Přejít na obsah

Jak často přetěsňovat LLD?


diadass

Doporučené příspěvky

Omlouvám se, jestli tohle není to správne misto, ale jak často necháváte kontrolovat / přetěsňovat sve LLD? Měl by to člověk dělat každý rok, pokud se s hodinkami pravidelne sprchuje a občas s nimi plave? Kde v Praze to necháváte dělat a kolik si za to řeknou? Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych do nich po roce jen tak vrtat nenechal. Jinak k hodinkám jsi dostal takovou hodně tlustou příručku a tam to někde je, po jaké době je máš odnést ke kontrole. Jestli nebudu línej, tak se na to taky podívám.

 

EDIT: Tak jsem se díval do příručky a kontrola vodotěsnosti je tam doporučovaná skutečně po 1 roce. 

Upraveno uživatelem siwi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli jsou ve styku s vodou pravidelně nechal bych je přetěsnit a přezkoušet skutečně každý rok.Těsnění ztrácí původní vlastnosti teplotními změnami,stykem s chemikáliemi což je i sprchový gel a taky působením potu.Co dokáže bývá vidět na hodinkách z pokovené slitiny.Zespodu vyžrané Primky viděl asi každý a to samé se časem děje i s těsněním.

Takže nešetřit ať není z hodinek akvárko. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych do nich po roce jen tak vrtat nenechal. Jinak k hodinkám jsi dostal takovou hodně tlustou příručku a tam to někde je, po jaké době je máš odnést ke kontrole. Jestli nebudu línej, tak se na to taky podívám.

 

EDIT: Tak jsem se díval do příručky a kontrola vodotěsnosti je tam doporučovaná skutečně po 1 roce. 

 

Ok, díky! Takže ten rok bude fakt asi rozumnej. Navíc jak správně zaznělo výše, čertví, kdy byly skutečně udělané. Nějaké zkušenosti s cenou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podmínky v sauně jsou nejtěžší zkouškou těsnosti-kombinace vysoké teploty a vlhkosti tvoří stav kdy má voda mnohem větší vzlínavost a vleze i tam kam by se např.při 20 C v našich středoevropských podmínkách neměla šanci dostat.Osobně bych do sauny hodinky nebral za jedno se tam bez nich obejdu za druhé těsnění v takovém prostředí ztrácí své vlastnosti násobně rychleji.

Jinak materiálu z nichž se vyrábí O kroužky je několik typů,NBR a další přičemž každý druh má specifické vlastnosti-např.zvýšenou resistenci vůči ropným látkám,jiný vůči zásadám a tak dál.

Asi nejlepší je Viton používaný Damaskem,na bázi teflonu s extrémní odolností vůči všemu možnému včetně UV.Kdyby se nabízelo těsnění z Vitonu i pro jiné značky hodinek byla by to bomba.

Upraveno uživatelem Arkham
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...