Jump to content

Recommended Posts

Vypadají velmi hezky Marku.

Mechanika? Průměr? Cena?

Super fotky jako vždy.

Nebylo by foto strojovny? A pouzdro je ocel nebo chromovaná mosaz?

Děkuju.

Je to samozřejmě mechanika, 17 rubínů, ruční nátah, incabloc.

Průměr je standardních 35 mm, HMT s jiným průměrem jsem zatím nikdy v rukách neměl.

Cena je podle štěstí v dražbě na eBay, tyto byly za tři stovky až do domu, jako vždy bez poštovného, bez dph a bez cla.

Rozdělávat je nebudu, protože dýnko je jak nové, stejně jako celé pouzdro, takže vlastní fotku strojovny nedodám, ale fotky strojků HMT se dají najít na webu.

Info a foto např. tady:

http://www.christophlorenz.de/watch/movements/h/hmt/hmt_020.php?l=en

A pouzdro je z oceli. Přece jenom indické podmínky jsou na materiál pouzdra náročné. Naše Prim by tam asi dopadly špatně. Když to srovnám s pouzdrem mých Prim Sport 2, které jsou mladší než většina HMT, co jsem viděl, vypadají Prim opravdu bídně. 

• 1 year later...
  • Replies 44
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hodinky indické firmy HMT (Hindustan Machine Tools Limited) se na chronomagu občas objevují, něco se tu o nich už i napsalo a proto není nutné je nějak podrobněji představovat. Uvedu snad jen, že stro

• 4 years later...
V 23. 2. 2017 v 13:33, nedůležitej civil napsal:

Zdravím,

toto vlákno mě popudilo (dalo popud) k nákupu na ebay.

Výsledkem je HMT Janata (označené jako NOS) s jednoduchým bílým cifrem. Přesnost je indická. Chvíli do plusu, chvíli do mínusu. Užiju je hlavně v létě.

Hodinky fakt pěkné. Sám mám jen Pilot a Sona. Odkud máte nato pásek? Mám z Aliexpressu a jsou fakt nepříjemné na ruku, ale nechci za ně dát více než 100 Kč.

Pokud jde o přesnost, mám HMT Pilot, při ležení v šuplíku nebo běžném nošení ok. Ale dnes jsem se s nimi projel na inlinech a z +1 minuty udělaly za pár hodin -2.

Edited by vdavid
pro úplnost