Přejít na obsah

Seiko Sumo vs Seiko Samurai


safi

Doporučené příspěvky

Jak dopadlo srovnání nových Seiko diverů s přezdívkou Sumo se starší a levnější řadou Samurai?

 

Kalibr - nové Seiko Sumo vybavené kalibrem 6r15 mají jednoznačně o třídu lepší kalibr. Oproti kalibru řaedy 7S nabízí kalibr 6R15 navíc hacking, možnost ručního nátahu, delší rezervu nátahu (50 hodin oproti 41 hodin) a i vyšší přesnost (-15-~+ 25sec per day vs -35-~+ 45sec per day).

 

Design, a velikost - oba dva modely mají vyzrálý design, který se v případě Seiko Samurai stal už celosvětovou klasikou a v případě Seiko Sumo tomu zcela jsitě nebude jinak. Seiko Sumo je o něco nižší 13.3 mm oproti 13.7 mm.

 

 

 

zdroj:

http://yeomanseiko.spaces.live.com/blog/cn...3!723.entry

post-236-1181144085.jpg

post-236-1181144091.jpg

Upraveno uživatelem ¨safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Suma mají jednoznačně vyspělejší strojek. Řekl bych, že mají i hezčí tah než Samuraje. Ale subjektivně se mi zdají méně charismatické než Samuraje - mluvím hlavně o pouzdře a ciferníku, posunuté korunce, indexech - připadají mi hodně podobné i mnohem levnějším potápěčským modelům od Seika. Ale nutno uznat, že s tím modrým ciferníkem a kovovým tahem vypadají pěkně. Oceňuji i zajímavé ručky.

 

BTW: safi, tipuju, že ti dlouho nevydrží a brzy bude obměna... :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Suma mají jednoznačně vyspělejší strojek. Řekl bych, že mají i hezčí tah než Samuraje. Ale subjektivně se mi zdají méně charismatické než Samuraje - mluvím hlavně o pouzdře a ciferníku, posunuté korunce, indexech - připadají mi hodně podobné i mnohem levnějším potápěčským modelům od Seika. Ale nutno uznat, že s tím modrým ciferníkem a kovovým tahem vypadají pěkně. Oceňuji i zajímavé ručky.

 

BTW: safi, tipuju, že ti dlouho nevydrží a brzy bude obměna... :lol:

 

 

jenže ono není bohužel za co obměňovat. Dávat cca 1800USD za Seiko MarineMaster mi přijde zbytečné :thumbsdown_anim: Ale jak tu uý bylo řečeno, chtělo by to Samuraie s 6r15 uvnitř. Myslím si že pokud by se dal strojek a ručičky k Seiko Sumo koupit zvlášť, tak by výměna neměla být až tak velký problém - snad až na datum.

 

Spíše se do budoucna budu zaměřovat na vytunění Lord Marvelů. Jsou momentálně u mechana a čekají na zadní víčko se sklíčkem a možná i na modřené šroubky :-)

Upraveno uživatelem ¨safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

No, já teď asi nějakou dobu vystačím s titanovejma Samurajema - Dark Blue Dial :smile_anim:

Už je mám cca měsíc a pořád mi dělají radost a nemám k nim výhrady... samozřejmě vím, že jsou i lepší hodinky, ale otázka je, o kolik bych si polepšil, když teď jsem spokojenej? Kdybych nebyl, tak budu asi hledat dál, ale takhle... ;)

 

Upraveno uživatelem Ondra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
No, já teď asi nějakou dobu vystačím s titanovejma Samurajema - Dark Blue Dial :smile_anim:

Už je mám cca měsíc a pořád mi dělají radost a nemám k nim výhrady... samozřejmě vím, že jsou i lepší hodinky, ale otázka je, o kolik bych si polepšil, když teď jsem spokojenej? Kdybych nebyl, tak budu asi hledat dál, ale takhle... ;)

Jaké máš zkušenosti s přesností ? Též o nich uvažuji .

Upraveno uživatelem pavelzvacek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

První dojmy:

Na ruce sedí jako přišité, i přez svou váhu a relativně úzký tah.

Úzký tah má výhodu výhodu při zaklonění zápěstí- nezarazí se do kůže předloktí.

Na můj vkus mohl být v základu o kousek delší- namám extrémní zápěstí, přez to ho mám " na poslední dírce".

Proto taky sháním kousek tahu v sekci koupím ^_^

Zpracování pouzdra je bezchybné, spodní strana je "ergonomická", hrany ze spodní strany nevadí, protože v podstatě neexistují.

Zajímavě vypadá polozapuštěná luneta na bocích zvýšenými bočnicemi pouzdra. Jen nevím , jestli se ve spáře nebude držet binec.

Odstraněním některách hran ( oproti samurajkám) má za důsledek vzhledově odolnější pouzdro- neoleští se tak viditelné hrany mezi broušenými plochami z horní strany.

Na druhou stranu hodinky vypadají menší a drobnější , než ve skutečnosti jsou.

Přechod mezi pouzdrem a tahem je , z mého pohledu, nezvládnutý. boční vůle jsou v pořádku ale výškově je tah utopený. Sice pravidelně, ale nevypadá to nejlíp.

Stěžejky jsou vrtané "durch", čili výměna tahu bude velmi velmi jednoduchá.

Masívní, šroubovací korunka se dobře ovládá, trochu mám problémy s jejím šroubováním- závit je hodně těsný.

Taktéž se mi zdá, že i při zatlačení a šroubování zůstává mechanismus v záběru jako při natahování ( hrozí přetažení??)

Hacking je příjemný , ale to je věc kalibru. Přesnost neřeším, lítá mi to +- něco hodně málo. O kalibru už tu bylo psáno dost, asi je dobrej.. :P B)

Sklo je mírně konkávní, uvidím jak to bude s životností. luneta plynule navazuje a je trochu utopená pod okrajem. ta by mnohla pár nárazů vydržet :thumbsup_anim:

Pořídil jem si modrou variantu, (černé a bílé mám samuraje). Modrá barva mohla být trochu jasnější. (Možná světlejší??)

Změní se to ve vodě, barva se jako by rozsvítí.

Čitelnost je špičková, jak ve dne tak v noci.

Hodinky jsem si pořídil na denní nošení, tak uvidím. Při mém standartním pracovním oblečení- košile - nikde nezavazí a nezachytávají. Navíc, i přez své určení a velikost , vypadají poměrně kulturně a civilizovaně.

K ceně moc říct nemůžu- stojí tolik, co stojí, já to řešil přez Kubsona od standartních dodavatelů. (Seyia)

(Čímž ještě jednou díky Kubo!)

Závěrem: Pěkné, odolné až blbuvzdorné, pozornost vzbuzující, technicky a technologicky na výši... Za sebe můžu jen a jen doporučit ke koupi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám k Vám zkušenějším dotaz, týká se to diversek tak to dávám sem. Proč mají některé hodinky pro potápění(seamaster,...) héliový ventil a seika ničím podobným nedisponují? Že by marketing? Nebo je tak velký rozdíl mezi hloubkou "určení" 200(seika) a 300(SM)metrů?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tam jde spíš o způsob použití... třeba u marinemasterů, kde už je nějaký předpoklad, že se někdy dostanou do kontaktu s heliem v dekompresní komoře, není použit heliový ventil, ale pouzdro je prostě tak dobře utěsněné, že se do něj nedostane ani to helium ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odpověď k těm heliovým ventilům. Ovšem uvrhla mě trochu ve zmatek. Prostým selským rozumem(nejsem technik) jsem se domníval, že když jsou časy utěsněny na tlak vody v třistametrové hloubce tj. tak aby do nich nepronikla, že budou odolávat pronikání hélia na a nad hladinou?? Nebo instalace ventilu je otázka stlačitelnosti plynů obsažených v hodinkách při ponoru?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...