Jump to content

ML Pontos Reserve de Marche a ti další

Recommended Posts

Tak jsem se po třech letech na foru dokopal k tomu, abych se pochlubil následky postižení, které jistě všichni znáte. Doposud mi v tom bránila hlavně má neschopnost hodinky trochu slušně nafotit, abych se nemusel stydět... Ale k věci...

Tímhle to všechno začalo. Oboje vydraženy na aukru, dokoupeny řemeny a proveden servis.

post-17216-0-24539600-1407096923_thumb.jpg

Myslím, že hodinky nemusím příliš představovat. Oboje budou asi calibre 50. Primky s černým cifrem mají krásné pouzdro v téměř nenošeném stavu.

Na pavoukovi se už podepsal zub času a má ošoupané nožičky a "odrbané" pouzdro od pokusu o otevření dýnka. Navíc se někdo pokoušel retušovat ciferník, takže je vidět stříbrný flek. Celkově ale myslím, že stále v nadprůměrném stavu. Nosím je do práce jako oblekovky a musim říct, že velikost cca 35mm výborně nositelná (zápěstí mám cca 17,5 cm). A navíc krásně nahlas tikají. Akorat přesnost neni nic moc, dost se předbíhají ale pořádný servis to jistě poladí.

A následně jsem objevil forum chronomagu a už nebylo pomoci...

Chtěl jsem nějaké švýcary do 30 tis. a automaty. Ve výběru byly Certiny a Tissoty. Náhodou jsem na aukru objevil aukci Maurice Lacroix Pontos Reserve de Marche v limitované edici v novém stavu se zárukou ještě téměř 2 roky. Po váhání ohledně pravosti (nebylo téměř možné danou verzi najít na webu) a intezivní komunikaci s prodejcem jsem hodinky vydražil a cestou na dovolenou jsem si je vyzvednul na Slovensku. A tady jsou:

post-17216-0-17310900-1407098377_thumb.jpgpost-17216-0-69718700-1407098377_thumb.jpgpost-17216-0-17113400-1407098378_thumb.jpg

Maurice Lacroix Pontos Reserve de Marche (limited edition 2009 - 250 ks)

Kalibr: ML 113 (což je ETA 2897)

Komplikace: datum, rezerva nátahu

Průměr: 40mm

Sklíčko: safír včetně průhledu

Řemen: asi kráva ala aligátor (nedávno přikoupen od Zekona parádní whisky shell cordovan; už přehozeno a zitra nafotím a doplním)

a kachlička k tomu :clap:

Jsou dost robusní ale nosí se dobře (hlavně jako oblekovky) a šlapou jako hodinky :D.

A před necelým rokem následovala další akvizice a o stupínek výš.

post-17216-0-58198000-1407100918_thumb.jpg

Jedná se o tyto hodiny

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/54064-iwc-gst-chrono/?hl=3727

Když jsem je viděl v prodejní sekci, byla to láska na první pohled..

IWC GST Chronograph

Kalibr: 631 (quartz s mechanickým chronografem původem od JLC)

Průměr: 37mm - pro mě akorát

Sklíčko: safír

Řemen/Tah: vynikající tah s rychloupínánim

A co dál? Zatím jsem "saturován" :whistling: . Mám vytipovaných několik "dream watch", oblekovky se světlým cifrem - Blancpain, Grand Seiko), LLD a Moonwatch. Rolexu zatím odolávám, ale někde v zadu to hlodá... :bangin: .

Edited by Honza Brázdil
  • Upvote 1

Guest Kamil

Ty tvoje ML jsou nádherný hodinky s vyváženými proporcemi a nápaditým zakomponováním rezervy chodu. 40 průměr se dá nosit i na menší ruce, naopak na velké jsou díky úzké lunetě taky dostačující. A naživo ještě hezčí včetně perfektních detailů. Dobrej výběr. :)

• 2 months later...
  • 4 weeks later...

Opravdu moc hezký výběr, Honzo! Značka ML byla taky jedna z těch, o které jsem v začátku uvažoval. Nakonec zvítězily Breity, ale dle mého je ML - ač mladá - tak velmi progresivní značka. Ale taky má ML častokrát design, který se ne každému může líbi, ale tyto jsou opravdu povedené a decentní. At slouží ke spokojenosti! ;)

• 4 weeks later...