Přejít na obsah

Zodiac ZO8001


African

Doporučené příspěvky

Zajímavá otázka a hodně nejasností kolem strojků uvnitř. Hodinky mají nápis Swiss Made, automaticky se očekává ETA 2824. Ale uvnitř je strojek Claro Semag CL 888 od švýcarský firmy Semag & Claro Watch SA, ovšem zjevně asijskýho původu (ve švajcu kompletovaná Miyota, nebo snad čínskej klon Miyoty?). Na dotazy u firmy Zodiac vyhýbavé odpovědi a ohánění se swiss made :).

 

zodiac-ZO8000_19.jpg

 

zodiac-ZO8000_20.jpg

 

zodiac-ZO8000_21.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná má pravdu, Viktor, nevím...

Já čerpal z http://www.glooks.com/watches/watch_detail...c&cat=watch

 

Nicméně, k té ceně - tou bych se vskutku neřídil ;)

Běžné internetové ceny jsou kolem 400 dolarů, tedy zhruba polovina toho, co stojí v ČR.

Hodinky jsem viděl a měl je na ruce. Jejich zprácování se mi líbilo. Rozhodně více, než u Seiko diversek v obdobné cenové kategorii. Jen tam maličko nelícovala luneta (značka nebyla úplně přesně na pozici 12, ale bylo to jen nepatrné).

 

Za 400 či 500 dolarů je to (imho) dobrá koupě.

Upraveno uživatelem NIGHTinGALE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Ale uvnitř je strojek Claro Semag CL 888 od švýcarský firmy Semag & Claro Watch SA, ovšem zjevně asijskýho původu" to je velmi zajímavé za cenu hodinek 20250,-Kč - jseš si jistý, že zrovna tento model má tento kalibr?

Pokud se něco nezměnilo , tak je v modelu ZO8001 tenhle kalibr. To je fotka otevřenejch Zodiac Oceanaire, kterou dělal Jittery Jim z WatchUSeek.com. BTW, doporučená cena výrobce je 500 USD s kovovým tahem, 450 USD s kaučukem, na eBay běžně kolem 350 USD, v Nekázance v Praze za 12 k českejch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, měl jsem je možnost koupit měsíc staré s veškerou dokumentací za 9000,-. Od nákupu ustupuji dle doložených informací. Je pravda, že Zodiac má minulost víc než prapodivnou a myslím, že se spíše v dnešní době jedná o módní značku. Díky za vaše odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebyla k těmhle zodiacům na TZ diskuze o tom, že jim trochu "blbne" sekundová ručička? Kolem pozice 5 - 15 se trochu zadrhává nebo tak. Doporučuju youtube. Tam by mělo být video. ale jinak zajímavé divery s velmi extraordinérním stojkem:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebyla k těmhle zodiacům na TZ diskuze o tom, že jim trochu "blbne" sekundová ručička? Kolem pozice 5 - 15 se trochu zadrhává nebo tak. Doporučuju youtube. Tam by mělo být video. ale jinak zajímavé divery s velmi extraordinérním stojkem:D

 

 

To video som videl aj, myslim,ze to chlapci v Zodiacu trosku precenili :thumbsdown_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem se v jednom starším čísle časopisu Watch dočetl, že značku Zodiac vlastní firma Fossil, stejně tak jako značky Gucci, Emporio Armani, DKNY, Diesel a všechny tyto tzv. módní hodinky, ze kterých mám doslova husí kůži:), takže Zodiac nebrat"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...