mě nedílnou součástí ceny hodinek a jejich duše. Taky chodím do tvého vlákna, kde je jasně vidět, že to se vztahem k hodinkám máš hodně podobné. Tak snad si jen přejme, ať nám to tiká co nejdýl.

Mas to krasne Vojto, nejen fotky, ale i hodinky.

Další přírůstek se týká mé digitální sbírky. Tento týden mi přišlel další kousek. Jedná se o hodinky značky KIENZLE. Na první pohled klasika. Krom hodin, minut a sekund displej v základním režimu nic dalšího neukazuje. O to zajímavější však je, proč mají hned 4 tlačítka, když třeba ruská Elektronika 5 vystačila v této konfiguraci jen se třemi? Je to jednoduché.

Dle očekávání se stisknutím pravého horního zobrazí na 2 vteřiny datum. Stiske-li se stejné tlačítko v průběhu těchto 2 vteřin ještě jednou, zobrazí se nastavený čas budíčku, a to opět na 2 vteřiny. Následně dojde k návratu do základního režimu. Tento návrat nelze urychlit, je třeba opravdu počkat. Protože tiskne-li se tlačítko při zobrazeném údaji budíku, dochází tím k jeho aktivaci nebo deaktivaci, což je na displeji označeno puntíkem nad sekundami. 

Pravé dolní tlačítko je pro světýlko a žádnou další funkci už nemá. A perlička nakonec: Tlačítka vlevo mají obě zcela stejný účel a slouží k volbě údaje, který se má seřídit. Hodnoty zvoleného údaje se pak mění opět vpravo nahoře. 

Krom data a budíčku tedy tento exemplář nic dalšího nenabízí. Dlužno však podotknout, že píp budíčku je opravdu silný, za což dozajista mohou hned dvě pružinky vysílající signál do ozvučné desky dýnka.

post-437-0-15134500-1566583049_thumb.jpg

post-437-0-59749800-1566654677_thumb.jpg

post-437-0-13956500-1566654685_thumb.jpg

Edited by siwi

Když už jsem byl v tom nakupování starého harampádí, vydražil jsem ještě další bezejmenné hodinky. Na pohled pěkné, kvalitou však opět někde na úrovni Kesselek nebo Montán. Tedy, pokud jde o přílišnou citlivost a nepřesnost stisku tlačítek. Modul ale vypadá o poznání precizněji. Snad by tedy stačilo si trochu pohrát s kontakty. 

Funkce jsou klasika - datum, stopky na desetinu vteřiny a budíček se 3 méně obvyklými melodiemi. Displej je skvěle čitelný a čas zobrazuje výhradně jen ve 12hodinovém režimu.

post-437-0-72494200-1567945546_thumb.jpg

post-437-0-46541400-1567945554_thumb.jpg

post-437-0-79117600-1567945563_thumb.jpg

post-437-0-39686000-1567945841_thumb.jpg

Edited by siwi

Konečně jsem měl možnost vyvézt svoje pilotky do přírody:

post-437-0-66049000-1568668085_thumb.jpg

post-437-0-68009400-1568668092_thumb.jpg

post-437-0-62843600-1568668099_thumb.jpg

post-437-0-93339700-1568668106_thumb.jpg

post-437-0-73770000-1568668115_thumb.jpg

post-437-0-31884700-1568668122_thumb.jpg

post-437-0-86273200-1568668134_thumb.jpg

Vojto, libovka! Je videt, ze te chytly.

Díky kluci. Ty barvy jsou právě to, proč jsem je chtěl. A barevný podzim je už na spadnutí :D

Odesláno z mého ASUS_Z01RD pomocí Tapatalk