Přejít na obsah

Ze Siwiho hodinkovnice


siwi

Doporučené příspěvky

@mlsoun1 No jo... Už jsem přeci jenom stárnoucí důstojný pán. Tak nemůžu dát na ruku nějakou výstřednost. Musím se držet pěkně při zemi :D

@Daemonultimate Ano, digitálky nutně potřebuješ. Tam se nedá celkem nic moc vymyslet než si nějaké pořídit. Už se těším, až se pochlubíš :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady ve vlákně je digitálek mraky. Si určitě vybereš A nebo zjistíš, že hledáš něco úplně jiného. Já jsem spíš na hranatou klasiku. Těm moderním patvarům jsem na chuť nepřišel.

Odesláno z mého SHT-W09 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Milý deníčku,

když jsem se dneska přehraboval v šuplíku s digitálkama, zjistil jsem, že Otronům došla baterie. Povídám si: "Radši ji vyměním, aby nevytekla dovnitř." Tak jo. Náhradní mám, nářadí taky. Sundám naklapávací dýnko, odšroubuju vrchní kontakt. Tady je na dvou šroubcích. Nemám to rád, protože ty šroubky jsou mrňavé a při opětovném umisťování do otvorů rády vystřelují z pinzety neznámo kam. Ale hurá! Dneska mám šťastný den, pomyslím si, když po usazení nového článku dotahuji ten poslední. Teď už jenom nacvaknout zpátky dýnko a zas můžou dělat parádu. Jenomže oha! Mačkám, tlačím, tisknu, víc a ještě silněji - dýnko nedrží. Pořád vyskakuje. Bude to chtít dát do lisu. Ale kde takhle před víkendem sehnat hodináře s lisem?

DSC_7617_1.jpg.3c966ed0840108e4a0bc0344763dea23.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Koukám, že od května jsem sem nic nedal. A přitom se v mé hodinkovnici objevily dva nové přírůstky. Pro nikoho už sice nejsou žádnou novinkou, ale tady by pro pořádek být měly. 

Ke Dni dětí jsem si koupil ORIENT RA-AB0F08E. Nikdy bych nevěřil, že budu někdy chtít hodinky se zeleným ciferníkem. Ovšem těmhle jsem prostě nedokázal odolat. Nestály moc, tak proč je nezkusit 🙂 A byla to dobrá koupě. Recenzi na ně tady psát nebudu. Jsou to prostě obyčejné hodinky na každodenní nošení. Neoplývají žádnými superlativy. Dokonce ani jejich strojek se nevyznačuje nějakou super velkou přesností, na jakou jsem zvyklý ze svých Mako. Jenže strašně příjemně se nosí. Jsou lehké, k čemuž přispívá i jejich náramek ze skládaných dílků. Ten je zdejšími uživateli obecně považován spíše za mínus. Já mám ale tyhle náramky prostě rád. Snad proto, že mi připomínají časy dětství, kdy jsem na podobných nosíval digitálky. A protože hodinky nosím spíš navolno, krásně chrastí. 

Zelená barva ciferníku se sunburstem je vážně moc pěkná a vůbec nepůsobí nijak výstředně. Čitelnost indexů i ruček je příkladná a zatím jsem nenarazil na situaci, kdy bych nemohl odečíst čas. V noci napomáhá čitelnosti luminiscence, jejíž vlastnosti jsou - řekl bych - standardní. 

Nebýt tady na CronoMagu a nepoznat, co všechno by ještě stálo za vyzkoušení, asi bych byl s těmihle Orienty úplně v pohodě :D 

RA-AB0F08E_01.jpg.de7cd7c94fd18fcdf361b60678f0b39b.jpg

RA-AB0F08E_02.jpg.d2849b0837af621f1602561f7ac78618.jpg

A málem bych zapomněl vyzdvihnout krásně ploché dýnko. Tyhle hodinky jsou opravdu velice pohodlné.

RA-AB0F08E_04.jpg.f4754f533a1e00829e57b8d57fc679d6.jpg

IMG_2234.jpg.b6c8a33debfc79290cd5ee04cf3ac2fe.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sbírku digitálek jsem vloni rozšířil o CASIO B650WD-1AEF. Asi nemá cenu psát, že i přes jejich klasické vzezření je jejich pouzdro celoplastové. Je to velká škoda, protože pokud mají zůstat hodinky v hezkém stavu a nemá se z nich setřít ta na pohled příjemná povrchová úprava, nedají se nosit moc často. Na druhou stranu, za necelou tisícovku si člověk může koupit nový.

Zajímavý na nich ale je jejich displej. Už na první pohled se od svých předchůdců z 80. let liší svým odstínem. Místo nazelenalého podkladu jde tady spíš došeda nebo domodra. Velké číslice jsou nadmíru dobře čitelné z jakéhokoliv úhlu. A je tu ještě jedna zvláštnost: Osvětlení se děje oranžovou LED diodou směrem zleva, přičemž displej se při osvitu jakoby zinverzní. Tedy číslice "svítí" a podklad potemní. I v tomto případě je čitelnost parádní. 

Jinak je to Casio klasika. Tlačítka kladou přiměřený odpor a fungují přesně. Po funkční stránce tu je budíček a stopky.

DSC_8264.jpg.3cb372ac6cfa8469ef0f5f51754b4f0e.jpg

DSC_8312.jpg.ebcf80cfe0921c92a8b7513503141f0d.jpg

DSC_8759.jpg.e729e89a787f7fb0e88a9c497921101e.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...